4.10.2022 | Svátek má František


Diskuse k článku

Vina nevinných

Je to až kupodivu, kolik nevinných se motá kolem jedné očividné všivárny. I ledabylý čtenář novin ví, že se připravuje rozšíření letiště v Ruzyni a že nová přistávací dráha spolkne velkou plochu půdy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
huhu 9.11.2005 11:29

Re: Už se opakuji, ale to je v systému.

Dušane Polanský, těch nesplacených úvěrů nebylo 500 mld ale méně, a vy myslíte spekulanty nesplácejícími úvěry především bývalé státní podniky, které byly a dodnes jsou uměle drženy kvůli zaměstnanosti i z jiných důvodů ?? Náklady transformace se platili z jejich výnosů, teprve za vlády socanů je to na dluh. Kde jsou stamiliardy ze socanské 7 let privatizace ?
AaA 9.11.2005 11:26

Re: Už se opakuji, ale to je v systému.

No a nekdo holt byl tak blbej ze se na nej z tech 500 miliard dostalo maximalne 10 tisic od Kozenyho (pokud teda byl ochotnej investovat, pardon zaplatit registracni poplatek tisicovku do kuponovky) a tak ted levicove zavidi a prska, misto aby pravicove makal.
AaA 9.11.2005 11:23

Re: Re: Co takhle filmový scénář:

Jeste jste zapomel na bod :) 8. Stejne za to muze ODS, protoze Pozemkovy fond existuje uz od roku 199x a jeste kdysi umoznila podvody s LTO
Dušan Polanský 9.11.2005 11:21

Už se opakuji, ale to je v systému.

Jenom si vzpomeňte jak se dělilo za vlády V. Klause. Můj ty bratru asi za  500 miliard v tehdejších korunách spekulanti vyzvedly z bank cestou úvěrů. Úvěry nezplatili. Zplácíme  my. Teď už podniků moc  není, tak došlo na půdu. A bude to pokračovat bez ohledu zda tam bude Paroubek nebo Topolánek. Majetek se nedělí hlavně tím, že já jsem šikovný, zalložím si firmičku, makám a mám. Tak se získává malý objem majetku. To už věděl přece Hegel. Hlavní dělení majetku se děje spekulacemi a mečem.  Takže hezky pěkně do práce ... a zvesela. Když se budete celý život snažit určitě si nakonec pěkný byt nebo domek koupíte. A ne abyste záviděli sousedovi, že má barák za 70 melounů, jachtu a ostrov v Karibiku,  2 drahá fára získané ze spekulací s půdou. Byl dynamičtější, šťastnější atd., ale to znáte od tatíčka Klause.  Pravičák nezávidí, ale tvrdě maká.  
Béda 9.11.2005 11:21

huhu,

myslím, že heslo "trh vše vyřeší" opustili již i modří svazáci. Jsou prostě oblasti, kde jsou státní intervence nutné. Příkladem jak trh neumí a regulace je potřebná jsou ty průšvihy kolem prodeje zkažených nebo prošlých potravin v supermarketech. Takový prodej zbraní, drog nebo radioaktivních materiálů taky nemůže řešit pouze trh. A tak by se dalo pokračovat. 
I-Worm 9.11.2005 11:19

Re: Co takhle filmový scénář:

k bodu 7 : samozřejmě, že za to nemohou, oni za to neodpovídají, oni to jenom podepsali. Tak nějak to říkával pan president.
jeff 9.11.2005 11:17

Co takhle filmový scénář:

 
1 za 7 let socanské vlády PF oprávněným restituentům lukrativní pozemky nevydá.
2 vláda vyhlásí restituční tečku = komu dosud nebyl vrácen jeho pozemek dostane už jen (možná někdy) nějakou směšnou finanční náhradu.
3 aby aspoň nějaké peníze v reálném čase získali, prodají vystrašení restituenti své restituční nároky „spekulantům“ (čti kamarádům vedení a úředníků   pozemkového fondu)
4 kamarádi podají žaloby, PF s akceptací vlády stanoví speciální režim,   který umožní právě a jen těmto kámošům vydat lukrativní pozemky za cenu pastviny.
5 o zisk se všichni spravedlivě podělí.
6 o peníze přišli restituenti, obce i stát.
7 nikdo za nic nemůže, zejména čisté lilie Zgarba a Paroubek.
huhu 9.11.2005 11:16

Re: Pastva

jaká je hmotná zodpovědnost těch pracovníků PF - tři platy ? 15% dolů po dobu 2 měsíců ?
huhu 9.11.2005 11:15

Re: Re: hihi huhu

zrovna tady s vlastnictvím státu k těm pozemkům nakládal státní úředník velice špatně. Jen to potvrzuje, že vše má mít konkrétního vlastníka. Třeba i letiště, soukromý majitel letiště by si ty pozemky jistě ohlídal.
huhu 9.11.2005 11:12

Re: hihi huhu

mechanismus vykupování pro stavby ve veřejném zájmu je stanoven nějak ve všech zemích. Ale tady to přeci není podstata problému. tady je podstatou problému to, že zjevně za úplatek, dali státní úředníci státní půdu, když věděli, že bude pak státem za výrazně jiných pro stát nevýhodných podmínek kupována zpět. A problém je především v tom, že jim to nějaký nedokonalý mechanismus umožnil. O morálce žádného politika či státního zaměstance nemám iluze. Vždy se tam může nějaký lump vyskytnout, bez ohledu na stranu.
mlok 9.11.2005 11:03

Re: Re: Re: Re: Re: "hospodaření" s cizím je jedním ze zásad levice

prozrali je volici
johanka from Baskervil 9.11.2005 10:56

Re: ale huhu prestante tu cintat o chybnem dvojim zdaneni + modra johanka

Martha Stewart - kauza to znám. Americký burzovnéí systém je záležitost s dlouhou tradicí. Zneužívání informací je tam vypilováno do detailů a perzekuováno velmi.
Ale ten celkový porevoluční bor*el v Česku , legislativní průtahy, soudní  sáhodlouhé pře  mezi nárokujícími restituenty , dokládání důkazních materiálů nároků,  to je šnek, ze kterého jsem unavená. To co se děje kolem PF se dalo čekat. A to socialistické náboženství některých soudruhů v ČSSD.
Jinak vláda pravice, myslíte ty 4 posametové roky na "tratolišti" toho, co se před tím zhroutilo ?40 let se hospodařilo a obecně kradlo ze společného majetku. Ale , chci Vás povzbudit: V Kyrgyzstánu je to horší, v Tádžikistánu taky.
Jsem už unuděná až k smrti dojatá tím dělením na" pravici a levici". Levice tam přebírá taktiky a návrhy pravice/viz daně/ že už  se jdu stát specialistou na migraci střevle potoční. Je to užitečnější.
Jirka H. 9.11.2005 10:54

Re: hihi huhu

Tržní cena je jasná: veškeré prostředky zatím do stavby a přípravy investované mínus 5%
Takže poslední metr čtvereční dálnice má skutečně tržní cenu v desítkách milard. 
Dokonce ž řešil, že by při ústavním zákazu vyvlastňovat mohla KGB/alkajďáci/komunisti/ekologové jak kdo chcete za pár miliónů USD koupit po pár metrech pozemků ve strategických místech ČR, čímž by zcela znemožnili dálniční či železniční dopravu a stavbu nových fabrik
NoName 9.11.2005 10:52

Re: hihi huhu

Pf, huhu vyznává názor, že soukromý majetek je nedotknutelný (soudím z jeho příspěvků ;-)) a na tento názor má právo, přičemž zřejmě vychází i z toho, jak se "věřejný zájem" definoval a uplatňoval v těchto končinách mnoho let ... I já si myslím, že s definicí veřejného zájmu jsou velké problémy a většinou se vůbec nejedná o zásadní dopravní stavby, ale zájem někoho jiného zaobalený jako veřejný. 
Rka 9.11.2005 10:52

Pastva

 Dle některých nej...vyšších se prostě nedá nic dělat a peníze na výkup pozemků pro státní stavby, které  se budou stavět na dříve NÁHODOU A NEVĚDOMKY prodaných pozemcích jistě NEVĚDOMÍM LIDEM  se  budou muset sehnat, protože   již nelze prodej soudně zrušit. Stát prostě již dopředu počítá s několika násobně větší částkou kterou zaplatí. Ale na léky a operace peníze nejsou !!!!  Tak, že na státu  se pasou  neinformovaní lidé, kteří jsou z malé vísky pod horami, kde není, ani telefon ,ani nic jiného. Nebo, a to snad ani není pravda, je tu nějaké spojení se státními úředníky  Myslím, že to by Bůhroulek netrpěl. Tento spravedlnost a víru v socdem bránící dobrodinec.
Jiří K. 9.11.2005 10:44

Re: Re: Re: Otázky, na které se nikdo nenamáhá hledat odpovědi:

dokonč.:
8)        Opravdu si ODS (a jí spříznění novináři) myslí, že historie (a to nejenom Pozemkového fondu) začala v červnu 2005?
Béda 9.11.2005 10:44

Není to v pořádku,

zde se jedná o všude jinde v civilizovaném světě netolerované a trestné zneužití "insider" informací. Žádná normální spekulace, ale klasický podvod.
Jirka H. 9.11.2005 10:43

Re: Re: Vykupování

To jste špatně pochopil. Jak píše Aston "někdo se včas dozví, kudy povede nová dálnice, za babku skoupí pozemky a je z něho multimilionář." Z toho celkem logicky vyplývá, že stát vykupuje pozemky na stavby za vyšší než tržní cenu - což je mezi náma fér, když už někoho nutí prodat pozemek, má ho odškodnit. Právě proto mě rozčilují chytráci, co na fórech blábolí o návratu komunistů a "znárodňování". Fór je v tom za tržní cenu koupit a za "nadtržní" cenu státu prodat. Rozdíl je zisk...
Kauza letiště je samozřejmě něco jiného. A Uhříněves taky. Proto asi socdem chce prosadit tu tzv. restituční tečku, tedy podobné spekulace a zlodějiny zastavit. A je tedy zajímavé, v koho žoldu kope ODS, která tomu usilovně brání... Podle mého celý systém restitucí resp. systém kupování restitučních požadavků a jejich vymáhání po fondu je jedna velká zlodějina, kterou je třeba zastavit čím dřív tím líp.
Jiří K. 9.11.2005 10:43

Re: Re: Otázky, na které se nikdo nenamáhá hledat odpovědi:

ach jo, pokrač.:
5)        Zákon umožňoval obcím, aby jim PF zadarmo převedl pozemky, které jsou v souladu s územním plánem určeny k zastavění – proč už si je obce tedy dávno (tj. před mnoha lety) do svého vlastnictví nepřevedly a ani o převod nezažádaly? Co po celé ty roky dělala příslušná zastupitelstva a rady (např. v oné Praze a Uhříněvsi)?
6)        Kdo a s jakými argumenty navrhl onen zvláštní režim vydávání a kdo jmenovitě pro něj oproti protestům ministra hlasoval?
7)        Jak může strana, jejíž zástupci onen režim pomohli odhlasovat mít tu drzost požadovat odvolání ministra (který byl ve funkci cca měsíc a se zavedením režimu nesouhlasil) za to, že ono (jejími zástupci odhlasované) rozhodnutí údajně ihned nezrušil?  
johanka from Baskervil 9.11.2005 10:41

Re: Re: Re: to je ale pohled

ano, já vím, jako když se uklízí v I. A kabinet výtvarné výchovy a ukradne se tam modelína.
Anebo , když studenti lukrativně na kolejích pronajímají bezdomovcům volná lůžka na pokojích /ve vlastní režii/ viz právě se nedávno stalo:-o(((
Jiří K. 9.11.2005 10:41

Re: Otázky, na které se nikdo nenamáhá hledat odpovědi:

pokrač:
2)        Kdo za to nesl odpovědnost, které osoby se na takovéto práci fondu podílely (např. šéf úředníků fondu byl jmenován ještě za ministra Luxe), nesl za takovéto výsledky někdo v minulosti odpovědnost alespoň politickou?
3)        Proč nebyly nároky restituentů za více než 10 let uspokojivě vypořádány?
4)        Proč bylo ve velkém umožněno tzv. vykupování restitučních nároků a zejména proč je mohly (jič celá léta) vykupovat osoby, které na takto získaných pozemcích nehodlaly (a ani nemusely) zemědělsky podnikat (tedy spekulanti)?
pf 9.11.2005 10:40

hihi huhu

pri budovani dopravnich staveb se nikde a nikdy nevykupuje za 'trzni' cenu.
vykupuje se za stanovenou cenu, ktera je jiste vyssi nez cena meze v dolni Lhote.
protoze 'trzni cenu' nelze definovat.  predstavej si huhu, ze jim patri prave policko uprostred trate. Vsichni prodali a huhu vi, ze bez jeho 10 aru transkontinentalni zeleznice za 10 miliard  nebude - jaka je potom 'trzni cena' mily modry khmere?
Jiří K. 9.11.2005 10:38

Otázky, na které se nikdo nenamáhá hledat odpovědi:

Ono je totiž pohodlnější (a politicky nejspíš více žádoucí) otloukat o hlavu lidem, kteří jsou ve funkci pár měsíců, že nezahýbali nebesy.
 
Takže se mj. ptám:
 
1)        Který mozkový trust počátkem 90 let vymyslel a příslušnými zákony ošetřil vznik a působení PF tak, že restituční nároky nebyl fond schopen (ochoten?) do dnešního dne vypořádat?
 
2)        Kdo za to nesl odpovědnost, které osoby se na takovéto práci fondu podílely (např. šéf úředníků fondu byl jmeno
pf 9.11.2005 10:36

ale huhu prestante tu cintat o chybnem dvojim zdaneni + modra johanka

proti kteremu ODS 'protestovala'
Dvoji zdaneni lethkych oleju (dieselu chcete-li) maji vsude po evrope. To jen v cesku lze beztrestne carovat s celymi vlaky nezdanenych LTO. Ve zbytku evropy za to je tucny kriminal. A taky jen v cesku si lze zalozit fiktivni aerolinky a kerosin (bez dane) do neletajicich letadel michat s naftou a prodavat ve vlastni siti cerpadel.
Problem nejsou danove sazby, problemem je zkorumovana a 'slepa' policie. A to bylo pevne zalozeno za vlady 'pravice'.
 
draha modra johanko - prave v USA je za insider trading pekna palka. Martha Stewart by mohla vykladat. Za rychle prodanych akcii za ~100 000 dolaru na zaklade neverejne informace o neschvaleni leciva one firmy sla,  milirdarka a celebritka,  na pul roku do vezeni natvrdo, a to bylo na zaklade DOHODY se statnim navladnim a priznani.
huhu 9.11.2005 10:27

Re: Vykupování

no vykupuje se za obvyklou tržní cenu. A pokud jste to nepochopil, tady se za obvyklou tržní cenu "od státu" nevykupovalo.
huhu 9.11.2005 10:26

Re: Re: Re: spatny pohled

no tohle je jednoznačně špatné hospodaření se svěřeným majetkem, nemyslíte ?
Jirka H. 9.11.2005 10:26

Vykupování

To jsem blázen, já myslel, že povinný výkup pozemků pro liniové stavby je socialistický komoušský móres, při kterém jsou ožebračováni soukromí majitelé a ejhle, ono se vykupuju za tak super peníze, že je to úžasný busniess  Takže žádné znárodňování?
Když se tohle občas snažím na nějakém fóru neveřícím vysvětit, furt nevěří
huhu 9.11.2005 10:24

Re: Re: to je ale pohled

Johanko, Chosé jen popsal mechanismus "hospodaření" se státním majetkem. Je dosti obvyklé, že ten kdo rozhoduje o něčem co mu nepatří, si chce pro sebe něco z toho urvat. Nejlépe tohle řeší soukromé vlastnictví a trh. regulace vytváří jen problémy. Příklad jak trh umí aregulace je špatná je ted třeba to, jak byl vyřešen "problém" ubytování studentů na kolejích
huhu 9.11.2005 10:20

Re: Re: Re: Re: "hospodaření" s cizím je jedním ze zásad levice

proč, kde ? ..nejen, ale i...není protimluv. Jo a kde jsou ty stamiliardy ze socanské privatizace posledních 7 let ?
johanka from Baskervil 9.11.2005 10:13

Re: to je ale pohled

Jo, tak, máte pravdu,hezky je to vyspecifikováno v té Vaší detektivní předloze.
I to, že já žiju v socialismu, jako občanka tohoto státu a setrvačnosti určitě jo. Jinak chválím vaší vzteklou slinu