22.10.2019 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

Třetí komora rozhodne o právním státu

Až Ústavní soud rozhodne, zdali jsme banánová republika anebo právní stát, ve kterém platí uzavřené smlouvy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 24.4.2019 6:18

Re: Jestli plati podvodná smlouva

V čem vidíte podvod? Pro hlasovala většina poslanců.

V. Kotas 24.4.2019 6:20

Re: Jestli plati podvodná smlouva

1poslanec.

J. Kulheim 24.4.2019 7:31

Re: Jestli plati podvodná smlouva

Takže většina

P. Burda 24.4.2019 4:45

Závist

Závist je to, co žene Babiše ke zdanění církevních náhrad. Přece nepůjde pár (z jeho pohledu) milionů církvím a ne jemu.

Problém je, že teď musí zůstat u vlády. Protože "jeho" ekonomické úspěchy jsou dílem předcházejících vlád (třeba pana Kalouka jako ministra financí) a dopad jeho vládnutí poznáme tak za 5 až 10 let. Bída, která přijde v té době, bude Babišovým dílem a "úspěchem". Teď se chlubí cizím peřím - a nepokrytě táhne za jeden provaz s komunisty (a tedy s cílem obrat nás všechny i o holou řit).

L. Písařík 24.4.2019 4:13

Souhlasím s Astonem

Copak jsme Rusko nebo CCCP, pro které byly uzavřené smlouvy vždy kusem hadru_? Kam jsme došli - kdo to ví?

K. Horák 24.4.2019 5:02

Re: Souhlasím s Astonem

Co Německo ?

M. Němec 24.4.2019 5:42

Re: Souhlasím s Astonem

Kam jsme došli, kdo to ví,

kdopak z vás mi odpoví...

Víte, že za "zlatejch komančů" byla tato písnička P.Spáleného právě za tato slova stažena z éteru ( rádií ) a nesměla se dál vysílat ?

F. Žůrek 24.4.2019 1:55

Odhad majetku je vždy švidl

Ti experti, co provádějí odhady majetku, by vám to potvrdili.

Problémem je již cena práce. Má třeba cena práce Altnera pro ČSSD cenu třista milonů. Mohou to pozůstalí na ČSSD požadovat? Opravdu?

Je již obtížně srovnatelná cena práce zedníka a matematika. Byl jsem třeba třicet let programátorem prvních počítačů a napsal jsem přes tisíc funkčních programů pro první sálové počítaše u nás: od Zuse Z23 přes MINSK2, MINSK22, TESLA300 až po slavné EC1030 atd. a mezitím to byly i jiné počítače. Také na ještě PC jsem si zaprogramoval. To již v důchodu jsem si vyřešil Sudoku včetně navrhování tabulek - v důchodu mně to dalo práci šest až osm let programování, ale co co co?

Práci matematika-anylytika a programátora mně komunisté nikdy nebyli ochotni zaplatit! Dnes mám důchod ve svém věku 79 let přesně 13804 Kč - a odpovídá to skutečniosti?

Neodpovídá, samozřejmě! Již v roce 1963 mně komunisté připravili o doktorát. Měl jsem být RNDr. ale nejsem a jsem stále doktorant. V roce 1965 komunisté v Brně zrušili Masarykovu univerzitu, byla zde Univerzita Jana Evangelisty Purkyně. Byl jsem asistentem na MU v Brně, ale nebyl jsem v KSČ, musel jsem ze škoíly odejít. A mohl bych takto pokračovat... Jsem věřící (katolík)., to je také pravda, ale O PENÍZE MNĚ V ŽIVOTĚ NIKDY NEŠLO - jDE O "PRINCIP", řekl by Jan Drda. Vždyť komunisté popravovali vlastní lidi a kde máte nějakou spravdedlnost? AŽ NA VĚČNOSTI. Zdař Bůh!

M. Němec 24.4.2019 5:55

Re: Odhad majetku je vždy švidl

V Německu nebo v Rakousku by byl váš důchod s tímto životopisem tak 4000-6000.

Euro , samozřejmě.

Místní kotasové vědí o životě v západní Evropě úplný hovno, nikdy tam nebyli nebo možná projížděli při dovolený, ale nežili tam a souděj na základě pošahaných článků sputnikovců, parlamentolistářů a dalších proruských pitomců.Se Sovětským svazem, přišla bída na zem. Bohužel na dlouhý čas i do ČSR.

Místní dědkové a báby, jaký důchody by u nás byly, kdyby jsme zůstali jen takovym Rakouskem, který bylo po válce proti nám chudičkou zemí !!!

J. Holíček 24.4.2019 6:13

Re: Odhad majetku je vždy švidl

Místní dědkové a báby?

Proč se vyvyšujete? Proč se vydělujete?

Kdykoli se sem jdu podívat co je nového, tak najdu příspěvky jednoho opuštěného zoufalce, který společnost těchto milých seniorů vyhledává. :-))

V. Kotas 24.4.2019 6:23

Re: Odhad majetku je vždy švidl

Ta osoba - Němec, se závistí, nenávistí, sobectvím, přímo zalyká. Není mu pomoci.

J. Fridrich 24.4.2019 10:15

Re: Odhad majetku je vždy švidl

A vy se s. Kotas zalykáte láskou k SSSR-Rusku.. Půjdete vítat Putinovy " Noční vlky " při jejich triumfální jízdě naší zemí, kterou Stalin porobil a Brežněv pokořil noční okupací ?

I. Kellner 24.4.2019 1:54

Už téměř 30 slýchám, že voliči komunistů vymírají.

Vzhledem k tomu, že jejich volební výsledky se za tu dobu nijak nezměnily, předpokládám, že se smí volit i ze záhrobí.

T. Kohout 24.4.2019 6:57

Re: Už téměř 30 slýchám, že voliči komunistů vymírají.

No ale, povídejte to Astonovi. On má svoji tezi a tu jede a jede a opakuje. Také mě to otravuje číst pořád ty samé hloupé teze. Vesměs se k tomu ani nevyjadřuji, protože to nemá cenu. Je jak kůň, co má na očích klapky a vidí jen co chce vidět.

B. Baron 24.4.2019 1:47

Restituce církvím byl podobný politický handl jako dnešní zdanění , ne žádná řádná smlouva. Církev katolická a o tu tady jde především měla v naší zemi neúměrný politický vliv plynoucí z jejího majetku. To si uvědomoval už i František Josef 1. blahé paměti. Jestli je Aston věřící tak ať si církve financuje dobrovolně z vlastních daní a mě ať do toho netahá.

M. Pechar 24.4.2019 3:18

Re:

Když komunisté po válce okradli církve, slibovali, že se budou starat o jejich provoz. Výnosy z toho, co ukradli, vždy převyšovaly částky, kterými milostivě církve nechávali existovat. Jinými slovy celá desetiletí stát prostřednictvím komunistické krádeže žil z majetku, který církvím ukradl. I vy sám jste celý život participoval na této krádeži.

Slušný člověk, který o to nikoho nežádal, je rád, že už nežije z výnosů toho, co stát ukradl, co mu nikdy nepatřilo.

Jestliže nadále toužíte participovat na komunistické krádeži, máte mentalitu zloděje. Celý váš život jste byl financován církvemi. To vás to tak pálí, že je chcete ještě okrást? Financujte si svůj vlastní stát ze svého a netahejte do toho církve. Přestaňte je okrádat! Netahejte je do toho. Žijte si za své vlastní.

I. Kellner 24.4.2019 3:26

Re:

Bigot je tu!

M. Pechar 24.4.2019 8:23

Re:

Tak hezky jste si mě onálepkoval, že už nemusíte vůbec argumentovat. Jak statečné! Stačí oponenta pojmenovat a hned je každému jasné, že máte pravdu, že? Gratuluji.

J. Uzel 24.4.2019 10:16

Re:

Je jasné, že je Vám jasné, co je každému hned jasné. Gratuluji

R. Brzák 24.4.2019 1:42

Ababišův důvod číslo jedna - nasliboval a rozházel tolik

peněz z rozpočtu mojí země, že se mu teď hodí každé další zdanění. Pak to bude vydávat za dobré hospodaření - že jde o opakovanou krádež, je tomuto zloději lhostejné.

P. Burda 24.4.2019 4:47

Re: Ababišův důvod číslo jedna - nasliboval a rozházel tolik

Zkuste sebrat Babišovi desetník - a uvidíte, jak je lhostejný. Brát může jen on - a ti, co ho drží u moci dostanou svůj obolus.

J. Sinnreich 24.4.2019 0:44

Spravedlnost

Socializmus neni garantovan tim, jaka je prave u moci vlada. Bohuzel je to stav mysli naroda, ktery povazuje hmotny uspech a bohatstvi za nemravnost a jeho spravedlive rozdeleni mezi lid za zasluzny cin. Pokud tato dlouhodobe zazita nakaza trva pak maji komuniste stale sanci mluvit do veci verejnych.

J. Novotny 24.4.2019 0:12

Jenom technická,

restituce byly schváleny horkou jehlou, jako součást jednoho politického handlu, podle ČSÚ byly náhrady silně přepáleny a pro hlasovala mírná většina Parlamentu (respektive přehlasovala veto). Majetek nebyl tak úplně popsán, nebyl čas, protože po volbách by už ten zákon neprošel. Pro zdanění náhrad hlasovalo více poslanců, než pro ten zákon samotný.

Měla to být tlustá čára, kdy se konečně uvolní pro obce a kraje blokovaný majetek, dojde k ukončení vleklých soudních sporů. Ale tak to úplně není.

A velká část majetku církví byla zabavena před komunisty v rámci snahy o omezeni moci církví a jejich odstřižení od politiky.

P. Burda 24.4.2019 4:51

Re: Jenom technická,

Restituce byly schváleny horkou jehlou - po dvaceti letech, kdy měly být připravovány. Jenže soudruhům pohrobkům zločince šlechtice Uljanova se nelíbily ani přípravy.