25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

SVĚT: Zjevení Svaté Gréty

Nejprve křehké dívce přivodili duševní poruchu tím, že ji v útlém dětství vystavili apokalyptickému brainwashingu jako v nějaké sektě. A pak ji klimatická mafie využila k získávání investic na zelený byznys.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 8.8.2019 16:16

Re: Argumenty?

MaŠíBle "Rado"! Dominantním představitelem blbosti jsi tady ty. Potíž je, že to nikdy nepochopíš... :-P

P. Rada 8.8.2019 8:31

Re: Argumenty?

Plyn který nevymrzá také neznám. Proto jsem přeci psal o podmínkách.

Vymrzání vodní páry se projevuje např nárůstem ledového povrchu těles. Viděl jste někdy jinovatku alespon v chladničce? Nebo jste nevystrčil nos s klimatizované oblasti?

Před 55 miliony let nastala epizoda PETM právě jako teplotní odezva zemské atmosféry na sycení uhlíkem:

http://climatemap.blogspot.com/2013/03/posledne-velke-oteplovanie.html

P. Rada 8.8.2019 8:24

Re: Ad absurdum

Cituji: ..."Atmosféra extrémně bohatá na CO2 způsobuje mohutný skleníkový efekt, který zvyšuje teplotu povrchu na více než 400 °C"...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Atmosf%C3%A9ra_Venu%C5%A1e

D. Bařinka 8.8.2019 6:53

Re: Argumenty?

Prosím o překlad do češtiny. Termín plyn, který nevymrzá, neznám. Jak se takové vymrzání plynu projevuje? Co to je gradient trochu tuším, není to třeba rychlost změny v čase? Ale míra...? Jo a neznám nikoho, kdo by prováděl pozorování posledních 55 milionu let. A proč ne třeba 155 milionů let?

B. Volarik 8.8.2019 5:58

Re: Moje dcera živoří na pokraji chudoby.

Tím bych se moc nechlubil- já mám dcery dvě, obě makají o 106 a na pokraji chudoby neživoří. Spíše se mají docela dobře.

Prtoč ta vaše živoří? Je co? Líná? Hloupá? Obojí dohromady?

K. Keinkopf 7.8.2019 23:46

Já myslím,

že celej tady ten klimaalarmismus je jenom Al Goreho pomsta "civilizovanému světu" za to, že si ho američani nezvolili prezidentem. Vědeckej základ to nemá, je to v podstatě sektářství, takže se proti tomu ani nějak rozumně nedá postavit.

J. Ganaur 7.8.2019 22:32

Re: Argumenty?

Ale no tak!

P. Rada 7.8.2019 22:16

Re: Když slyším nebo čtu slovo "aktivista",

Otvíráním kudly v kapse tak akorát projevujete svou zkratkovitost až primitivní hloupost.

Pokud jde o miliardový byznys tak na tom ale něco je. Jenomže jinak. Ekosystémové služby jako že zaprší ale né moc, vzduch bude dýchatelný, teplota přívětivá, lesy vonavé.... to vše lidstvo užívá zdarma avšak násobně to převyšuje celosvětové HDP. Pokud o to lidé přijdou přijdouo všechno co k životu nezbytně potřebují.

Zkuste si postavit ve vesmíru skleník a vybavit ho technikou tak aby v něm byla pohoda jako doposud na většině zeměkoule a spočítejte si co by to vše stálo.

P. Rada 7.8.2019 22:09

Re: Argumenty?

Máte v tom oba naopak zmatek a tvrdíte houposti.

CO2 je zásadním skleníkovým plynem prostě proto, že v běžných teplotách které se v celé tlouštce atmosféry vyskytují nevymrzá!!!

Vodní pára se pak chová jako významný zesilovač tohoto efektu ale zas jen v troposféře. Pokud by někdo s atmosféry odstranil nevymrzající skleníkové plyny jako CO2, NOx, Metan ... zakrátko by planeta zkolabovala do sněhové koule s povrchovou teplotou hluboko pod bodem mrazu. K tomuto v prehistorii taky došlo ale sopečnou činností doplnované nevymrzající plyny po čase vše zvrátily do stavu kdy je na většině povrchu voda tekutá.

Rostliny jsou adaptovány na složení atmosféry a jejich růst závisí na limitujících faktorech - třeba na nedostatku vláhy. Zásadně se mýlíte i v otázve změn teploty. Nehodnotíte ai gradient ani míru a přecenujete periodičnosti. Tvrdíte prostě hlouposti které jsou v přímém rozporu s pozorováním. Nyní nastupující globální klim. změna nemá minulých min 55milionů let obdobu!!!

V. Petr 7.8.2019 21:41

No, ale také kinetická energie těžkých vagonů je velká

Ostatně, vodík je podstatnou součástí svítiplynu, který se svého času používal u vlaků ke svícení, v GB ještě takové vagony jezdily ještě za WW1. Tehdy byly železnice přetížené a nádraží přeplněná a tak se stalo, že do stojícího vlaku s těmito vagony vrazil jiný vlak. Výsledkem byla "parádní" exploze a přes 200 mrtvých.

P. Manda 7.8.2019 21:30

Re: a dle Klementina

já psal že to je závažné, rudá šejno? Ja si myslím, že to je normální. tedy napsal jsem poznámku o normálnosti

V. Petr 7.8.2019 21:15

A proč bych to jako dělal??? "Používám" princip

"předběžné opatrnosti" stejně, jako zelení. Tedy nepodloženě, bez kvantifikace, ale určitě reálněji, než jejich "efekt motýlích křídel..."

J. Vintr 7.8.2019 21:04

Re: Argumenty

Máte ve všem naprostou pravdu. Ale když se na tom blbnutí s oxidem uhličitým dá tolik vydělat. I náš premiér na tom bohatne a takových je hodně a můžou si to prosadit.

J. Vintr 7.8.2019 21:00

Re: I v minulosti byla určitá část lidské populace dementní. Mys

Někde tady na Psu se před časem objevila dobrá hláška: Inteligence je v souhrnu pořád stejné množství. Jak lidí přibývá, tak se jednak na jednotlivce dostává méně a na někoho vůbec. A teď ještě k tomu ty chytré telefony ...

J. Kopis 7.8.2019 20:54

Re: A proč svatá Gréta

Ne, Rada jen razí teorii, že sázení stromů podporuje oteplování, neboť to stojí peníze a proto není sázení stromů žádoucí! :o)))

M. Prokop 7.8.2019 20:43

Re: Neurážejte, argumentujte!

Článek není o podstatě klimatických změn (neustálých, od vzniku Země), ale o zneužití (nemocného) dítěte.

D. Bařinka 7.8.2019 20:28

Argumenty

Dobrá tedy, argumenty:

1. skleníkový efekt není škodlivý, díky němu existuje na Zemi život. 2. CO2 není jediný a vůbec ne nejvýznamnější skleníkový plyn. Hlavním je vodní pára, poté metan. Vliv koncentrace CO2 na schopnost atmosféry udržet teplo je nevelký ve srovnání třeba s vodní párou, takže i efekt zvyšování jeho koncentrace tomu odpovídá. 3. CO2 je základním východiskem všeho živého, I naše těla jsou složena z uhlovodíků, které na Zemi vznikly díky fotosyntéze, tj. reakce CO2 a H2O v zelených rostlinách za katalytického působení chlorofylu. Čím větší koncentrace CO2, tím lépe rostliny rostou. 4. Není prokázáno, že rostoucí koncentrace CO2 v atmosféře způsobuje nárůst globální teploty. Existují relevantní teorie, že tomu může být přesně naopak: nárůst teplot má za následek nárůst koncentrace CO2.5. Změny globální teploty jsou v historii Země běžné a periodické. Jsou způsobeny mnohými vlivy, jako třeba změnami polohy zemské osy, změnami intenzity sluneční aktivity, a nejen změnami koncentrace čehokoliv v atmosféře. 6. Současná teplota není ani v lidských dějinách nejvyšší. Bývalo tepleji (konec 1. tisíciletí, proč se zasněžené ledové Grónsko jmenuje "Greenland", zelená země? nebo 14-15. století.) Bylo i chladněji, např. tzv. malá doba ledová v 17-18. století (Švédové si uloupené sbírky Rudolfa II. nevezli domů lodí, prostě přešli zamrzlé Baltské moře). 7. Kdo má trochu ponětí o provádění měření čehokoliv, ví něco o stanovení a vyloučení chyby měření (chyba měřidla, chyba metody atd.). Je úsměvné číst teorie analyzující nárůst teplot za posledních x set nebo tisíc let. Jaká byla přesnost měření??? 8. O správnosti ve vědě nerozhoduje konsensus, ale prostě pravda. V parlamentu nelze zrušit konsensuálně Newtonovy gravitační zákony. Stejně to je se zákonitostmi klimatu. 9. Klima je tak komplexní, že neexistuje model, který by jej dostatečně přesně popisoval a tudíž dovolil extrapolovat do budoucnosti jeho vývoj. 10. Závěr: přestaňme už všichni prosím blbnout.

P. Szirotný 7.8.2019 20:18

Když slyším nebo čtu slovo "aktivista",

"otvírá se mi kudla v kapse". Aktivista je zkrátka člověk, kterému se nechce pracovat a rozhodl se živit profesionálně protesty proti čemukoliv, případně prosazováním čehokoliv. Hlavně když ho to uživí. A klimatické změny jsou miliardový byznys. Co na tom, že "užitečný idiot" aktivista si z toho koláče ukousne jen malinkatou část. A Greta ? Poslal bych na její rodiče Barnevernet ze sousední země.

J. Ganaur 7.8.2019 19:51

Re: Tolik nenávisti.

Bingo!

L. Novák 7.8.2019 19:45

Re: Neurážejte, argumentujte!

Melete blbosti. Gréta nade vši pochybnost nemá znalosti k tomu, aby vyslovovala jakákoliv odborná stanoviska. Tudíž je to jenom (zneužitý) maskot pro politické ekofašisty, kteří se neštítí žádné špinavosti k dosažení svých politických cílů.

Změny klimatu nikdo nezpochybňuje, jsou součástí vývoje planety Země a mění se odjakživa i v době existence rozvinutého života na planetě. Zpochybňujeme vědecky neprokázaná tvrzení o katastrofických změnách klimatu způsobeného člověkem.

Blbosti, které tady prezentuje např. MaŠíBl "Rada", jsou jasným signálem, podobní hyperaktivisté s vědou nemají nic společného, jsou jenom kazateli nového zeleného náboženství:

"...Dnešní klima se totiž globálně mění nejdramatičtěji za posledních dokonce 55milionů let!..." Jenom blb může zahlásit podobnou pitomost. Kde lze spolehlivě u dat starších např. 100 tis. let prokázat, jakou rychlostí probíhaly změny v intervalu 50 let?

J. Ganaur 7.8.2019 19:44

Re: Můžete sem dát nějaké odkazy. Zejména co se stane,

To benzín taky.

L. Novák 7.8.2019 19:38

Re: A proč svatá Gréta

:-D

P. Grigar 7.8.2019 19:37

Re: Ad absurdum

..a proto si nechali zrenovovat skromné bydlení, v přepočtu za nějakých 69 milionů korunek. Uhlíková stopa jak za Titanicem, ten dokázal spolykat 27 tun uhlí/hodinu.

Výsosti, poddaným v podradí se nedostává chleba! It's Good, ať tedy jedí koláče..

J. Ganaur 7.8.2019 19:34

Re: Neurážejte, argumentujte!

A Greta argumentuje?A jak argumentujete Vy?A co se týče pana Kremlíka, on popírá klimatické změny?

P. Grigar 7.8.2019 19:21

Re: Pára by nemusela být problém, konec konců, lze ji

.. vyřeší to asi tak nějak "po německu", Herrenwolk na voze.. Untermensch před vozem v chomoutech. Přepřahací stanice po 10 kilometrech.

Kefalín, tyhle starosti můžete pustit z hlavy... Lidí je na světě jako sr*ček. © npor.Hamáček

D. Mach 7.8.2019 19:14

Neurážejte, argumentujte!

Pan Kremlík bohužel dokazuje to, co je už staletí jasné. Když nejsou argumenty, je potřeba ze svého protivníka udělat úhlavního nepřítele. Proč se na nás pan Kremlík neobrátí s argumenty, že k žádnému globálnímu oteplování nedochází, že se nemění lokální klima, že se nezvyšuje počet a intenzita přívalových dešťů, že stoupají letní teploty nejen u nás, ale i ve Finsku a v Grónsku? Nechte Gretu mluvit, neurážejte ji ani její rodiče (to už ja faktu ubohost) a přesvěčte nás argumenty, že je vše v pořádku a že tu necháme planetu našim dětem naprosto v pořádku.

P. Grigar 7.8.2019 19:13

Re: Vodík coby odpad????

.. u vlaků vodík jistou pespektivu má, konstrukce kolejových vozidel umožní bezpečnějčí nádrže, které by v autech nebyly únosné. A k tomu princip tzv. zajištěné jízdní cesty vlaku. Oproti tomu taková hromadná autohavárie na D1 by se mohla změnit na parádní ohňostroj.

V průběhu II.světové se začaly používat lokomotivy na mazut, později na síti ČSD označovné jako řada 555.3..Mazutky, když bouchly(cca.3x) byla to hotová "hirošima".

P. Grigar 7.8.2019 19:00

Re: Určitě to není lepší než akumulátory, pokud ovšem

..jednadvacáté století též bývá označováno jako století páry.. pardon, století vodíku!! Pravil by Plha..

P. Grigar 7.8.2019 18:58

Re: Můžete sem dát nějaké odkazy. Zejména co se stane,

.. ale houby vyšumí, jak začne hořet, neví kdy přestat. A to tak prudce, že výbuch..

J. Ganaur 7.8.2019 18:55

Re: Můžete sem dát nějaké odkazy. Zejména co se stane,

Energie je v něm dost, ale je lehounký, tak "vyšumí".To bylo vidět i na té vzducholodi, kdyby nebyl tak lehký (samozřejmě by nemohl být použit jako nápň), tak by nikdo nepřežil.Takhle někteří stačili utéct, než to hořící celé spadlo na zem.Benzín se rozlije, potřísní atd.