2.12.2020 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

Třetí komora rozhodne o právním státu

Až Ústavní soud rozhodne, zdali jsme banánová republika anebo právní stát, ve kterém platí uzavřené smlouvy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 24.4.2019 8:44

Re: Co to melete?

Platíte si levicovou. To vám nestačí?! Jiní by zase radši osvětu a té se nedostává. Církve dokázaly umístit své pohedy na svět do veřejnoprávních médií. Je jich hodně málo, ale aspoň cosi. Samozřejmě, že je to kontrast oproti levicovým propagandistickým snahám.

A. Trick 24.4.2019 9:02

V ČRo a ČT jsou nějaké levicové redakce?

Nezbývá mi než opakovat: "Co to melete?"

P. Hlosta 24.4.2019 8:14

Platíme si to!

Psal jsem to tu včera s ironií, že po třiceti letech od Sametu ČT nám stabilně předkládá rozhovory s komunistickým předsedou a podobnými levicovými zjevy. No a to je přesně o tom, proč komunisté stále mají co komu diktovat. V důsledku totiž občané, coby masa jsou ovlivnění výroky, které mohou být i na pravdě založené, protože pravda je použitelná i pro případnou lež v kontextu. Tak je zvolen multimiliardář do čela státu se svou stranou, kterou logicky vlastní a ten půjde s každým do koalice, jen aby tu moc stvrdil. Je mu zhola jedno, jestli koalice jde doprava, nebo doleva, protože jeho zájmy kapitálu jsou vždy stejné. A tak se stalo, že smlouva s církvemi vlastně neplatí na přání levice.

Můžeme obhajovat cokoliv, bít se za cokoliv a stejně bude veřejnoprávní prostor upřednostňovat levici, neboť je na tom vystavěn. Proto je větší množství občanů, zmasírované komunistickými kecy, ochotno vhodit hlas směrem, který zplodí zase cestu k diktátu. Máme všelijaké rady, komise a ty v rámci kolektivistického alibismu, kdy za nic neručí v odpovědnosti, jistí pochod státu levým směrem. Nemusíme si ani nalhávat, že máme jakousi naději v parlamentu, třeba v Pirátech, protože to je také levice, co začala své kampaně v žádání krádeže soukromého vlastnictví a zblblí občané jejich zneužívané pravdy sežrali i s navijákem. Proč? Veřejnoprávní prostor jim byl otevřen a byli upřednostněni v "diskuzi".

Dostat se do televize k řeči v ní, nebo rozhlasu, je hodně drahý špás, kdyby si to měl kdokoliv zaplatit. U nás se levici zadarmo dává prostor. Veřejnoprávní prostor je totiž levicový a jeho zaměstnanci levicově bez zodpovědnosti občanům, kteří je platí. Platíme si, aby nám dávali levicové pohledy na svět.

P. Kmoníček 24.4.2019 8:36

Re: Platíme si to!

Pane Hlosto, klobouk dolů. Děkuji za objektivní zhodnocení situace v Banánii.

M. Moravcová 24.4.2019 9:00

Re: Platíme si to!

ano, přesně tak

P. Kučera 24.4.2019 9:28

Re: Platíme si to!

Vážený pane Hlosto, velice dobře rozumím vaší argumentaci i vašim výhradám k mému rannímu textu. Vy jste věřící člověk, který k realizaci své víry potřebuje nezbytně církev. Církev, která sama sebe označila atributem "svatá" (Nevybudovala si podobnou pozici po r. 1948 i KSČ?) . Tyto věřící je možno běžně potkat na mších (taky svatých). Já jsem snad poslední člověk, který by vám chtěl vaší církví vyfutrovanou víru brát. Ale je tu ještě nemálo věřících, kteří nepotřebují nezbytně vznešené chrámy z kamene, aby zároveň hluboce věřili, ale přitom viděli okolní svět - včetně svět církve - kriticky. (Svůj chrám i kněze mají ve své hlavě.)

Píšete o dědictví komunismu, které prý straší v mé hlavě. No, je to trochu jinak. Jsem z politicky perzekvované rodiny, otec si odseděl v r. 1952-4 22 měsíců v kriminále za jedno pravdivé slovíčko na nesprávném místě. Se sestrou jsme nemohli normálním způsobem vystudovat, ačkoli hlavu jsme na to snad měli (mně známý psycholog ve 25 a 30 letech mi opakovaně změřil IQ 125 a 127, což je v mezích statistické chyby. Čili žádní géniové, ale snad ani ne hlupáci. Takže jsem bolševický režim snad už od dětství viděl reálně a bez iluzí. Ale ten proces sekularizace západní společnosti je dlouhodobý společenský jev, který komunisté jen násilím (a hloupě) u nás urychlili. Prostě svět v r. 1989 už nebyl nejen světem v r. 1948, ale ani tím z r. 1938 či 1918. Není to samozřejmě jen vina církve, ale pokud i nadále chce na Západě oslovovat větší množství věřících než dnes, musí projít zásadní vnitřní proměnou a ne se soustředit hlavně na majetkové křivdy. Dovedla by vůbec odpustit svým viníkům?

Zdravím vás.

R. Vacek 24.4.2019 8:03

Z článku ční myšlenka,

že lidovci kvůli neustálému napadání Babiče kvůli jeho dotačnímu škobrtnutí připravili církev o několik miliard.

A. Reček 24.4.2019 8:01

Komouši zapískají a ANO začně poskakovat

Všichni co hlasovali pro požadavek komoušů se ztrapnili.

E. Derat 24.4.2019 8:09

Re: Komouši zapískají a ANO začně poskakovat

No, hlavně začali první radostí poskakovat socani. JUDr. Jan Chvojka včera ráno říkal, že to měli v programu již před sedmi lety, a že pogram se má plnit. Socani opět dokázali, že jsou béčkem komoušů. Ale, jinak máte pravdu.

J. Vaníček 24.4.2019 8:01

A už tam dostal babišovo Čapí hnízdo

Komunisté "zavinili", že mají být zdaněny náhrady církvím. A Babiš to podpořil kvůli Čapímu hnízdu. Směšné. Komunisté ho zachrání před případným rozsudkem? Těžko, máme přeci nezávislou justici. Nebo nemáme Astone? Jednou máme a jednou nemáme, jak se to kdy hodí. Včera větrem padaly stromy v lesích. Může za to Babiš, protože "jeho" Agrofert těží dřevo. To je jasné. K těm náhradám - dostaly církve, které neexistovaly v roce 1948, náhradu? Dostaly církve jenom majetek, který jim byl zabaven až po roce 1948? Dostaly náhrady za majetek, který nelze vydat, a soudí se teď o něj a náhrady berou? Byly ceny nemovitého majetku nadhodnoceny oproti jiným restituentům nebo nebyly? Pokud je odpověď na některou z otázek kladná, tak byla smlouva uzavřena v rozporu s právem, nemluvě o tom jak byla schválena (odklad vězení pro jeden hlas poslance ODS). Až řádně odpoví na tyto otázky, pak to bude jasné. Nemůže platit, že případně nekalá smlouva se má držet. A Altnerova smlouva se nemá držet? Atd. - mnoho otázek a málo místa.

R. Meišner 24.4.2019 7:46

takže Astone

k čemu vlastně máme ten slavný Senát, který vychvalujete kudy chodíte, když ho Sněmovna přehlasuje, kdy se jí zamane? odpovím: úplně k ničemu. je naprosto zbytečný, asi stejně tak jako někteří novináři, spisovatelé a pisálci. je to jen odkladiště neúspěšných kandidátů do čehokoliv, ke zvolení stačí cca 7% oprávněných voličů, nic se tam nedělá a ani dělat nemůže. trvalá ostuda našeho systému.

V. Kotas 24.4.2019 7:51

Re: takže Astone

K tomu ještě neziskovky politické. Umělá zaměstnanost, jak před r.1989.

H. Omar 24.4.2019 7:54

Re: takže Astone

Ten váš Babiš to vede...:))

V. Kotas 24.4.2019 7:57

Re: takže Astone

Vše před ním zavedli " demokrati ".

F. Doušek 24.4.2019 8:32

Re: takže Astone

A on je chudák ve vládě tak krátce, že s tím ani nic nestačil začít dělat?

K. Horák 24.4.2019 7:41

I Mnichovská smlouva

byla řádně schválená a uzavřená. A je to.

H. Omar 24.4.2019 7:54

Re: I Mnichovská smlouva

To může srovnávat jen Horák...

K. Horák 24.4.2019 9:05

Re: I Mnichovská smlouva

A ty.:-D:-D

P. Kučera 24.4.2019 7:38

Právo a realita

Kdo četl aspoň letmo Evangelia nebo něco zaslechl něco o Sv. Františkovi nebo aspoň o papeži Františkovi, tak ví, že morálně silná církev má být chudá. Svoje velké majetky nabyla historicky odkazy věřících, kteří si tím doufali zajistit život věčný. Tedy jí nejen kostely, kláštery a další nemovitosti i movitosti patří po právu. Dary přijímala, protože podle jejích slov je potřebovala k naplnění svého poslání. Už Jan Hus ale viděl, že to často bylo jinak, tak musel zmizet.

V Listopadu měla pronásledovaná církev velké sympatie, o které ale velice rychle přišla. Začaly to voršilky, které bleskově prodaly omylem přiklepnutou provozní budovu Národního divadla. Znám případ z Brna, kdy musel být církvi vrácený minoritský klášter technickým muzeem vyklizen v takovém nereálném termínu, že z toho měl tehdy čtyřicetiletý přítel-historik těžkou mozkovou příhodu a musel odejít do invalidního důchodu, nebo v Olomouci, kdy služebníci Boží vyhnali z kláštera na Svatém kopečku ústav slepých - opravdu křesťanský to čin. Dnes se u nás kardinál Duka paktuje s pochybnými prezidenty, jen aby neztratil nějaký ten domek na Hradčanech. Věřících rapidně ubývá, takže se noví kněží musí dovážet z Polska a za prohlídku větších kostelů se vybírá vstupné, ty menší jsou všude zamčené. Kláštery, které kdysi obývaly stovky mnichů, zejí prázdnotou a jejich osazenstvo, na jejichž počet stačí s rezervou prsty na rukou, stačí leda na zametení dvora.

A tak tedy říkám: ano, co bylo ukradeno, musí být vráceno, ale: Pokud chce (římskokatolická) církev zachránit ten zbytek poslání, potažmo vlivu, měla by s poděkováním navrácené zase vrátit. Jedna málo známá denominace tak učinila. Náš pan kardinál si ovšem myslí něco zcela opačného.

Dobrý den.

V. Kotas 24.4.2019 7:58

Re: Právo a realita

1*

J. Holíček 24.4.2019 8:09

Re: Právo a realita

Reportáže z reálného života vám jdou dobře. Máte dar, výmluvně popsat událost, kterou jste viděl nebo byl jejím účastníkem. :-))

P. Spáčil 24.4.2019 8:14

Re: Právo a realita

Madam Hajkovou jste dnešním příspěvkem určitě zklamal. Tak Vás chválila. Asi si Vás vymaže z mobilu. (:-))

P. Hlosta 24.4.2019 8:25

Re: Právo a realita

Překvapil jste mně svým naprosto levicovým pohledem na církve. Nedivím se, protože znám to působení komunistů po celou dobu své moci nad námi. Vaše argumentace je jak z PŠM a myslím je zbytečné se o těch argumentech vůbec bavit. Vlastně jste mně nezklamal. Tušil jsem váš názorový politický prostor, v kterém vězíte. Obdivovat na tom ovšem mohu jen gramatickou znalost a slohovou úpravu. Jinak je to póvl!

J. Holíček 24.4.2019 8:30

Re: Právo a realita

Proboha (pořád)! Co to je l_e_v_i_c_o_v_ý pohled??? Máte něco proti levákům? :-))

A. Nový 24.4.2019 9:37

Myslíte si,

pane Holíčku, že by bylo lepší vás nazývat blbečkem místo levičákem? :-))

J. Holíček 24.4.2019 13:18

Re: Myslíte si,

Když myslíš. Udělals mi radost, dobrý muži. :-))

L. Hančar 24.4.2019 7:36

Prestituce

Opět mi nedá zopakovat můj názor praktikujícího ateisty:

církevní restituce tak, jak byly formulovány ( totální zvýhodnění partičky bloudivců před obchodními společnostmi ) a jak byly protlačeny parlamentem, zavály naší politickou bídu tam, kde se právě nachází. Jako pravicově smýšlející volič jsem tehdy zcela ztratil důvěru v ODS, kterou jsem na vesnici zakládal. Kalouska jsem nemusel nikdy. Nemyslím si, že tento scénář likvidace skutečné pravice v ČR byl náhodou. O opaku mě přesvědčila urputnost tehdejší bitvy o konečnou spravedlnost v parlamentu a ČT a nakonec i současný nafialovělý blob. VKML, držím Vám palce!

V. Kotas 24.4.2019 7:54

Re: Prestituce

1*

A. Trick 24.4.2019 7:26

Danění

finanční náhrady je nesmysl. Nesmyslem ovšem není vysvětlení jak se k té částce přišlo a audit vydávaného majetku.

M. Košařová 24.4.2019 7:10

Má někdo rád daně?

Ještě si pamatujeme, jak Kalousek a spol. zvýšili všem pracujícím v tomto státě daně. Musela jsem se smát, když jsem ho včera v TV viděla, jak opravdově bojoval proti takovému zlu, jako je zdanění. "Jak je to nespravedlivé a zákeřné, když má někdo na něco nárok a stát mu z toho část ukradne". Jako bychom my pracující na tom byli jinak, když nám ministr financí zvyšuje daně. A navíc z peněz, které jsme si vydělali. Které nám nikdo zadarmo nedal.

Vážený Astone, Vaše články čtu ráda. Byl byste tak hodný a zveřejnil tu článek o tom, kdo ve skutečnosti inkasuje peníze z církevních restitucí?