19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

ENERGIE: Trhá mi to srdce!

Popravdě řečeno, po tom, co o tom slyším z televizní obrazovky, se občas i chvěji a vhání mi to slzy do očí. Takovou nespravedlnost přece nemůžeme dopustit! Co bychom to byli za demogratycký (to „g“ a „y“ jsou tam schválně) stát a spravedlivou společnost? Kdybychom dopustili, aby naši soukromí akcionáři ČEZu, dodavatelů plynu, jaderných i uhelných elektráren a majitelů OBZ (Občasných zdrojů energie), byznysových hráčů na pražské i lipské energetické burze, nedostali své tvrdě zasloužené peníze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Mohela 1.10.2022 16:53

A to jste ještě zapomněl na dluhy, které si bereme, abychom je nacpali Ukrajincum. Akorát nevím, jestli cigosi za to velebi Putina nebo Fialu.

M. Pivoda 1.10.2022 13:59

Wagaries of war = Válečné rozmary (dle Google Translate).

Rozmar počasí letošní zimy bude velmi důležitý. Bude-li letos silně mrznout, Vlčákovi omrzne ... (automatický cenzor/hlídač by mi to slovo nedovolil zveřejnit)

R. Langer 1.10.2022 16:37

A co jako má ten tvůj výkřik s článkem společného, ty naše malá hloupoučká UI? 8-o

M. Pivoda 1.10.2022 19:32

Langer se potřebuje stále více a více zde ztrapnit. Budiž mu přáno.

V. Kolman 1.10.2022 23:42

Letošní zima bude mírná - viz globální oteplování. A když to tvrdí i Máňa, tak je to "směroplatné"!!

S. Kalužík 1.10.2022 13:30

Ano, Vlk v rouše beránčím se opět odkopal!

M. Pivoda 1.10.2022 13:44

Vlk dostává příležitost se zde na Neviditelném psovi zviditelnit proto, že majitelem Neviditelného psa je politický komentátor, který kromě tlachání o neplodné politice ničemu podstatnému z 21. století nerozumí.

J. Jurax 1.10.2022 14:13

A dokonce ten ničemu nerozumící tu nechává tlachat i nedokonalou UI, co naopak rozumí fšeckému ...

M. Pivoda 1.10.2022 14:18

"Jurax" prý kdysi pracoval v IT odvětví, ale dnes evidentně neumí hledat relevantní informace na internetu. Takže alespoň tím názorně vidíte, jak rychle postupuje technologický vývoj ve 21. století.

J. Jurax 1.10.2022 14:24

Myslíte, že by Vaše UI prošla Turingovým testem?

R. Langer 1.10.2022 16:34

Pochybuju, odpovídá vždycky na něco jiného, než na co se ptáte. ;-D

M. Pivoda 1.10.2022 19:38

Langer vám zde například nikdy nevysvětlí, odkud získal informaci, že já jsem někdy vystudoval VUML.

Nevystudoval. A v USA, kde jsem pracoval, mi to vůbec nevadilo.

Mafie předvádí zoufalé pokusy o dehonestaci.

Zbývá ještě vystoupení Karla Šebesty, zde Prokop Diviš, jehož "ekonomie" vedla v Česku k přechodu nekonkurenceschopné ekonomiky do stavu montovny.

L. Novák 2.10.2022 11:32

Agent StB "Akát" a jeho bláboly. Z obsahu výuky VUML musel dělat za totality naVŠ zkoušky. Jako všichni VŠ za komunistické totality, kterou tak miloval...

M. Pivoda 2.10.2022 17:17

Demagog L. Novák se tímto pokouší obhájit mafii, která zůstala na VUT Brno po listopadu 1989: nejdříve přes Jiřího Zlatušku připravili Česko o významnou konkurenční výhodu v technologii umělé inteligence, a pak se někteří přesunuli na Podnikatelskou fakultu VUT Brno. Hlavní mafiánský aktér, Alexander Čestnější, byl naštěstí také vyhozen z VUT Brno. Delší příběh na diskusní příspěvek.

Vystudoval jsem Marxismus, jako tehdy povinnou zkoušku při mém studiu vědecké aspirantury (v oboru Teorie řízení). VUML jsem nikdy nestudoval.

R. Langer 1.10.2022 16:33

Ano, může tady mlít polodementntí nesmysly i malá hloupoučká UI. ;-D

M. Pivoda 1.10.2022 19:41

Ujišťuji vás, že ve světě existují mnohem chytřejší mozky, než to, co je dostupné v Neffově skanzenu na Neviditelném psovi.

L. Novák 2.10.2022 11:34

Ten tvůj to ale není. Jinak bys tady zmateně nešaškoval... :-P

V. Kolman 1.10.2022 23:49

Astonova NP čtu už řadu let/desetiletí - a zatím mu jeho tipy a předpovědi vycházejí.;-D;-D;-D

Takže vašemu tvrzení pane Pivodo o jeho cituji: "tlachání o neplodné politice ničemu podstatnému z 21. století nerozumí." (konec citátu) lze s úspěchem pochybovat;-D

V. Kolman 1.10.2022 23:54

Takže O VAŠEM tvrzení......

(chybička se vloudila)

M. Šejna 2.10.2022 8:51

Neff před 15 let kritizoval výstavbu tunelu Mrázovka s tvrzením, že tunel totálně zacpe dopravu na Smíchově.

Takže se totálně spletl.

Nutno uznat, že se za tuto chybnou předpověď později omluvil.

K. Filip 1.10.2022 12:33

Pan Vlk opravdu píše z duše. Nadstandartně placení politici ČR kašlou na nějaká řešení. Jejich arogance a chrochtání u plných koryt už opravdu nasírá většinu národa. Takový Fiala, Sikela, Jurečka, Pekarová, jsou jenom politickými vyžírky.

Z. Lapil 2.10.2022 8:38

Píše z duše, ale bez rozmyslu. Protože co s timhle: energie jsou drahé, což znamená, že je jich málo a je třeba budovat další kapacity. Opravdu vám připadá správné v takové situaci mohutne kasirovat energetické společnosti? Přece když nebudou mít na investice, nezvýší se výroba a bude pořád draho...

M. Matura 2.10.2022 12:04

Energii je málo, protože se stabilní zdroje po eurobolševicku ruší a nové se zakazují nebo alespoň nepodporují. A ke každému instalovanému panelu fotovoltaiky a vrtule větrníku se musí postavit kousek provozně nejdražší plynové elektrárny. Dokud bude tato likvidační praxe pokračovat, krize a nedostatek energie bude trvat.

M. Moravcová 1.10.2022 12:07

Bravo, pane Vlku. Taky se najdou idioti, kteřó říkají: měl jdi se líp učit. To je taky na přes držku.

J. Novotny 1.10.2022 12:03

Tak tento uz nemlaska

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/637358/uhelny-magnat-stepanek-66-spachal-sebevrazdu-zlomilo-ho-propousteni-nebo-zdravi.html

J. Urban 1.10.2022 11:46

Vysvetlim vam, jak funguje ta lipska "burza" s energiemi. Na prikladu, jako kdyby to bylo treba pekarstvi. Rano, kdyz pekar otvira, uz stoji pred pekarstvim zajemci, dejme tomu o housky. Pekar polozi na pult jednu housku a prohlasi, ze ji proda tomu, kdo nabidne nejvic. Nekdo nabizi 2 kc, nekdo 10 kc, a nekdo nabidne 100 kc. Fajn, koupi si housku za 100 kc. V tu chvili pekar prohlasi, ze dnes budou vsechny housky za 100 kc, kdo nechce, at necha byt. Do jineho pekarstvi se jit pro levnejsi housku neda, protoze vsechna pekarstvi ve meste i ve state i v cele EU jsou automaticky zavazana pod trestem pokut ci odebrani pekarske licence prodavat housky za 100 kc. Ze je to silene? No samozrejme, ze je. V Bruselu jsou sileni. To jste nevedeli?

J. Krejčová 1.10.2022 11:53

R^

R. Langer 1.10.2022 11:56

Přesně tak to funguje. ;-€

M. Pivoda 1.10.2022 13:54

Vědecky dokázáno! Tedy dle magora Langera.

M. Pivoda 1.10.2022 14:09

Cituji z Lidových novin: "... Je tomu 100 let, co za Lenina začali vyvážet nepohodlné intelektuály „loděmi filozofů ...“.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/petracek-rusko-emigrace-imigrace-mitrofanov-mirrenova.A220930_145455_ln_nazory_hma

Komentuji

Pozor, pozor! V říjnu 2022 se v EU už připravuje se loď magorů!