6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

Tak co jsme, monarchie?

Museli bychom ale být monarchie z dob Ludvíka XIV., kdy bylo možno říci, že stát, to jsem já. Dnes, tedy ve čtvrtek, má poslanecká sněmovna příležitost usměrnit prezidenta republiky do ústavních kolejí. Podobně jako Napoleon počítal s hloupostí rakouských generálů jako s faktem, může počítat i Zeman se zbabělostí a podlostí rozhodujícího množství poslanců v dolní sněmovně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pavel 12.9.2019 8:42

Máte pravdu, ale to je nad možnosti ČR. Pro začátek by stačilo zrušit uznání Kosova. A válka, jak píše pan Prokop, stejně dříve či později na Balkáně bude. Četl jsem jaká je situace v Bosně a Hercegovině.

J. Vobr 12.9.2019 7:50

SVOBODNÉ SKOTSKO, SVOBODNÉ KATALÁNSKO !!!

__________________________________

Pučdemon není kosovský kriminálník, jen je na něj vydaný zatykač !!!

:-)))

:-)))

J. Nový 12.9.2019 7:53

Jóóó není právo na sebeurčení jako právo na sebeurčení. Některé je legitimní a správné, jiné je nevhodné a špatné. To správné musí být v souladu s evropskými hodnotami. A jestli nevíte co to je, musíte se zeptat Jourové. Ta prý na ně bude dohlížet :-)

P. Hlosta 12.9.2019 8:02

To zase bude guláš v hlavách... Prostý občan bude konstatovat, že aby se v tom čert vyznal. Ale udělali to v EU chytře - člověk České vlády bude dohlížet na dodržování EU hodnot. Ty správné EU hodnoty jsou jasně určeny a kdo se vzpouzí, ten bude ztrestán. V případě Česka bude ztrestáno osobou patřící do vládního bloku. Tím se zajistí, že vlastní člověk vykoná vůli těch, co si ho na špinavou práci vzali suverenitu potlačující.

;-)

A. Trick 12.9.2019 8:17

Ano, Jourová má ve svém portfoliu i "razítko na pravdu".

P. Pavel 12.9.2019 8:20

No, naštěstí má jenom to razítko, ale žádné pravomoce k vymáhání. To už bude dělat někdo jiný.

Č. Urban 12.9.2019 7:45

Zmatený senior (74) se na výletě v Srbsku vyznal z lásky k zemi, kterou před lety schválil bombardovat.

M. Prokop 12.9.2019 7:48

To není (jen) věkem. Spíš to bude souhrn výchovy v mládí, nedostatku fundované oponentury v současnosti, ješitnost, egoismus ... Všechno to věkem sílí.

J. Vobr 12.9.2019 7:52

PRIMÁŘ PROKOP DIAGNOSTIKUJE !!!

Fundovaně !!!

:-)))

J. Ganaur 12.9.2019 11:16

Někde na volební kampaň vzít musel.A ani rublíky nesmrděj.Tím ale nechci ani naznačit, že Nejedlý je sehnal na východě.

J. Nový 12.9.2019 7:51

Nejste zamtený spíše vy? Nebo neinformovaný?

"1. března 2019 18:45

Schválení aliančního bombardování bývalé Jugoslávie českou vládou v roce 1999 hodnotí prezident Miloš Zeman s odstupem jako chybu. Akci Severoatlantické aliance, do které Česká republika několik dnů předtím vstoupila, označil za akt mocenské arogance. Zeman to řekl v rozhovoru pro ČTK."

M. Prokop 12.9.2019 8:13

" ...s odstupem ..."

A. Trick 12.9.2019 8:19

Přeneste se do roku 1999 a představte si, že "Zmatený senior (74)" by přelet amerických humanitárních bombardérů nepovolil.

Copak byste tehdy říkal?

P. Pavel 12.9.2019 8:25

A vrchni velitel vojsk ČR Václav Havel ho podporoval, komu by tenkrát umývali hlavu právdoláskaři.

P. Schuster 12.9.2019 7:42

Prezident má pravdu, Kosovo patří Srbům. Je to historická pravda A Aston blábolí.

M. Prokop 12.9.2019 7:45

Jako nám Lužice? :-P

Málo co je historická pravda. Většinou se jedná o pravdu vítěze.

Co se Kosova týče, Srbové prohráli, z velké části vlastní vinou.

A. Trick 12.9.2019 8:36

Z největší části na přání USA. Na Srby musí být přísnost, protože nechtějí poslouchat.

P. Hlosta 12.9.2019 7:21

Prý neřízená střela. A kdo ji má řídit?! Ti co ho zvolili? Asi ti, co ho odmítali volit. Parlament se zřekl výběru a volby prezidenta.

Zeman si to vychutná, že ho nakonec impíčmentem zbaví funkce. Bude vědět, že po smrti se mu dostane slávy větší, než Klausovi. To už tak bývá, že ztrestaní politici i po své smrti požívají slávy po další generace a naopak se u jejich činnosti hledá pak smysl a význam v jejich slovech a činech.

Fakt je ten, že Zeman vypadá už hodně sešle a viditelně potřebuje už svůj stařecký klid. Takže ještě zrealizovat ten impíčment poČesku a může jít už na odpočinek se chystat ne poslední setkání s realitou života. Příznivci budou mít svého mučedníka, odpůrci zadostiučinění, že taky dosáhli svého.

;-))

J. Havelka 12.9.2019 7:33

Nebo aspoň impíčment bez toho "im".

V. Mokrý 12.9.2019 7:40

Prezident M. Zeman má stařecký klid ještě dost času. Jen by si měl dopřát to pohodlí a jezdit na vozíku.

M. Prokop 12.9.2019 7:43

Bohužel, hlavu vozík neřeší.

V. Mokrý 12.9.2019 8:17

Ale nohy ano. Hlavu není potřeba řešit.

M. Prokop 12.9.2019 7:42

Včera jsem ho zahlédl, an žvástal po svém zvyku, na státní návštěvě. Nemohu si pomoci, ale kecy o tom, koho má a nemá rád jsou dětinské.

Větší slávy? Jak moc slavný byl třeba Hácha?

J. Nový 12.9.2019 7:49

To V. Havel nemluvil o tom, koho má rád, ale raději mu posílal hezké srdíčko.

M. Varadinková 12.9.2019 7:56

A nebo "humanitární" bomby.

M. Vondráček 12.9.2019 7:45

Kdo ho má řídit ? Ústava , slušnost a zdravý rozum. Na ústavu kašle a zbytkem též nevládne .

J. Nový 12.9.2019 7:55

"Na ústavu kašle!"

.

O tom budou rozhodovat Vondráčkové, ulice nebo Ústavní soud?

Já jsem pro tu poslední možnost, co vy?

M. Prokop 12.9.2019 8:14

Slušnost ani zdravý rozum nemá ÚS v referátu.

J. Havelka 12.9.2019 7:06

Měl jsem dotaz, předběh mě Kotaz!

M. Krátký 12.9.2019 7:03

Miloš do toho šlápnul a vyvolává to zatím jen "diskusi" na N psu - uvidíme až se to převalí vejš ? Kosovo je kolébku Srbů - tečka !!!