1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

Vina nevinných

Je to až kupodivu, kolik nevinných se motá kolem jedné očividné všivárny. I ledabylý čtenář novin ví, že se připravuje rozšíření letiště v Ruzyni a že nová přistávací dráha spolkne velkou plochu půdy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Chosé 9.11.2005 10:07

to je ale pohled

Johanko baskervilská, to je pořád dokolečka dokola. Spekulace je když nakoupím řádně pozemky od soukromníka nebo makléřské firmy a spekuluji, že ceny půjdou nahoru a časem je se ziskem prodám. Ale pokud slíbím úředníkovi pozemkového fondu úplatu a on mě prodá (nebo na mě náhradou převede) pozemky za 1 Kč za metr a já to pak prodám za 1 700 Kč za metr, tak to tedy není spekulace ani náhodou ale čistočistá zlodějina dálněvýchodního stylu. Znám i případ, kdy si radní pronajali dům služeb od obce za 1 Kč / rok a pak to celé pronajímali za 250 000 Kč / rok. Pro Vás je to jistě normální podnikání, pro mě je to zlodějina prvního řádu, tedy podnikání s obecním majetkem. V sociku zřejmě ještě stále žijete Vy.
Sch.realista 9.11.2005 10:04

2 Loula

A FNM jakbysmet.
Béda 9.11.2005 10:04

Kajane,

nevyhovující stav zdejšího diskuzního serveru je určitě dán především skutečností, že ho neprogramuje von Hayek.
jura-p 9.11.2005 10:00

Aston spletl dvě kauzy dohromady.

A proto je tu takový zmatek.
IBN 9.11.2005 9:57

A pak, ze uz neni co rozkradat!

Soucasni pani uz melou z posledniho a chteji- li statu neco ukrast, musi to nejdriv sebrat svym spoluobcanum, pote to prevest na stat a teprve potom jej podojit.
 
Tohle nevypada dobre, tady jsou moznosti temer neomezene. Bezzuby stat, ktery sam sebe vybizi k darovani zdravych organu stoji za h*vno, tak jako jeho predstavitele (cti vlastnici).
johanka from Baskervil 9.11.2005 9:56

Re: Re: spatny pohled

kdybych byla vulgární řekla bych něco o vyč*ran*sti. Jestli jde o takzvanou šedou zónu, je to spekulace.
Jestli jsou v legislativě zakotveny a vyspecifikovány aykovéto machinace jako protizákonné je to jasné ni???
Béda 9.11.2005 9:49

M. Zimo,

po uplynutí promlčecí doby 10 let je legální každá gauneřina.
johanka from Baskervil 9.11.2005 9:49

Re: Re: spatny pohled

proste všiváci na lukrativních místech se předváděj. Politici, místo aby jejich zájem byl obecný vzestup národa si z toho dělají trampolínu pro zapomění na svou přízemní zakrnělost. Jak si vyskakujou , myslej, že si při tom můžou pískat.Ovšem je to blbá hračka.
onlooker 9.11.2005 9:45

Re: Re: nic nového pod českým sluncem

Stačí si najít stará vydání Českého deníku z devadesátých let a celá záležitost LTO ( a pomalé reakce, případně nic neřešicí změny vyhlášek z dílny ministerstva financí - v rukou ODS) je poměrně průhledná.
Huhu je dost mimo mísu nebo je jednostranně zaujatý.
johanka from Baskervil 9.11.2005 9:42

to je ale pohled

Kauzu sleduji povrchně. Nestojí za to. Jsem naprosto přející , nezávistivý člověk. Tu trochu peněz co mám si necením. Připadám si spíš jak nahé holátko. Přesto oblečena a v duševní pohodě.
V usa se informace ze zákona utajují kolem akciového trhu.  Tady všechen tisk psal o stavbě té dráhy.
Kolem obchodování s pozemky se točí největší prachy. Nechápu, co se skandalizuje. Že vlčáci obchodníci jsou nazýváni spekulanty? A co se kriminalizuje? Chápu-nechápu.  Prostě závistivci a aspiranti na pohlcující /závist je vlastnost která škrtí , krade, pohlcuje/ socialistický a komunistický přístup k životu se tady stále rojí . Nenažraní mamonáři záviděj. Jiní mamonáři spekulují. Je nějaký paragraf, není. Situace není standardní.
Pozemky se normálně skupují a časem prodávají , zejména v okolí Prahy za vyšší ceny.
Ted se situace politizuje. Prostě my z toho socializmu nevyrostem. Zase založíme nějaký Tábor. Landa už založil ten svůj řád. Už část národy zpívá : "Kdož sú boží bojovníci atd"...
Češi byli vlastně první komuna v Evropě. A jak blbě to dopadlo. Vždycky děláme vše opačně.
V Evropě renesance, u nás temno. V Evropě Marshalův plán u nás slouhové vybrakované  Moskvy. Její kolonie.
Evropa desítky let prosperuje a pak začíná stagnovat ekonomicky, my tam teprve jako chudej příbuznej lezeme. A ted , přestože prodej pozemků je běžně u nás nejlukrativnější byznys, se všichni můžou závistí pokakat, když se do toho zamotá státní a stranický zájem.
Kašlu na to, tak na zdraví a at si ty prachy spekulanti naloží kam chtěj ,třeba si tím vycpou špičky/stranické/ svejch bot.
briza 9.11.2005 9:33

Re: Re: Re: "hospodaření" s cizím je jedním ze zásad levice

"Socani to předvádějí nejen s pozemky, Unipetrolem či Čepro." "Ale levice chce držet státní majetek" ... trochu protimluva ne?
M. Zima 9.11.2005 9:33

> Aston, když Vy kritisujete spekulace, je to trapné hned ve dvou aspektech

1) U těch českých pozemků se nejedná o spekulaci zatíženou risikem (a daňově), ale o primitivní insider deal za současného zneužití státu. Zgarba přeci prohlásil sám, že už nikoho propouštět nebude, "protože kolaps". Vy jste ho opět nepochopil. On vyhodil kritiky machinací a dál propouštět nemůže, protože by se zhroutil klausovsky nastavený mafiózní systém, který tato banda vydává za českou státnost a Vy je v tom Vaší nekvalitní prací ještě podporujete.
2) Před časem jste nám tu popsal Váš deal s "MF na německého vlastníka". Za předpokladu, že bylo vše legální, jak jste sám tvrdil, to byla spekulace. (Jaké u toho bylo spekulační risiko mi ale není jasné)
Sch.udivený 9.11.2005 9:30

Pozemky v rukou spekulantů ?

To je v pořádku. Pozemku jsou zbožím jako každé jiné. Jako například zlato, akcie, ropa, obilí...Někteří si na to dosud nezvykli. Celá burza a trh s komoditami jspo založeny na spekulacích. Ale vykládejte to někomu, kdo se v "občanské výchově" učil co to je " třídní boj",  a  "futures" a podobně mu nic neříkají.
Ladislav N. 9.11.2005 9:26

Re: Re: (Huhu) nic nového pod českým sluncem

Když si vzpomenu na Jana Klaka (ODS), náměstka min. financí Kočárníka pro nepřímé daně, jak ty blbé předpisy sám obhajoval i před TV kamerami, protože je i navrhoval, tak mám dojem, že vy (Huhu) a) buď o problematice nic nevíte (a obhajujete slepě ODS), a nebo víte, a pak jste sprostý lhář a tlučhuba (a slepě obhajujete ODS :)...
huhu 9.11.2005 9:24

Re: Re: "hospodaření" s cizím je jedním ze zásad levice

KOnsolidační agentura a privatizace by mělo být pouze přechodný jev. Pokud se rozděluje státní majetek, vždy se někdo přicucne. Ale levice chce držet státní majetek a hospodaření jako trvalý jev...
huhu 9.11.2005 9:23

Re: Re: Naštěstí je v presidiu Kocourek, tak to na něho hned Zgarba svedl.

halladine kocourka jsem slyšel také, říkal, že byl PF zneužit zákon, který měl usnadnit vydávání pozemků...
huhu 9.11.2005 9:18

Re: Re: Astone, Vy jste nějak přesedlal! Že by to mělo nějakou souvislost s novým, medrozeleným image, Vašeho diskuzního serveru? No, každopádně gratuluji! Dzp.

"pravdaláska" splihla, fouká jiný vítr..snad i příznivým směrem...
huhu 9.11.2005 9:16

Re: nic nového pod českým sluncem

podvody s lehkými topnými oleji byly na základě toho, že byla stanovena jiná daň pro automobilní naftu a topení. Tyhle vyjímky ODS vždy odmítala, na vyjímky (topení, zemědělská nafta atd.) vždy tlačila levice vč. KDU.
briza 9.11.2005 9:16

Re: "hospodaření" s cizím je jedním ze zásad levice

Privatizace zisku a socializace ztrat je pruvodnim jevem celeho polistopadoveho vyvoje nikoliv specifikem socialistu (aniz bych to co predvadeji chtel obhajovat). Staci se podivat co vsechno skoncilo v Konsolidacni agenture.
huhu 9.11.2005 8:53

Re: spatny pohled

Kanaďane, asi neznáte konkrétní případ. Pozemky v Ruzyni byly státní, že tam bude státní letiště stavět runway se vědělo. Ta "spekulace" spočívala v tom, že PF vydal zdarma pozemek pro runway soukromé firmě jako náhradu za jiný (někde kde je za babku) a ted bude tenhle svůj pozemek pro runway kupovat za hodně zpět. Je tohle spekulace nebo podvod ?
huhu 9.11.2005 8:49

"hospodaření" s cizím je jedním ze zásad levice

nejlépe se "hospodaří" s cizím. Minimální riziko, maximální zisk. Socani to předvádějí nejen s pozemky, Unipetrolem či Čepro. Ted byla zpráva, že u nás stojí srovnatelný úsek dálníce 3x více nežli v Norsku. Asi je v Norsku výrazně levněji...Většinová česká společnost závidí odpracovaný úspěch jednotlivci, ale když někdo přikrádá ze "společného" tak to více méně toleruje. Že by se to stalo za těch totalit od r. 1939 normou ?
I-Worm 9.11.2005 8:45

Chudák Kocourek, neměl po ruce Bubika

aby se s ním poradil
jeff 9.11.2005 8:31

Re: Re: spatny pohled

A není naprosto uklidňující, že Zgarba, který „políčka“ osobně přihrál svému kámošovi je volebním lídrem socanů, že Paroubek, který nad ním drží ochrannou ruku je v průzkumech jeden z nejdůvěryhodnějších politiků, že v televizi opět spatříte usměvavé tváře starých známých socanských šíbrů Brožíka a Machovce, kteří, neviňátka ubohá,   na tom mafiánském fondu by snad měli nést nějakou zodpovědnost ?
Andy 9.11.2005 8:05

Re: spatny pohled

nemáte tak docela pravdu. Problém byl se zvláštním režimem při příležitosti tzv. restituční tečky, kdy 7. června 2005 ve vší tichosti přijalo Prezidium Pozemkového fondu v čele s ministrem zemědělství Petrem Zgarbou ojedinělé pravidlo: vrátíme pozemky všem, kteří nás žalují. Platilo do konce června. O přelomovém rozhodnutí, které fond nazval "zvláštní režim", však vědělo jen pár lidí. A právě ti lidé skoupili například zmíněné pozemky, s odhadní cenou v řádech desítek haléřů až korun za metr čtvereční. Rozebrány byly pozemky pod sjezdovkami, u dálnic, rozšiřující zony měst pro stavby atd. Nešlo o klasické spekulace s pozemky. Vy to možná v Kanadě nemáte, ale tady tu tradici zavedli po Bílé hoře a je to prachsprostá zlodějna, na ministerstvu zemědělství zdaleka ne první. Informace k problému jsou velmi zajímavé, ale v našem Bělorusku odsouzené k ukrytí v trezorech.
kanadan 9.11.2005 7:49

spatny pohled

pane Astone, mate ponekud spatny pohled. Spekulace s pozemky je naprosto legitimni. Pokud nekdo za to muze, ze cena vybehne nahoru je to sprava letiste nebo vlada ( kdokoliv kdo odpovida za rozhodnuti o rozsireni letiste) Tito lide meli pro letiste odkoupit pozemky ( nebo alespon opce na ne ) pred tim, nez bylo uverejneno rozhodnuti, ze se letiste bude rozsirovat.
IBN 9.11.2005 7:49

A pak, ze uz neni co rozkradat!

Soucasni pani uz melou z posledniho a chteji- li statu neco ukrast, musi to nejdriv sebrat svym spoluobcanum, pote to prevest na stat a teprve potom jej podojit.
 
Tohle nevypada dobre, tady jsou moznosti temer neomezene. Bezzuby stat, ktery sam sebe vybizi k darovani zdravych organu stoji za h*vno, tak jako jeho predstavitele (cti vlastnici).
Jiří 9.11.2005 7:33

nic nového pod českým sluncem

pPkud jde o peníze a majetek, jdou všechny zábrany stranou a vždy jsou průšvihy iniciovány z nejvyšších míst. Kšefty s topnými  oleji byly posvěceny náměstkem ministra za ODS Klakem. Podvody s likvidací družstev a okrádání oprávněných osob, byly iniciované ministerstvem zemědělství za panování J.Luxe blahé paměti. A připravený zákon, který má umožnit definitivní okradení majitelů půdy tím, že na půdě budou smět hospodařit pouze osoby se zemědělským vzděláním je zase z dílny ČSSD. S pozemky kšeftují úředníci a vedení Pozemkového fondu od jeho založení. To také bylo jejich cílem, i když pro veřejnost se musela dát přijatelnější legenda. Takže dnešní humbuk je pouze divadlo nebo je vyvolán někým, kdo se k pozemkům nedostal i když chtěl. 
Andy 9.11.2005 7:23

Re: Astone, Vy jste nějak přesedlal! Že by to mělo nějakou souvislost s novým, medrozeleným image, Vašeho diskuzního serveru? No, každopádně gratuluji! Dzp.

nedělejte si plané naděje, Kajane, to je buď vějička pro konzervativní, pravicové diskutéry, aby nedezertovali a traffic se nesnížil, nebo je Aston opravdu NEZÁVISLÝ NOVINÁŘ:)))
Kajan 9.11.2005 7:18

Astone, Vy jste nějak přesedlal! Že by to mělo nějakou souvislost s novým, medrozeleným image, Vašeho diskuzního serveru? No, každopádně gratuluji! Dzp.

Andy 9.11.2005 6:58

no, že se rozčilujete:/

aféra přijde, pobyde pár minut a odejde ke svým bratrům a sestrám, dálnicím a Unipetrolům, Čeprům a zemědělským podnikům bývalého ministra, Indoši a třeba i tývý Nova. Škoda slov.