1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

SOLÁRY: Zelená dostala zelenou

Chudí lidé zaplatí tyto zdroje k obohacení majetných solárních investorů vlastně dvakrát. Jednou svými daněmi, podruhé očekávaným zdražením elektřiny. Pro představu: kapacita 50 kW znamená asi 110 velkých solárních panelů, jako je čínský typ JA Solar větší než 2x1 metr každý s výkonem 455 Wp.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Vašíček 15.12.2022 11:16

Planetě Zemi je šumák, kolik obětí přineseme. Té je úplně jedno, jestli tady jsme nebo ne. :-)

Mohli by jsme začít obětováním těch dětí. Pro jejich dobro.

To vlastně děláme. :-(

J. Jurax 15.12.2022 12:10

Jojo, opomněl jste zdůraznit, že jste užil ironie a sarkasmu. Takhle by Váš příspěvek nějaký blbeček mohl vzít vážně.

J. Vrabec 15.12.2022 10:02

Když ty komentáře tak čtu, mám dojem, že na celém světě jsou jen hlupáci a Češi jsou největší inteligenti a vědci. Proto je ten stát tak daleko v inovacích a patentech. ;-D Ještě štěstí že jsme v EU! Ať žije EUEU

J. Kyška 15.12.2022 10:05

Neměl byste, pane, nás Čechy podceňovat!!!

Ne všichni Češi píší komentáře na lidovkách.

J. Kyška 15.12.2022 10:05

Neměl byste, pane, nás Čechy podceňovat!!!

Ne všichni Češi píší komentáře na lidovkách.

M. Malovec 15.12.2022 10:11

Hlavu, inovátore, hlavu. Víš co to je?

J. Jurax 15.12.2022 12:16

No, vzhledem k pozoruhodně pitomému obsahu a zejména závěru Vašeho příspěvku je skoro s podivem, že Vás vůbec dokázali naučit číst a psát.

L. Novák 15.12.2022 12:18

Babišův ministr životního prostředí se jmenoval BRABEC, a vždy, když plácal pro média NESMYSLY O PODPOŘE ZELENÝCH AKTIVISTŮ, řikal jsem si BLBEC-Brabec. Vidím, že má své dvojníky-bezmozky pobíhající po Internetu...

MŽP se zavázalo hájit zájmy mladých lidí. Ministr Brabec podepsal Klimatický příslib mládeži OSN

https://www.mzp.cz/cz/news_20200708-MZP-se-zavazalo-hajit-zajmy-mladych-lidi-ministr-Brabec-podepsal-klimaticky-prislib-mladezi-OSN

V. Novak 15.12.2022 12:46

"Níže podepsaní lékaři bazírují na vrozeném kreténismu Josefa Švejka vyjadřujícího se slovy: Ať žije císař František Josef I., kterýžto výrok úplně stačí, aby osvětlil duševní stav vyšetřovaného jako notorického blba." ((C) snad není nutný...)

M. Malovec 15.12.2022 9:47

Uvědomuj si hlavně vůni prachů, které z toho plynou, ale zapomínají, že po příštích volbách se navrátí z oblaků parlamentu mezi normální lid, možná bez újmy na zdraví. Dá-li Bůh.

J. Kalina 15.12.2022 9:41

budeme regulovat: oblačno, místy větrno. To se to bude regulovat, až elektřina poteče od zdroje ke spotřebiteli odtud tam anebo naopak. Hlavním smyslem celé komedie je odrbat ty co ještě chodí do práce a vydělávají si na obyčejný život. Vždyť si uvědomte, že tyto OZE vznikají za dotace z vašich daní a ještě jste donucen státem jejich výrobu odebírat a platit nehorázné ceny.

Jak hezké když občas nějaký vládní politik prohlásí. s tím Green Dealem opatrně, pozastavit !!! A současně se v parlamentě odhlasuje další rozvoj solárek na střechách domů a odstraněním omezení pro jejich budování. A pak že nevolnictví bylo zrušeno.

M. Malovec 15.12.2022 10:10

Jenomže, dozví se tohle většina lidí ze sdělovacích prostředků? Ty, které si to dovolí jsou označeny za dezinformační a navíc o nich lidé nevědí nebo k nim nemají přístup.

J. Kyška 15.12.2022 9:27

Tuhle jsem četl na Novinkách, že v Americe od ledna začne platit zákon na snižování inflace. Každý, kdo vyrobí baterii na ukládání el. energie dostane od vlády USA dotaci 30 usd na každou kilowatthodinu uskladňovací kapacity. Podmínkou je výroba na území USA, z jiných, než čínských surovin. Pane Smutný, dal byste mi prosím autorské povolení, já bych váš dnešní článek přeložil do AJ a poslal ho do New york Timesů, třeba se jim otevřou oči. Jinak je s USA definitivni konec.

L. Novák 15.12.2022 12:40

Nejste vy náhodou provokující ZELENÝ IDIOT od Greenpeace? Podle chrlení nesmyslů od časného rána bych tipoval na tuto kategorii blbosti...Rv!!

M. Smutný 15.12.2022 16:40

Pošlete článek, komu uznáte za vhodné včetně překladu. Probléme je, že USA jsou spolu s EU v čele neormaxistického přerozdělování a zelené ideologie. Dát bezmála 400 miliard dolarů na tuto politiku, to se se levičácké frakci Demokratické strany prezidenta Bidena hodně nepovedlo.

J. Kyška 15.12.2022 17:20

Já se, pane Smutný, obávám jiného. Až bude USA na konci desetiletí, tedy za 8 let, vyrábět ročně 3 TWh kapacity baterií, že to budete zase vy, kdo bude Evropě (a ČR) vyčítat, že (zase) zaspala. Článek si do AJ cvičně přeložím, ale posílat ho nikam nebudu. Problémům zemičky o velikosti Silicon valley by tam těžko rozuměli.

Hezký den.

J. Kyška 15.12.2022 17:20

Já se, pane Smutný, obávám jiného. Až bude USA na konci desetiletí, tedy za 8 let, vyrábět ročně 3 TWh kapacity baterií, že to budete zase vy, kdo bude Evropě (a ČR) vyčítat, že (zase) zaspala. Článek si do AJ cvičně přeložím, ale posílat ho nikam nebudu. Problémům zemičky o velikosti Silicon valley by tam těžko rozuměli.

Hezký den.

M. Smutný 16.12.2022 3:02

Si asi děláte legraci, ne? Maličké Česko ročně má čistou spotřebu kolem 63 TWh elektřiny (Němci přes 500 TWh), 80 TWh plynu a 90 TWh v ropě. Takže mne chcete "oslnit" nějakými 3 TWh kapacit baterek v USA??? Jinak jste Vy chtěl souhlas s překladem a zasláním, já vás o to nežádal. Tak si o to příště nežádejte! Počkejte 2-3 roky, až skončí státní dotace prodeje elektromobilů, právě proto teď jsou prodeje BEV v Německu rekordní, od ledna jde podpora silně dolů. Takže si vy koupíte BEV, když místo 1,3 milionu bude stát o 200 tisíc Kč méně?To je recept pro bohaté Čechy, ne pro lidi zubožené rekordními cenami energie vinou Green Deal.

L. Zídek 15.12.2022 9:25

Co jsme si zvolili / vstup do Eurosojůzu, Fiala.../, to máme !!! Jinak, lépe to popsat nešlo !

R. Meišner 15.12.2022 9:14

bude zajímavé sledovat, co s přebytky energie v letních měsících--když nějaké rozumné úložiště je v nedohlednu...to budou dráty pěkně rozžhavené, což...;-)

R. Langer 15.12.2022 9:22

My a Polsko to přece rádi zadarmo vyrovnáme. Můžeme ale pak prodávat 1 kWh za 11 Kč na burze. ;-)

J. Janousek 15.12.2022 9:02

Dlohé Stráně na Šumavě, Orlických, Krkonoších, Krušných a Beskydech jsme měli vybudovat. To je jediná cesta k akumulac.

V. Kučer 15.12.2022 9:21

Nepovolí to ochránci přírody a k akumulaci elektřiny po celou zimu to nestačí.

J. Majzlík 15.12.2022 11:25

Další budování a provoz přečerpávaček je v našich podmínkách dle mého laického odhadu omezen jednak nedostatkem vhodných krajinných útvarů, ale zejména nedostatkem vodních zdrojů. Jeden a tentýž objem vody nelze prohánět uzavřeným systémem, aniž by nedocházelo k odparu a k dalším ztrátám. Holt jsme země poměrně malá rozlohou a zdroji, ale bohatá na nerealizovatelné projekty a nepřiměřené ambice, doprovázené hrubými ekonomickými ztrátami.

J. Kyška 15.12.2022 9:00

Tuhle mi volali zase z čezu, že mi namontují na střechu domu fotovoltaiku a ještě mi vyřídí dotace. Že prý mi dají do sklepa baterku a budu od čezu brát elektrickou energii jenom v zimě. Poslal jsem je do háje.

Než bych odebíral energii od čezu jenom v zimě (a způsoboval nerovnoměrné zatěžování naší rozvodné soustavy,

), budu radši el. energii odebírat v zimě i v létě. Proti tomu nenašli argument a zavěsili...

M. Tuma 15.12.2022 8:53

Castecnym resenim by mohlo byt zamezeni pretoku do site. Poridte si baterky a ukladejte si to tam pro dalsi potrebu. Treba takove olitane baterky z elektromobilu by mohly byt pomerne cenove dostupne a jeste nejakou sluzbu udelaji. Dokonce by mohly pomahat vykryvat spicky, kdyby jich statisticky bylo hodne. Nicmene na efektivitu zapomente a neptejte se, kolik to bude stat. SMR do kazdeho vetsiho mesta a mame po starostech

L. Zídek 15.12.2022 9:28

To budes vařit, svítit, topit na 12 voltů ?

V. Humble 15.12.2022 10:31

Napeti a proud se da upravit. Ekologicky, ekonomicky je to samozrejme nesmysl. Bude vzdy mnohem levnejsi i ekologictejsi pouzivat jeden stabilni centralni zdroj energie nez vyrabet statisice baterii nebo solaru do domacnosti po cele republice.

J. Kyška 15.12.2022 11:37

Možná by se takhle centrálně mohlo pro republiku i vařit? Proč má mít každá domácnost plynový sporák, když stačí jeden velký v Praze?

V. Humble 15.12.2022 11:56

Mluvim tady o zdroji energie. Kazda domacnost si tezi ten plyn na zahrade? Centralni reseni se stabilnimi zdroji zvlast v soustave ktera musi pruzne reagovat na spotrebu bude vzdy jednodussi, levnejsi a ekologicstejsi do te doby nez budete mit doma replikator ve stylu star treku.