18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Ubraňme se sami

To je slogan hlásaný Tomio Okamurou, naposledy ho dal k lepšímu ve čtvrtek poté, kdy se jeho poslanec Radek Koten stal šéfem sněmovního bezpečnostního výboru. Jestli je něco příklad populismu, tak idea „braňme se sami“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Balzám 1.12.2017 22:15

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

Nenávist k ostatním účastníkům diskuse je mi cizí, ty, které nemám jak obohatit, jednoduše nevidím, nepouštím do své bubliny :-). Nenávist třeba k tomu Burešovi? Těžko říct, jestli ho nenávidím, ale považuji ho za svého nepřítele a za velmi nebezpečného člověka nejen pro mne, ale i pro mé blízké.

V. Kotas 1.12.2017 20:49

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

No, vodkopávaj se hezky, jen tak dál.

M. Mařák 1.12.2017 20:54

Mašíni jsou hrdinové,

můj postoj je v tom napříč věky diamantově konzistentní.

M. Prokop 1.12.2017 20:59

Re: Mašíni jsou hrdinové,

Můj názor je to taky, ale určité problematičnosti jsem si vědom.

J. Václavíková 1.12.2017 21:08

Re: Mašíni jsou hrdinové,

Myslím, že Mašínové už lidi tolik nezajímají, takže hádám, že by mu to prošlo. Jen asi zatím nestrávil tolik času v ústraní (jako Zeman), aby lidi zapomněli.

V. Klepetko 1.12.2017 21:35

Re: Mašíni jsou hrdinové,

Jeho Aleše Řebíčka si budeme pamatovat i za deset tisíc let! Zločiny proti rozumu jsou nepromlčitelné:-)))))))

Mimochodem - myslím že Dalíka by měli pustit. Je "nespravedlivě stíhaný" - pokud jde o skutkovou podstatu, za kterou byl odsouzen...

M. Prokop 1.12.2017 20:49

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

Možná jo, ale mám takový dojem, že je víc lidí proti němu, než pro něj, i bez Mašínů.

V. Klepetko 1.12.2017 21:05

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

Milane, já si myslím že v prvním kolem má dobrou šanci porazit Drahoše. To protože se potenciální voliči Drahoše mylně domnívají, že má Topol proti MZ větší šance.

Nemá. Národovecká (falešná) rétorika ho nezachrání. Lidi mají dobrou paměť na ty jeho Řebíčky a Dalíky a ví že sám volil TOP09... Je prostě nedůvěryhodný a kontroverzní.

M. Prokop 1.12.2017 21:14

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

Můj kandidát to není. Horší je, že tam není ŽÁDNÝ můj kandidát.

P. Boublíková 1.12.2017 20:53

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

Je to tak.

Jinak Topolánek se hezky čte a poslouchá - ne euru, ne kvotám, ovšem má to jednu velkou chybu - k těmto věcem nás zavazuje Lisabonská smlouva, kterou prosazoval (poté, co ji dříve označil za shit). Zkrátka, umí se otočit 2x o 180° :-)

Volil topku, která je naopak nejvíc proevropská, prohlásil, že volby nebyly svobodné (nějak jsem se neprohrabala ke zdůvodnění, připadá mi to jako hysterie). Zkrátka člověk nepozná, co se mu v hlavě doopravdy motá.

Nicméně skousla bych ho spíš než Drahoše nebo Horáčka.

J. Schořík 1.12.2017 20:56

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

jen konstatoval že mediálně akonomická nadvláda babiše byla taková, že v podstatě nemohl prohrát. V tom s ním souhlasím, i když chápu, že tomůže znít jako zhrzená hysterie poražené oranžády :)).

H. Balzám 1.12.2017 20:57

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

On bude akorát klást věnce, nebude dělat opravdovou poitiku. Na to bohatě stačí a uršitě bude lepší než Zeman.

P. Boublíková 1.12.2017 21:03

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

Na to bych stačila i já, pane Balzáme. Nebo vy :-)

H. Balzám 1.12.2017 21:38

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

Já bych to nedělal, leda třeba na půl úvazku :-)

M. Prokop 1.12.2017 21:00

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

Já zaslechl i něco o (ne)způsobu toho prosazování, takže u mně má dost velkou černou tečku.

M. Mařák 1.12.2017 21:05

Nevolil topku, ale Kalouska,

stejně jako já. No a ty otočky a salta, slyšela jste někdy o s Klausem nebo doleva a podobně?

P. Boublíková 1.12.2017 21:11

Re: Nevolil topku, ale Kalouska,

Kalousek je snad v topce nějaký rebel? To mi uniklo :-) Klaus nekandiduje, ale máte pravdu že politik netočící se jako korouhvička je poměrně vzácný jev.

M. Mařák 1.12.2017 21:14

S Pospíšilem pro mne topka

skončila, i pro Topolánka a Kalouska, řekl bych, dobře jsem viděl, jak se při Pospíšilově předvolebním řečnění Kalousek chytal za hlavu...

P. Boublíková 1.12.2017 21:17

Re: S Pospíšilem pro mne topka

Tak tomu rozumím, že Kalousek byl pro někoho jediný důvod volit topku, taky jsem to tak měla v roce 2010, kdy slíbil vyrovnaný rozpočet do konce volebního období.

J. Schořík 1.12.2017 21:20

Re: S Pospíšilem pro mne topka

Jojo. Přijít o dítě a ještě ho předat do péče Pospíšilovi. Nezávidím mu to. Nevěřím že TOPka Pospíšila přežije, ale třeba je to donutí se skutečně spojit se zbytkem malých pravicových stran..

M. Prokop 1.12.2017 21:25

Re: S Pospíšilem pro mne topka

Kterých? Žádná není EUrohujerská, co mne tak napadá.

leda tak nějaké ty kolem promile, ED a tak. A tam je zase otázka, zda jsou vůbec pravicové.

Malá pravicová, to jsou snad jen Svobodní a tam by to spojení asi pohřbilo i je.

J. Schořík 1.12.2017 21:27

Re: S Pospíšilem pro mne topka

Dobře tak teda "pravicových".. Strategie TOp je co njužší spolupráce se STAN a KDU.. S těmi by měli mít třeba splečnou kandidátku, nebo se shodnout na jednotném projetku pro příští volby..

M. Prokop 1.12.2017 21:44

Re: S Pospíšilem pro mne topka

KDU ani STAN nejsou pravicoví. KDU v lepším případě střed, IMHO spíš levý střed. STAN kdovíco. Ale jo, s těmi by si to ideologicky neprotiřečilo, akorát TOP a KDU mají jakési reminiscence.

M. Prokop 1.12.2017 21:16

Re: Nevolil topku, ale Kalouska,

To je trošku rozdíl. Klaus tehdy něco dělat musel a zvolil nejméně špatné proveditelné řešení.

Což o volbě Kalouska ani TOP tvrditi nelze.

V. Klepetko 1.12.2017 20:54

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

"Topolánek z principu neuhne?!" Děláš si legraci? :-))))))

M. Mařák 1.12.2017 21:08

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

Co se týče Mašínů, tak asi ne, je to náš jediný vrcholný politik, který je vyznamenal. Bude muset najít nějaké kompromisní východisko a doufám, že ho najde, neboť Zeman ho v tom vykoupe stejně jako Schwarzenberga s Benešovými dekrety.

V. Klepetko 2.12.2017 0:20

Re: Topolánkova achilovka jsou Mašíni,

Kdyby Mašíni potkali Topola v uniformě, tak máme dnes o problém méně :-))))

J. Vintr 1.12.2017 20:04

V současné době je náším úhlavním nepřítelem

Evropská Unie. Zatím by stačilo jen ignorovat nařízení z Bruselu, ale může být (a nejspíš bude) i hůř. Naše směšná armádička, čítající cca pět tisíc "mužů ve zbrani" (a cca dvacet tisíc úředníků a jiných zaměstnanců) nás před ničím neubrání.

M. Kolář 1.12.2017 20:09

Re: V současné době je náším úhlavním nepřítelem

Hmmm, pěkné,,.. Podrývání důvěry a nahánění strachy v duchu rusácké propagandy .. Už se bojím, už se bojím, hahaa..

A co o Červené Karkuldě ?? To je teprve thriller ::::))))

O. Uživatel 1.12.2017 20:09

Uživatel požádal o vymazání