19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

V Lánech o rozpočtu

Prezident Miloš Zeman jednal v neděli v Lánech s ministrem financí Ivanem Pilným a Andrejem Babišem o chystaném rozpočtu na rok 2018. Výstupů z jednání není mnoho, nic oficiálního. Na tom není nic divného, šlo jen o konzultativní schůzku. Podle útržků informací se dá soudit, že se zde jednalo o Zemanově tématu, o investiční politice, spíš nepolitice vlády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 24.7.2017 11:26

Re: ad pan Stirský - "o neziskovkách píše každý, aniž by věděl..

Neziskovka bez dotací může být pod tlakem nutnosti sehnat peníze od sponzora. Navíc aby získala peníze přímo od občana, musí hodně investovat do marketingu a propagace.

Obojí také může organizaci vzdalovat od toho, co by chtěl občan. I když čistě příspěvková organizace je asi nejblíž vhodnému řešení z hlediska toho zájmu občana.

K. Zelený 24.7.2017 9:09

Funguje to !

Strážmistr Aston Flanderka řekne „Hop!“ (tedy rozvine to do neziskovky = páchnoucí bublina) a místní Pepci vyskakují jako na gumičce, ani ten šesták za hopsání nevyžadují.

P. Han 24.7.2017 9:11

Re: Funguje to !

Nevyskočil jste o nic výše, než obvykle.

R. Tesařík 24.7.2017 9:26

Re: Funguje to !

nejspíš husa zakejhala....

M. Moravcová 24.7.2017 9:38

Re: Funguje to !

neziskovky jsou páchnoucí bublina. Buď jsou státní služby, nebo charita. Státní služby - školství, zdravotnictví bezpečnost, obrana - nejsou neziskovky, jsou to příspěvkové organizace, které si stát platí ze zákona. Charita a zájmová sdružení mají být oplaceny ze sponzorských darů, příspěvků občanů, měst, krajů - pokud je potřebují. Ochránci všehomožného a spol. - se mohou angažovat svým zájmem, dobrovolně, zadarmo. Výzkumy dělají vědecké ústavy, vysoké školy.

K. Zelený 24.7.2017 10:09

Re: Funguje to !

Vaše víra v dokonale fungující stát je dojemná !

Ale jo, zrušte státní příspěvky spolkům tj. charitě, dětským kroužkům a sportovním oddílům, sdružením různých invalidů, postižených specifickými chorobami, ochráncům přírody a životního prostředí, nechte jejich osud v rukou českých občanů ale pak si nestěžujte, že nemohoucí babce nikdo nepřiveze oběd, vnučka bude na milovaný aerobik tak leda čučet v bedně, paraplegici vás budou obtěžovat abyste je vynesla do schodů, umřete o pět let dřív na rakovinu atd., atp.

M. Prokop 24.7.2017 10:27

Re: Funguje to !

Ano, zrušte A NECHTE TY PENÍZE LIDEM. Jenže, to by stát a jeho úředníci přišli o část své moci.

K. Zelený 24.7.2017 10:45

Re: Funguje to !

To jako že by erár odpustil těch 11 GKč na daních ? Zlotřilí ouřadové by možná přišli o část své moci ale obávám se, že by babce došly prach na obědy už v lednu a vnučka by se musela vrátit k aerobiku v bedně tak po dvou měsících.

M. Moravcová 24.7.2017 13:27

Re: Funguje to !

záleží na tom, co kdo od státu chceme. Já téměř nic. Vy i utřít zadek.

P. Hlosta 24.7.2017 9:07

Toš nazdar! Musím makat. ;-))

Mně stát sebral zase prachy v DPH při rekonstrukci vytápění za radiátory a trubky i práci řemeslníka a že to je majlant, to DPH. Takže si jdu opravovat zdivo a malbu a není čas se zabývat sektorem tzv. neziskovým, který je právě z DPH živ.

Tak makat a makat, do zbytků svých dnů. Dybych se líp učil, moh sem bejt chytrej neziskovák. Dobře mi tak!

;-)))

F. Doušek 24.7.2017 9:05

Stačilo málo, vystoupeí polské premierky

na společném jednání V4 minulý týden, a již první hříšník, shodou okolností firma Bahlsen ve svém polském závodě, slibuje, že OPĚT začně vyrábět máslové sušenky z másla, namísto z palmového tuku.

Kdy se přidá některý z českých hříšníků?

M. Prokop 24.7.2017 9:40

Re: Stačilo málo, vystoupeí polské premierky

Až lidi přestanou jeho produkty kupovat. To je účinnější než 10 premiérek.

K. Berka 24.7.2017 9:03

Jako by nestačila jedna neziskovka

Která? No přece ta, která je financována Sorosem!

M. Valenta 24.7.2017 8:54

Astonův ubohý výpad proti neziskovkám,

suplujících v celé řadě oblastí neschopnost státu. Že jsou mezi nimi i černé ovce? A kde nejsou? Jedno stádo se hlasitého bečení už téměř pět let "pase" na Hradě.

P. Hlosta 24.7.2017 9:01

Re: Astonův ubohý výpad proti neziskovkám,

Také jste nějak napojený v systému neziskovosti? ;-))

M. Valenta 24.7.2017 9:30

Re: Astonův ubohý výpad proti neziskovkám,

Ano. Občas přispějeme.

A. Trick 24.7.2017 9:04

Co to zase melete?

Neziskovky (ne všechny) jsou zřízeny aby státu pomáhaly a jisté činnosti pro něj zařizovaly.

To, že některé jsou vyloženě parazitické je kapitola jiná.

R. Tesařík 24.7.2017 9:07

Re: Co to zase melete?

všechny jsou...

M. Prokop 24.7.2017 9:44

Re: Co to zase melete?

Všechny ne. Nemám nic proti tomu, aby jim někdo dal dobrovolně peníze.

R. Tesařík 24.7.2017 10:00

Re: Co to zase melete?

Které ne?

P. Han 24.7.2017 9:10

Re: Astonův ubohý výpad proti neziskovkám,

Obrana, bezpečnost, školství, zdravotnictví. Snad jsem nic podstatného nevynechal. A výběr daní na tuto činnost. Co z toho suplují neziskové organizace? Většina toho ostatního, kde vidíte "neschopnost státu", tomu státu vůbec nenáleží. Pokud se někdo chce v těch oblastech realizovat, má to platit ze svého, případně z darů sponzorů. Ne ty dary vymáhat od státu a občanů a tvářit se, že stojí nad vládou a volenými představiteli.

M. Moravcová 24.7.2017 9:29

Re: Astonův ubohý výpad proti neziskovkám,

naprosto přesné

M. Valenta 24.7.2017 9:38

Pan Hán a spol vylévají z vaničkou i to děcko,

takže nepřesné. Například většina hospiců funguje na bázi příspěvků ze soukromé i státní sféry a stát je moc rád, že se o tuto činnost stará někdo místo něho a většina rozumných lidí také.

J. Kombercová 24.7.2017 9:44

Re: Pan Hán a spol vylévají z vaničkou i to děcko,

Před několika lety jsem se na jeden z těch hospiců dívala... sám pacient měsíčně zaplatí víc než mu dělá penze.

M. Prokop 24.7.2017 9:50

Re: Pan Hán a spol vylévají z vaničkou i to děcko,

Ano, to jistě. A stát by udělal lépe, kdyby nechal peníze lidem, aby se sami rozhodli, kterému hospicu se nebo je svěří.

Živě si představuji ten boj u přidělujícího úředníka ...

M. Valenta 24.7.2017 10:10

Re: Pan Hán a spol vylévají z vaničkou i to děcko,

A jak byste si to představovala? Pobyt za pětistovku?

M. Prokop 24.7.2017 10:31

Re: Pan Hán a spol vylévají z vaničkou i to děcko,

Já tak, že stát mi ponechá peníze a já si za ně zařídím potřebné. Má to tu výhodu, že se jich značné procento neztratí cestou ode mne do třeba toho hospicu, v kapsách různých vykuků, kteří je ode mne vybírají, přerozdělují, ve finále část z nich dospěje (možná) do hospice dle výběru úředníka a ne mého výběru.

M. Valenta 24.7.2017 10:08

Re: Pan Hán a spol vylévají z vaničkou i to děcko,

oprava: s vaničkou

M. Moravcová 24.7.2017 13:25

Re: Pan Hán a spol vylévají z vaničkou i to děcko,

Viděl jste někdy hospic v Průhonicích? To byste nezaplatil.

R. Brzák 24.7.2017 9:12

Re: Astonův ubohý výpad proti neziskovkám,

Neziskovka svou potřebnost osvědčí jediným způsobem - že pro svou činnost dokáže nadchnout občany, kteří přispějí na její financování z vlastní kapsy přímo. Jakmile je neziskovka financována z valné vetšiny ze státní pokladny, zaměřuje se stále více na přesvědčování úředníka - a ve své činnosti se vzdaluje od toho, na co by přispěl občan... Neziskovka se tak stává zaměstancem státu. Nezasluhuje si potom označení neziskovka - protože jde prostě o další odnož státního zaměstnance.

Sám jsem pro dvě postupně devět let pracoval...