25.9.2023 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

Vina nevinných

Je to až kupodivu, kolik nevinných se motá kolem jedné očividné všivárny. I ledabylý čtenář novin ví, že se připravuje rozšíření letiště v Ruzyni a že nová přistávací dráha spolkne velkou plochu půdy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Halladin 9.11.2005 6:48

Re: Naštěstí je v presidiu Kocourek, tak to na něho hned Zgarba svedl.

Ovšem já slyšel v Radiožurnálu Kocourka, jak přiznal spoluzodpovědnost za ten průšvih....
Rpuť 9.11.2005 6:19

Rpuťova Bobří teorie

Čím klidnější je hladina politikova resortu, tím více se toho skrývá pod ní.   Mezi nejdůležitější schopnosti bobrů patří umění žasnout. Bobr stojí po kolena v blátě a udiven se táže: „Kde by se tu vzal bobr? Vy nějakého vidíte?“
loula 9.11.2005 6:09

Zajímavá byla informce

včera v televizních novinách, kde jeden z funkcionářů Fondu bez obalu řekl, že jde o praxi provozovanou minimálně od roku 1993. Čili Fond je státní instituce zřízená za účele tunelování státního majetku, jinak si tuto informaci vysvětlit nedovedu.
Daniel 9.11.2005 2:53

A za Pentu "kopou" bývalý náměstci a odvolaný ředitel letiště Praha

Zkusme zjistit, kde je bývalý obchodní náměstek generálního ředitele a také v nedaleké minulosti odvolaný generální ředitel letiště Praha. Budeme se divit, že prý v řadách "významného podnikatelského subjektu" ? A kdo je významný "podnikatelský subjekt" ? Nic proti spekulacím a spekulantům - někdy vyhrají, jindy prohrají, ale když zaměstnají bývalé vrcholové managery firmy s těmi nejintimnějšími informacemi o strategických záměrech jejich bývalého chlebodárce ( mimochodem státní podnik, kde měli ze státních peněz - tedy z peněz daňových poplatníků - statisícové měsíční platy ), je otázkou, kdo je ten " Černý Petr ". Určitě ne "spekulující firma" .
Osoba neznalá 9.11.2005 1:13

výsledek je trapný: pozemky jsou v rukou spekulantů

"Výsledek je trapný: pozemky jsou v rukou spekulantů", píše se v úvodníku.
Asi mi zase něco uniklo. Já jsem z běžného prolétnutí tisku (a internetu) získal dojem, že ty "letištní" pozemky jsou nyní v majetku těch, kteří se mnohem a mnohem častěji, než slovem spekulanti, nazývají slovy "významné podnikatelské subjekty"¨nebo také "nejsilnější kapitálové skupiny" a podobně.
Jak se v tom pak mohu vyznat. Mám napříště pod těmi víceslovnými pojmy číst už jenom jednoduché spekulanti? Mám napříště předpokládat, že finanční síla takových skupin nevzniká jinak, než podobnými nepříliš košer spekulacemi?
wer 9.11.2005 1:02

Re: ---------

Nespletl jste si diskuzi?
fotr 9.11.2005 0:53

---------

A co má být? Je stavba dálnice stavbou ve veřejném zájmu? Je. Tedy nedohodne-li se stát-investor s novými majiteli (zdůrazňuji slovo NOVÝMI), dojde k vyvlastnění - tedy nucenému odkupu za přiměřenou cenu. A co je přiměřená cena u takto nově zakoupených pozemků? Přeci cena nákupní + % úroků za dobu, kdy měli v pozecích uloženy peníze, které nemohli zhodnotit jinak. Cokoli jiného by bylo nejen nemorální, ale i protizákonné. Samozřejmě něco jiného je nucený výkup pozemků, budov atd. v případě, že pro majitele mají i jinou hodnotu. Bydlí a hospodaří zrovna zde, a vyvlastnění pro něj není jen pohyb peněz na účtu. V obopu případech musí být náhrada PŘIMĚŘENÁ.
jonáš 9.11.2005 0:28

Re: Spekulace s cílem skokového navýšení ceny jsou běžné

Nojo, Ladislave -- pokud vim, je "insider trading" v civilizovanym světě druhej nejhorší zločin, hned po zatajování příjmů před berňákem. Ovšem my jsme světoví premianti, tak to berem naopak --
Ladislav N. 9.11.2005 0:19

Spekulace s cílem skokového navýšení ceny jsou běžné

V českém Kocourkově je ovšem také běžné, že z nejvyšších míst se informace vedoucí ke spekulativním nákupům čehokoli vytrácejí jenom "do správných uší" místo toho, aby byly jednoduše zveřejněny (a pak: "Perte se a žerte se!" :). Čeští vládní a státní úředníci jsou také "jenom" lidé, kteří se snaží maximalizovat (svůj) individuální užitek a rádi se podělí systémem "něco za něco" i s lidmi ze svého klanu. Je to ostatně problém všech českých vlád po roce 1990, nejenom té poslední... Proto také hodně českých politiků za své kariéry dokázalo zbohatnout rychleji, než mnozí podnikatelé riskující svůj osobní majetek. Berte to pěkně odshora dolů... :)
Bubik 9.11.2005 0:13

Naštěstí je v presidiu Kocourek, tak to na něho hned Zgarba svedl.

Nicméně jak je vidět z posledních kroků, i pro ČSSD je neudržitelné naházet vinu jen na ODS a Kocourka a tak velmi lehce vyčistili výkonný výbor. Ze všech soudruhů kolem se motajících pak Brožík byl ten chudák, kdo si při losování vytáhl kratší sirku.....
jura-p 9.11.2005 0:06

No a taky je dobře si všimnout,

že poslední skandál není už letiště, ale pozemky výzkumného ústavu, které byly vydány kamošovi od nevinného ministra.