26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

Vina nevinných

Je to až kupodivu, kolik nevinných se motá kolem jedné očividné všivárny. I ledabylý čtenář novin ví, že se připravuje rozšíření letiště v Ruzyni a že nová přistávací dráha spolkne velkou plochu půdy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ladislav N. 9.11.2005 23:12

Re: (jura-p) No a já tvrdím, že FF na psu funguje bezvadně.

Ale ano, FF skutečně funguje bezvadně. Nefunguje totiž samotný Neviditelný pes ! :)) Blbě je vytvořeno psí okno pro vkládání diskusních příspěvků a to, jak funguje dnes, je jenom jakási troska toho, co fungovalo před týdnem. Takovou nefunkčnost (resp. nekompatibilitu s prohlížeči) člověk vidí opravdu jenom vzáceně u prací začátečníků - amatérů.
jura-p 9.11.2005 23:09

PeSi

Pro ty, co umí programovat a vědí, co jsou to ty tágy, to fakt může být otrava. Ale já jsem se vědomě kdysi rozhodl, že se prostě nebudu učit ani klávesové zkratky a používám akorát altgr + V, když píšu zavináč, tak jsem spokojený. Abych použil další klasiku, před blbým pianem jsme si rovní.
Kanuk 9.11.2005 23:08

Odstavce. Děkuji psopsavcům za objasnění.

NP je totiž jediný server, na který se chodím občas vykecávat, a Firefox jsem si stáhl včera, jen abych na to juknul. Jinak, JSOUCE blbeček, Billova pomsta mi nevadí.
Šumavák 9.11.2005 23:08

PeSi, podlé mé teorie vzdělávání má VŠ ca 4 základní úkoly:

1) naučit mladého člověka bezproblémově chlastat(aby to nebyla řehole, jak říká Jurap)****2) Naučit mladého člověka řešit s klidem stresové situace jako je 15minutový existenční pohovor s odborníkem na téma, o němž nemám šajn :-))****Naučit mladého člověka hledat v literatuře a v knihovnách*****4)Naučit mladého člověka SAMOSTATNĚ MYSLET !!!*********a v bodu 4) jsou daleko největší reservy , neboť (nejen)Paroubek & co. není na samostatně myslící lidi zvědavej! Kam by to vedlo kdyby lidi samostatně mysleli? Voni by se dokonce mohli ptát, proč ten Zgarba jako jedinej hlasoval proti! Že?
Ladislav N. 9.11.2005 23:06

Re: web-učeň Neviditelného psa

Na tvorbu webu (internetových stránek) existují jasně definované standardy a pokud je tvůrce či správce (a současně programátor prohlížeče) dodržuje, fungují na všech prakticky stejně. Potíž je, když se najde "umělec", který vytvoří stránky JENOM pro dominantní prohlížeč MS IE ("IE only") a na funkčnost stránek pro ostatní se vykašle. ............................................................ Nejhorší varianta pak je ta současná psí, kdy už (po týdnu provozu) nefunguje ani to, co dřív fungovalo pouze v IE - viz nesmyslné zmršení vkládaných odkazů v IE apod. To je projev naprostého zoufalství správce webu nad prací, kterou vykonává...
PeS 9.11.2005 23:03

2 jura-p

No já se přiznám, že bych někdy rád nějaký ten odstaveček odsadil, abych změnu myšlenky naznačil... No když nejde, tak nejde. Na druhou stranu, za to vypnutí reklam ten FF stojí...
jura-p 9.11.2005 23:00

No a já tvrdím, že FF na psu funguje bezvadně.

Formátování textu, smajlíky a barvy, stejně jako reklamy mě nezajímají. A všechno ostatní se mi na obrazovce zobrazí. Já si sem chodím číst názory. Dokonce i ty levičáků, které bych jinak slyšel jen v hospodě a to ještě pivním huhňáním. A do hospody se nedostanu tak často, jak by bylo třeba. Takže FF funguje bezvadně.
PeS 9.11.2005 22:55

2 Šumavák

Přiznám se, že nabiflované "ředitele zeměkoule" rád nemám. A rozhodně nevyžaduju encyklopedické vědomosti, ale pochopení několika základních souvislostí. Nejhorší je, když vidíte, že ty dílčí znalosti tam jsou a snažíte se dotyčného/dotyčnou k těm souvislostem pomalu dovést - právě ti biflující mě za to nemají moc rádi...
Šumavák 9.11.2005 22:52

Kanuku, tak znova !Když to funguje naspouště ostatních serverů a na Psu ne, není to chyba FF

PeS 9.11.2005 22:48

2 Kanuk

Jo a jinak se omlouvám za to, jak jsem na Vás tuhle nedávno vyjel - ale v tu chvíli jste si o to skoro řekl a já zrovna nebyl v dobrém rozmaru...
Foundryman 9.11.2005 22:47

K těm programům

by mě zajímalo, jestli si Lidovky na vedlejšák nenajaly toho pána, co u našich německých partnerů zavádí SW jménem Navision. U všeho, na co jsem v životě narazil, fungovalo aspoň něco. V případě tohotu Navisionu se jedná o unikát - tak absolutní nefunkčnost jsem ještě nezažil.
Šumavák 9.11.2005 22:47

NenePeSi, to je asi 35 stará historka z Budějc! A dodnes si ji pamatuji, i když nešlo o mně!

A ten způsob zkoušení to je o koncepci školství. zda žáka nutit biflovat a nebo myslet.*****Takhle my jsme měli meteorologii.Byli lidi, kteří šli na zkoušku osmkrát.Za logickou odpověď (byť drzou ,jako moje) se absolvovalo napoprvé.Ale to vyhodnocování informací a přemýšlení zůstane na celý život.
PeS 9.11.2005 22:46

2 Kanuk

Já ten Firefox používám už nějakou tu chvilku - co byl uvolněn. Na minulém Psu to fungovalo bez problémů, tady ne. Stejně tak mi to bez problémů funguje v poště a na jiných serverech. A nefunguje tu ani html příkaz p v ostrých závorkách... Na druhou stranu - Billovu pomstu nechci používat, moji dva starostliví přátelé (AdAvare a Sygate Personal Firewall) vždy začnou hlásit podezřelou koncentraci útoků. A já ten počítač používám i na něco jiného, než na klábosení zde...
jura-p 9.11.2005 22:44

No na druhé straně, proč by se měly myšlenky nějak zalamovat.

Stačí, když jsou čitelné. Na nějakých těch řádcích mě nesejde, a proto raději FF. A mám to pěkně černé na bílém, bez reklam, bez barev na pozadí a jak správně říká Šumavák, bez přídatných prográmků. Akorát k těm vláknům mi to dělá černou čáru na levém boku, abych věděl, co číst nemusím.
PeS 9.11.2005 22:40

2 jura-p + Klaun

ad salto - no v tomhle ohledu genetika nezapracovala. Neduhy jsem po tátovi zdědil, gymnastický talent rozhodně ne. Táta byl gymnasta až do vyššího věku - já jsem nemehlo od dětství...
Kanuk 9.11.2005 22:39

PeS, 22:05

Zdvořilý dotaz blbečka: S těmi odstavci, není ono to tak, že ty chybějící CR/LF sežere už někde FireFox, či nevím co, s čímž už psí system nemůže nic dělat?
Halladin 9.11.2005 22:37

Re: Dnes mě potěšil britský parlament.

No US prezidant Vás těší už míň. Ten drží lidi v byse už několik Blair je žabař :-)
Foundryman 9.11.2005 22:36

Dano, ad Vodička

Stačí se přiblížit do Brna, dál už bych to zařídil :-)
PeS 9.11.2005 22:35

2 jura-p

No jednak Tě trochu znám a jednak jsem sám v tomhle ohledu člověk rejpavá. A Rejpal tu nějak pauzíruje, tak musím zaskakovat...
jura-p 9.11.2005 22:34

Dnes mě potěšil britský parlament.

Člověk by nevěřil, že ještě existují lidé, kteří si myslí, že svoboda stojí za určité riziko. A že nechat lidi jen tak dva měsíce v lochu je omezení svobody.
PeS 9.11.2005 22:34

2 Šumavák

Ale, to jsou mi věci... Snad ne Lojza Apfelbeck? No já si taky zažil u některých zkoušek svý... Ale já jsem duše mírná - kolega, co dělá tohle programování jednou onemocněl a poprosil mě, jestli to můžu odzkoušet za něj. No a přišedší si mohl vybrat téma, jeden z asi šesti programovacích jazyků a pak měl napsat program. Leč ten program musel být funkční a dělat opravdu to, co měl - klasifikace 1 nebo 4 (ale nepočítal jsem jim termíny...)
Rpuť 9.11.2005 22:28

Jurape, ono také nejde o řešení, jen mouřeníny včas poslat k ledu...:)

PeS 9.11.2005 22:28

2 Rpuť

No jo, u Vodičky dostane brčko a bude moci alespoň sosat... Pivo je výživné...
jura-p 9.11.2005 22:25

PeSi, nečekal jsem,

že někdo bude přemýšlet nad tím, proč jsem se zarazil před slovem cizí a pak ho tam nenapíšu. Taky se klaním, skoro jak klaun, no tak hluboko ne, já salto v životě pro jistotu ani nezkoušel.
Šumavák 9.11.2005 22:25

Dobrý večer! PeSi, óóó , kéž by přišel !! To by bylo blaho !

Dostal by otázku: Kterej d'Bill programoval toho psa?A paK byste mohl v otevřeném okně v druhém patře čekat až opustí budovu a na celý areál křičet: Podívejte se na blba! Neumí do pěti počítat a chce bejt inženýrem!!a se slovy: Už se mi tu neukazuj sklerotiku! za ním vyhodit z okna index!******Ano, i tak u nás probíhaly zkoušky z matematiky.
PeS 9.11.2005 22:22

2 jura-p

no ten závěr říká vše. S tím jediným rozdílem, že klasik naznačoval, že dotyčný to dělá buď z blbosti, nebo za CIZÍ peníze. Pokrok se nezapře, takže dnes se tohle děje za naše vlastní peníze (a několik komentátorů buď úspěšně předstírá, že to nechápe, nebo je tak blbých, že to opravdu nechápe...)
Klaun Parafin 9.11.2005 22:19

Hahahhohohihih! Mouši mají vlasy, jó? PeSi,

já dělal do třiceti sedmi i salto dopředu - dozadu je snažší. Ale je fakt, že dnes bych už skokem plavmo přes sverige bednu neskočil. Tak definitivně...
Dana 9.11.2005 22:14

Abych trošku narušila poklidnou večerní diskuzi,

dovoluji si ctěné p.t. komentátorstvo upozornit, že zítra vyjde ve Sbírce zákonů zákon, kterým se nejen mění místní příslušnost obcí a území k jednotlivým finančním úřadům, ale také přikazuje, že platba daní v hotovosti na FÚ nesmí překročit částku 10.000 Kč. Ano, slovy desettisíc! :-)))vlastně :-(((((((
Rpuť 9.11.2005 22:13

PeSi, flákota je holt flákota, nepopírám! Ale jsou těžký momenty v životě lidským

a čtyři vytržený osmičky k nim patřej. Já bych stejně řekla, že bude jíst maximálně zmrzlinu.
jura-p 9.11.2005 22:13

Tak dneska je to buď slabé anebo trpím nedostatkem duševní kapacity.

Pozemkový fond vytvořil už něco boháčů za dobu, co existuje. A v podstatě pod Luxovým vedením docela klidně. Jen co ho ovládli postupně socani, je to vytváření intenzivnější. Pak si naplánovali tu tečku a sami se tak vyděsili, že rychle dodělávají ty největší pecky. A dělají chyby. Tady se mluví o letišti, kde jsou pozemky už dávno zahrané a jedná se spíše o zákon a o další kauze s nedávným předáním pozemků kamošovi od Zgarby, jakoby šlo o jeden případ. A já neumím o dvou věcích naráz diskutovat, jakoby šlo o jeden případ. Nevím, zda mám mluvit o zákonu o dostavbě letiště dohromady s pozemky zemědělského výzkumáku. Obojí je prasárna, ale pokaždé jiná. Společné mají jen to, že to obojí podporují socani a komunisti. Tak mě napadá povzdech, no a co jste od nich čekali? A proč je někteří podporují. No někteří z hlouposti a někteří za prachy, abych si vzpomněl na klasika.