31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


Diskuse k článku

KLIMA: Environmentalisté v pasti absurdity

Někdy je nutné dovést některé nápady a postoje do extrému a naprostých absurdit, aby se naplno obnažila jejich hloupost a nebezpečnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 25.7.2017 15:34

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

I korály si už dokážeme pořádně zdevastovat.

K. Zelený 25.7.2017 15:07

Re: Mezi zakladateli "Ryze německé" (nacistické) fyziky

A co ? To má snad opravňovat Klausova podržtašku k dehonestování vědců z nejlepších univerzit na zeměkouli ? Nebo Klause samotného k podpírání své žlučovité chiméry evidentními nesmysly ?

P. Vaňura 25.7.2017 15:00

Takže budeme potřebovat vojenský režim, který

ty neukotvené zoufalce, jejichž ZDROJEM je obrovská porodnost v zaostalých zemích, ZASTAVÍ!

Mimochodem, zemí, odpovídajících teplotně Vaší definici je docela dost. Dokonce to byla místa, kde vznikaly první civilizace. A lidé se tam uživí snáze, než třeba v Grónsku.

J. Václavíková 25.7.2017 14:55

Re: Bludy z NGO imjeni IVK

No vidíte, konečně je jasné, proč se v těch absurditách neustále předhánějí. Asi z obavy, že by jejich blbost někomu unikla :-)

P. Vaňura 25.7.2017 14:54

Mezi zakladateli "Ryze německé" (nacistické) fyziky

byli také nositelé Nobelovy ceny za fyziku Lenard a Stark. O jejich objevech se dodnes píše v učebnicích!

např. https://cs.wikipedia.org/wiki/Stark%C5%AFv_jev, https://cs.wikipedia.org/wiki/Philipp_Lenard

T. Hraj 25.7.2017 14:52

Re: Pane Brzáku ...

Fermiho paradox je spíše paradoxem zdánlivým. Nezoholedňuje totiž adekvátně omezenost našich schopností projevy případného života detekovat (nepředstavitelnou velikost vesmíru). Na jakou maximální vzálenost jsme například schopni zjistit, že u hvězdy obíhá planeta? Řekl bych že to budou řádově tak desítky světelných let. Nejvzdálenější pozorované objekty jsou ale více než 10 miliard světelných let daleko.

Jinými slovy, život možná nepozorujeme, protože toho moc pozorovat neumíme.

J. Václavíková 25.7.2017 14:52

IVK se zjevně transformoval v ústav pro choromyslné.

Smutné konce politika, který se chtěl zapsat do dějin. Teď se podbízí (tentokrát přes prostředníky) největším prosťáčkům, adoruje intelektuální diletantství a vysmívá se expertům, jejichž práci není schopen pochopit.

P. Rudolf 25.7.2017 14:42

Bludy z NGO imjeni IVK

"Někdy je nutné dovést některé nápady a postoje do extrému a naprostých absurdit, aby se naplno obnažila jejich hloupost a nebezpečnost."

Dobře jste autore svůj článek charakterizoval. Na Centrum českého žvástu IVK je to však slabota. Přidat!

P. Vaňura 25.7.2017 14:42

Jakákoliv snaha snížit u nás počet dětí pod úroveň,

která odpovídá přirozené reprodukci obyvatel (tj. dnes 2,3 dítěte na ženu) je skutkovým naplněním zločinu GENOCIDY!

Takto je to definováno ve Wikipedii a tato definice sedí i na multikulturalismus!!!

https://cs.wikipedia.org/wiki/Genocida

Genocida (latinsky genocidium) je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem jako „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny“

"Obecně řečeno, genocida neznamená nezbytně okamžité zničení národa, s výjimkou masového vraždění všech členů národa. Úmyslem je spíše projev koordinovaného plánu různých akcí cílených ke zničení esenciálních základů života národnostních skupin, s cílem zcela zničit skupiny samotné. Úmyslem takového plánu je desintegrace politických a sociálních institucí, kultury, jazyka, národního cítění, náboženství a dokonce individuálních životů osob patřících k takové skupině."

J. Václavíková 25.7.2017 14:40

Re: V některých oblastech

Ano, růst populace na zemi je skutečně katastrofický.

J. Václavíková 25.7.2017 14:39

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

Problém mají lidí jako Vy s myšlením. Kontext jim beznadějně uniká, vytrhnou si z něj jednotlivost a argumentují jako jelimánci. Ono skutečně nejde o to, jestli budete chodit v tričku, anebo ve svetru. Klimatické systémy jsou poněkud složitější.

J. Šimek 25.7.2017 14:25

Re: pane Zingo

Podle smajlíku si připadáte vtipnej, soudruhu Langere ...

J. Šimek 25.7.2017 14:23

Re: Svět je blízko záchrany!

Nasedněte na loď a odjeďte do země feniků a už se nevracejte, děkuji, frustrovanej komáre.

P. Zinga 25.7.2017 14:13

Svět je blízko záchrany!

Právě jsem se dočetl, že ALDI opouští své známé alditašky: za pár let úplně, v "přechodném období" za 20 centů. Výtěžek půjde na boj proti oteplování. Fandím mu, teplejch je nějak moc. Anebo jsou spíše moc vidět. Jako u Cikánů.

První aldi-tašku jsem měl v ruce před 50-ti léty. Už ani nevím, kolik feniků stála. Ty změny jdu hrozně rychle...

J. Böhm 25.7.2017 14:08

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

Pane Zinga, myslím, že pan Rada odpověděl dostatečně kvalifikovaně.

P. Rada 25.7.2017 14:06

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/plasty-zamorily-planetu-za-tricet-let-umela-hmota-v-oceanech-prevazi-nad-rybami-34559?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp

Rybolov přitom od roku 2000 roste jen s pobřežních sádek. Na volném oceánu stagnuje a to i když se tam vylovuje kde co ... semelese to ... a krmí s tím ony sádky.

P. Zinga 25.7.2017 14:06

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

Pane Rado, ani Cílek není neomylný. Posledně jsem ho (v nepřítomnosti) nachytal, jak básnil o tání ledu v Grónsku a Arktice a pak jsem u Dánů četl o obrovském přírůstku ledu v Grónsku - v době tání.

P. Rada 25.7.2017 14:01

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

Planktonu ve smyslu korýšovitých kteří jsou potravou ryb a posléze lidí ubylo např ve Středozemním moři velmi razantně - nahradily je medůzovití. Požahaní turistés pláží se poté začali ptát co se to děje? Splašky s řek jim totiž přímo nevadily.

Dnes už ale nejde jen o vnitrokontinentální moře které ztratilo svou úživnost. Přes veškerý poktok rybolovné techniky už druhé desetiletí stagnuje úlovnost volných oceánů. Naopak plastů tam přibývá ... a to už jsme u pohodlnosti lidí a dlouhodobých dopadů za které se nikomu nechce nést odpovědnost. Klimatická změna totiž není problém zdaleka osamocený a ty plasty jako ropný produkt ji provázejí i v oceánech kam se ale navíc splavuje i aktivní dusík, fosfor a řada látek které na planetě dokonce nikdy před příchodem člověka neexistovaly a tak si s nimi přírodní prostředí jaksi neví rady.

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/plasty-zamorily-planetu-za-tricet-let-umela-hmota-v-oceanech-prevazi-nad-rybami-34559?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp

S. Kneifl 25.7.2017 13:54

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

Změně o 4 stupně tedy odpovídá přestěhování do Toskánska v polovině minulého století. S tím také nemám problém.

P. Zinga 25.7.2017 13:53

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

Co je na stavu oceánů tristního?

P. Zinga 25.7.2017 13:51

Re: tak ona je to jen politická doktrína?

Pane Šejno, hrajete s cinknutýma kartami. Lineární trend 1990-2016: RSS (satelit) 0,52°C, NCEI (měření) 0,49°C, mean 0,45. A to jsou rovněž cinknuté hodnoty po patřičné "adjustaci. Angličané mají nižší.V Grónsku roste na léto nebývale led a 4.července tam naměřili -33°C, doposud nejnižší červencovou teplotu severní polokoule. A v Santiagu (CHile, cca 40°jižní šířky-Praha je 52°, ale severní) napadlo 30 cm sněhu.

phttps://wattsupwiththat.com/2017/07/07/how-they-airbrushed-out-the-inconvenient-pause/

M. Valenta 25.7.2017 13:49

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

Možná, že jste to nezaznamenal, ale v Římě a na mnoha jiných místech Italie momentálně řeší, jestli jim zítra ještě něco poteče z kohoutku.

P. Rada 25.7.2017 13:48

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

Nejen, že to zní egoisticky - ale to je právě o zdravém egu a dosahu jeho působnosti na emotivitu. Pokud jsou rozdíly v rozsahu nadhledu až propastné - pak si dva jinak stejný jazyk používající ledé nemusejí vůbec v otázce ohrožení rozumět.

Jen s hlediska jedince a jeho přítomnosti je skutečně na pováženou zdali má v životě brát při rozhodování v úvahu i svou jedinou potenciální cestu k nesmrtelnosti - tedy i dopad na své potomstvo.

Vědšina soudných a zdravých organismů si cestu biofilního postoje - udržení druhu - snaží přes řadu strategií co možná udržet a to mnohdy i s nasazením vlastního života. Vše živé ale podléhá i vlivům nekrofilních trendů které konec konců jednoho dne převládnou.

Homo s.s. v tom není vzláštní vyjímkou. Vyjímečné je ale dnes tempo změny která jeho prostředí ohrožuje. Pokud jde o náhlý atak - nepř. válečný - jsou lidé schopni se semknout a nasadit veškeré své schopnosti k odvrácení hrozby. Naopak pokud jde o trend daleko pomalejší, s hlediska periody života až plíživý - např riziko vzniku rakoviny či kargiovaskulární které se napno projeví až za desetiletí a více - stává se s odhodlaného bojovníka bačkora. Klimatický dopad přitom dokonce překračuje období několika generací a i renomovaní znalci hloubky problému se pak né nadarmo ptají .... "Proč strkáme hlavu do písku když je nebezpečí tak zjevné"?

https://echo24.cz/a/iTUm9/proc-strkame-hlavu-do-pisku-kdyz-je-nebezpeci-tak-zjevne

M. Šejna 25.7.2017 13:41

pane Kneifle

pokud se ke zvýšeným průměrným teplotám přidají i zvýšené průměrné srážky, pak to problém opravdu nebude.

Z Toskanska jsem se vrátil před měsícem. Letos tam zažívají mimořádné sucho, takže je ohrožena úroda vína, oliv a dalšího ovoce. Vysoké teploty jsou jim k ničemu, když jim to všechno uschne.

J. Böhm 25.7.2017 13:39

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

Pane Šejna, souhlasím. Nicméně jsem se dočetl, že planktonu ubylo za posledních 60 let 40%, což mi přijde docela dost. Vrátit se na původní stav by (podle mne) zcela jistě koncentraci CO2 v atmosféře mohlo docela pomoci. Chtěl jsem jen říci, že tento problém jakoby zůstává někde "za oponou".

M. Valenta 25.7.2017 13:39

V některých oblastech

by se počty dětí na jednu ženu mohly klidně snížit třeba o tři. Ono se cosi už děje, ale dost pomalu. Např. v Indii, která je populačně ve velkém průšvihu, se sníží počet dětí na ženu mezi lety 2015-2020 z 2,48 na 2,34 a do roku 2050 na 1,89. Ještě hůř je na tom Afrika - proto také ta migrace, že.

J. Šimek 25.7.2017 13:38

Re: "Ta čísla jsou o faktech."

Tykejte si na vaší schůzi, soudruhu Langere, já do vaší zločinecké organizace nepatřím.

J. Šimek 25.7.2017 13:36

Re: tak ona je to jen politická doktrína?

Nic, to není o mě a o panu Radovi, hloupý Prokope.

S. Kneifl 25.7.2017 13:34

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

Zamyslel jsem se. To, co popisujete, zhruba odpovídá přestěhování do Toskánska. Jen průměrné teploty by byly větší o 6 °C, ne o 4. To mi nepřijde jako nějaký zásadní problém. :-)

M. Šejna 25.7.2017 13:27

Re: Hezký a pravdivý postřeh?

oceány pohlcují lidstvem uvolňovaný CO2 ostošest. Kdyby tak nečinily, byla by koncentrace v atmosfeře mnohem vyšší.

Aktuálně totiž přibývá CO2 nejen v atmosfeře, ale i v oceánech, a to přesto, že oceány se oteplují, takže by měly "sodovkový plyn" spíš uvolňovat, než absorbovat.