25.9.2022 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

Vina nevinných

Je to až kupodivu, kolik nevinných se motá kolem jedné očividné všivárny. I ledabylý čtenář novin ví, že se připravuje rozšíření letiště v Ruzyni a že nová přistávací dráha spolkne velkou plochu půdy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Sch.zasvěcený 9.11.2005 19:11

a přitom má peníze na odkup pozemků u Prahy za miliony....

na tuhle investici leckdo rád půjčí....
Starý J. 9.11.2005 19:06

Na celé věci je nejvíce úsměvné,

  že ministr Zgarba odvolává úředníky a chystá navrhnout odvolání celého presidia, KROMĚ SEBE! Pozemky byly vydány Zgarbovým známým. Podle socanů a Paroubka je asi zcela logické, že informace Zgarbovým známým poskytli všichni jiní, než sám Zgarba! Proto jsou odvoláváni. Rozum nad tím zůstává stát, ale voličům ČSSD takové vysvětlení stačí. Co si myslet o jejich intelektu, když se proti tomuto doslova výsměchu do tváří nijak nebouří a dál hodlají jásat nad zlodějnami, které jejich Vyvolení páchají. Ty peníze za zpětný odkup na přistávací dráhu zaplatí i oni. A za stavební pozemky v Uhříněvsi zase ten, kdo bude stavět. To je asi nebolí a ze závisti říkají – když má na stavbu baráku, ať něco přispěje i socanským kamarádům. Sám Večeřa staví grandiózní nemovitost na kraji Velkého Meziříčí a přitom má peníze na odkup pozemků u Prahy za miliony. Pravda – musí se se Zgarbou šábnout. Je to komunistický předseda JZD a dnes rovněž předseda nástupnické organizace, která dodnes nedokázala vypořádat majetkové nároky těch, na jejichž polích hospodaří.
Halladin 9.11.2005 19:02

Re: Naštěstí je v presidiu Kocourek, tak to na něho hned Zgarba svedl.

Ovšem já slyšel v Radiožurnálu Kocourka, jak přiznal spoluzodpovědnost za ten průšvih....
Sch.Vissarionovič 9.11.2005 18:49

Že by náš problém byl v nedostatku spekulantů ?

V podstatě ano. Spekulace znamená sbírat informace (studovat), investovat (třeba svůj čas), odkládat momentální potřeby a nést riziko. Nejtěžší práce je myšlení. Proto se jí věnuje tak málo lidí. Většina spoléhá na "jistotu desetinásobku". Radují se nad dopisy "Právě jste vyhráli". Nakupuje nesmysly z teleshoppingu. Brak z kdejaké reklamy. Předražené hrnce do kterých nemají co dát. Vysavač který vysaje úplně všechno včetně roztočů a zbytek úspor. Vezmou si úvěr na plazmu, protože soused jí má také. Kdyby místo toho investovali, mohli by mít vysavač, plazmu, hrnce ale i co do nich. Nebo třeba ne. Ale to je riziko. Oni to vědí a proto spoléhají na "jistotu desetinásobku". V lepším případě. V tom horším na ně zabouchá exekutor.  No, nekupte v dražbě plazmu za dvacet...
 
Sch.Vissarionovič 9.11.2005 18:34

Re: At mi nikdo nerika, ze nelze najit konkretniho vinika.

Ale jistěž lze. Jenomže v těhle případech kolektivního nebo dílčího rozhodování bývají problémy se subjektivní stránkou trestného činu, víme ? Každý rozhodne o kousku a dokaž jim, že se dohodli. Ono to z té věci čiší stejně jako že není náhoda, že ten co nakoupil je známý tohohle. Jenomže není konkrétní důkaz o tom, že se dohodli. Nějaké doporučení možná bylo, ale k tomu úředníkovi se nedostalo...
Josif Vissarionovič by to s těmi úředníky řešil jednoduše : "Zradil jste naši vlast..." a další postup by byl jako obvykle.
Jirka 9.11.2005 17:57

Re: to je ale pohled

Je zjevné, že problém nechápeš. Tady nejde o klasickou spekulaci s pozemky. Tisk o stavbě dráhy mohl klidně psát, protože pozemky byly státní. Státní je i firma vlastnící letiště. Ale podvodem (nikoliv spekulací) tyto pozemky byly převedeny ze státu na určitou skupinku lidí spojenou s ministerstvem. A od nich je stát bude zase vykupovat. Problémem tedy není spekulace s pozemky, ale to že tyto pozemky byly vydány.
ginANDtonix 9.11.2005 17:53

At mi nikdo nerika, ze nelze najit konkretniho vinika.

Pozemkovy fond dostal doporuceni vcas, presto jednal proti nemu. Vinik je jasny - zodpovedna osoba/skupina osob v Pozemkovem Fondu. Misto kecani o veci to proste nekdo ma dat k soudu (nejspise statni zastupitelstvi). Jedine o cem lze diskutovat je to, proc ta vec neni u soudu, pokud tam tedy neni...
Sch.pragmatik 9.11.2005 17:47

Naprosto přesně, Xaveriči.

Důležití nejsou hráči, ale ti kdo staví mantinely a malují lajny.
Sch.potěšený 9.11.2005 17:23

2 Rka : Záleží na tom, jestli táhneš nebo se vezeš.

Těším se, že za 4Q budou neméně dobré a dividenda poroste.
Xaver X.X. 9.11.2005 17:14

Ano, J.J. velmi správný postřeh.

A nebo během hry za všimné upravit pravidla, to je taky rito...
Bubik 9.11.2005 17:08

Re: Chudák Kocourek, neměl po ruce Bubika

I-Worme, tady nejde o to, že je PF je problém sám o sobě. Ani o tom, že o podivných praktikách při předělování půdy si cvrlikají vrabci už dlouhá léta. Ale že Zgarba v prvé emoci prohlásil, že za VŠE může ODS, protože tam má Kocourka. V druhé emoci ovšem odvolal zejména členy ČSSD....
Ivan Nový 9.11.2005 16:57

Bédo,

jako zisk, to je ta hodnota a pak takové vedlejší a nepodstatné jako je práce pro lidi. Jinak ceny akciií rostou nepřetržitě desítky let, část toho růstu ceny se projeví jako inflace, ale část je využita k vytváření nových věcí, pracovních míst atp. Ta nová hodnota je v tom, že nesedíte na zadku a něco děláte, protože je v ekonomice více peněz :-)))
JJ 9.11.2005 16:48

Re: Korupce

Pozemkovy fond je jiz skoro 8 led pod vedenim a kontrolou CSSD. Ta ma za nej plnou politickou zodpovednost.
JJ 9.11.2005 16:47

Re: Inu proč ne, Sch. glosátore,

Myslite, kdyz je lze za maly poplatek poponest?
Rka 9.11.2005 16:45

Re: Problém je v tom, že stát se nechová jako odpovědný vlastník.

 Když stát prodal přes někoho  pozemky, je  mrtvý brouk. Ale, stát  ( jeho složení vlády a parlamentu jsme Vážení ve volbách schválily ) ,  za to nemůže     Bohužel, jen naše naivní přemíšlení nás nutí  k jedné věci : pustíme si plyn,  pak je klid. Ovšem za ceny, které stanový náš nejvetší distributor?! v
Věřím tomu, že stamilionové čisté zisky za 3 Q, jsou jen na obtíž vysvětlovat lůze, že je to v pořádku. Ale stát jako vlastník většinového balíku akcií o tom určitě má své nejlepší informace. tak, že by se mohl chovat jako odpovědný vlastník . Resumé : vlastník ( stát - viz úředník státu ) se  chová zodpovědně ke svým zodpovědně zodpovědným věcem v rámci svých zodpovědných zodpovědností.
Xaver X.X. 9.11.2005 16:45

Bédo...:-))))))))))))

JJ 9.11.2005 16:45

Re: Žít v kapitalismu

Ano, a prave proto kapitalisticke zeme hodne dbaji na to, aby ty informace byly verejne. Jinak jde o "insider trading", 5 let natvrdo.
JJ 9.11.2005 16:43

Re: Ta hranice je mezi tím, jestli se to vykecá normálně, jak je v Čechách zvykem, nebo jestli se vykecání dělo se zištným úmyslem.

Myslim, ze takova ukecanost jiz trestna je. akorat se hodne spatne prokazuje.
Jojin 9.11.2005 16:42

Re: Žít v kapitalismu

Myslím že by bylo na místě si napřed přečíst noviny!Tam se dočteš že ve vší tichosti se na měsíc udělala vijímka(dalo by se to nazvat"startovní okno")a potom se zase jelo dál.Fígl byl v tom že o vyjímce vědělo jen pár"zasvěcených",víš.
Rpuť 9.11.2005 16:41

Re: Jejda, Rpuťko, nestrašte!

Xavere, co my tady můžem vykecat.....
Béda 9.11.2005 16:28

Ivane Nový,

tak mi jako nemarxista definujte ty hodnoty, co přináší spekulace dle Vašich představ. Rád se poučím.
Béda 9.11.2005 16:16

Xavere,

toto je příklad spekulace, která opravdu přináší nové hodnoty.
Ivan Nový 9.11.2005 16:14

Bédo,

Vy jste marxista :-))))
Béda 9.11.2005 16:09

Výsledek testu

Pozitivní. Trochu jsem to přechválil. S mezerama /tedy proloženě/ to asi bere každý vulgární výraz. Další námět pro programátora. Po zdokonalení přejdeme na jinou metodu.
Sch.glosátor 9.11.2005 16:05

Problém je v tom, že stát se nechová jako odpovědný vlastník.

Podstata je v tom, že je vyloučeno, aby se stát choval jako odpovědný vlastník.
Xaver X.X. 9.11.2005 16:02

Re: Test - No vida, tomu říkám

spekulativně přechytračit Psa...
Béda 9.11.2005 16:00

Test

k u r v a
Xaver X.X. 9.11.2005 16:00

Jejda, Rpuťko, nestrašte!

ještě to někdo vezme vážně a půjdeme sedět za ukecanost na Psu...
loula 9.11.2005 15:56

Re: Spekulací nevznikají žádné hodnoty ?

Rozumím-li vám dobře,  golfové, tenisové a pod ušlechtilé kluby opravňují k tomu, aby tam státní úředníci, jistně nezištně, předávali vhodné informace. Myslím, že to je převrat v dějinách špionáže, nač riskovat životy, stačí, když se špioni přihlásí za členy těchto klubů.
Jinak v  konkrétních případech spekuace (pozemky v Ruzyni, nebo starší případ prodeje vojenské budovy v Praze-Dejvicích) nešlo o vhodné využití informace, ale o "účelové přehlédnutí" státních úředníků. Že letiště tam chce stavět dráhu, že budova měla nájemní smlouvy, ačkoliv to prodejní smlouva trvdě penalizovala, to bylo známé a bylo povinností úředníků toto ověřit. Takže jsem přesvědčen, že to "přehédnutí" nebylo zadarmo.
 
Béda 9.11.2005 15:56

Xavere,

Dosud jsem si myslel, že urva je spisovně, a tedy slovo povolené. Tento revoluční Pes však filtruje i urvy psané s hvězdičkama. Geniální filtrování hvězdné n-té generace, řekl bych.