3.10.2023 | Svátek má Bohumil


Diskuse k článku

Šlo to rychle

V pátek vláda prosadila daň z mimořádných zisků a už týž den se Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského stěhuje z Česka do zahraničí. Zdanění pokládá prostřednictvím mluvčího za nesmyslné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Hrubý 5.11.2022 9:15

No tak to buďte v klidu. To prohlášení je jen papání pro ovečky. Nejdřív musíte nadefinovat, co je to nepřiměřený zisk a druhá strana musí nějaký nepřiměřený zisk mít. Pokud máte legislativu, která umožní Křetínskýmu podnikat tady a platit daně v cizině ( a opět dodávám, že není jediný ), jsou to jen prázdná slova a vás potichu oberou jinak. Jen se o tom nebude mluvit. A už jsem to psal dřív. O čem se nepíše, to se nestalo. :-)

P. Kmoníček 5.11.2022 9:14

Ševečku, nějak jste zapomněl odpovědět na moji včerejší otázku a blábolíte tady dál.

J. Václavíková 5.11.2022 9:13

Něco udělat musí, když Babiš odrbal stát zrušením superhrubé mzdy, aniž by to zrušení kompenzoval zvýšením sazby.

L. Novák 5.11.2022 9:13

Doufáte zbytečně, protože na Babiše se vztahuje, na rozdíl od agenta StB "Akáta" Pivody, rozhodnutí Ústavního soudu Slovenské republiky, podle něhož nelze svědectví profesních pracovníků StB v souvislosti s popíráním registrace a práce agentů StB použít jako důvěryhodné, proto jsou veškerá tvrzení v souvislosti s agentem StB "Burešem" Babišem neplatná a výpovědi bývalých profesionálů StB už v Babišově kauze nelze použít.

Navíc existuje rozsáhlá listinná dokumentace o Babišově iniciativní práci pro StB a dodatečně byly nalezeny v archivech i další listinné důkazy potvrzující, že Babiš spolupráci s StB podepsal. Jinak by totiž jeho účast v takovém rozsahu práce pro StB nebyla možná.

StB i KSČ v polistopadových týdnech roku 1989 hromadně likvidovala archivy, aby se zničily důkazy o jejich zločinné aktivitě proti občanům Československa doma i v zahraničí. To samozřejmě nahrává práskačským šmejdům jako "Akát" v tom, že některé důležité dokumenty byly zničeny, a pokud se nenajdou dostatečné důkazy o jejich práci pro StB, musely české soudy vydat rozhodnutí ve prospěch bývalých agentů.

Babiš je ovšem stále platným bývalým agentem StB a pochybuji (při existující rozsáhlé dokumentaci o jeho aktivitě), že by byl schopen prokázat u soudu, že agentem StB nebyl. To, co vykládá do médií, jej jenom další mlžení starého StBáka... :-P

H. Kotaz 5.11.2022 9:13

aj tak možno

H. Kotaz 5.11.2022 9:12

JÓ, KDYŽ SE CHCE,

VŠECHNO JDE !

P. Novotný 5.11.2022 9:12

Vyvádí tvoje firma zde generované zisky ven --> tato ani žádná jiná tvoje firma nedostane jedinou státní zakázku, jedinou korunu dotací, atd.

K. Filip 5.11.2022 9:11

Spíše všeho schopný podnikatel. Nebydlí Aston ve Zvole?

M. Pantlíková 5.11.2022 9:11

A zrušení EET- aby (potenciální) podvodníci nešidili na daních? Když jsou dluhy a hrozí bída, je třeba šetřit na všem. (Třeba i dočasně). Důležité je dostat se z té "jámy lvové" - inflace a krize nahoru. Krásné řečičky o demokracii, socialismu a prosperitě nepomohou. Ale to nekonečné váhání a nicnedělání K-pětky ničemu nepomohou. A když už něco začne řešit, tak pozdě. ) (Fialova vláda si podřezává si větev pod vlastním zadkem). "Jeto bída na tom světě, kam se nohy šine..." (K.H. B.) ;-(Rv

O. Uživatel 5.11.2022 9:11

Uživatel požádal o vymazání
R. Nešpůrek 5.11.2022 9:11

Škoda, že už nemáte čas odpovědět ... Rv

Jak typické.

J. Václavíková 5.11.2022 9:10

Děsí mě, jak přibývá prosťáčků vašeho typu. Čím míň něčemu rozumí, tím větší přesvědčení, jak rozumí všemu. Dunning- Krugerův eekt jak vyšitý.

BE nezkrachovala a ,,nebyla špatná" proto, že obchodovala na burze, ale proto, že si nezajistila energie pro své smluvní zákazníky předem. I když jim fixovala ceny, neměla je podloženy nakoupenými energiemi.

M. Pivoda 5.11.2022 9:08

Nenechám nic plavat, Pepíku.

Důkazy jsou v tom, že na základě fake news Jiří Zlatuška z Masarykovy univerzity v Brně napsal skandální "vědecký" posudek, kterým položil českou/moravskou silnou konkurenceschopnou technologii. (příběh zatím na 27 stran!). A za to vědecké svinstvo vědecká rada Masarykovy Univerzity zvolila opakovaně Jiřího Zlatušku rektorem univerzity.

J. Fridrich 5.11.2022 9:07

Takto odrbe celou zemi - všechny... Oni odejdou z naší republiky a ta půjde do kolen...

J. Fridrich 5.11.2022 9:05

Tys to zkoušel, a nepovedlo se to to, že ? Odvezli tě zpět k Chocholouškovi.

R. Toman 5.11.2022 9:04

Stanjura to řekl jasně a zřetelně. Měli jsme dvě možnosti, odrbat několik milionů občanů daňových plátců zvýšením daní, nebo odrbat tyhle firmy, banky atd. Vybrali jsme druhou variantu.

P. Hatina 5.11.2022 9:04

Že už tedy počítáme ty miliardy. Jistě si ODS i panem Kalouskem vzpomenou, na církevní restituce, které protlačily ve své předešlé vládě.

Kolik že to tenkrát bylo? Ca 60 miliard čistá ruka ve vydanejch nemovitostech a pozemcích . Plus dalších 60 miliard v ročních splátkách, navyšovaných o roční inflaci..

M. Pivoda 5.11.2022 9:03

Já s Andrejem Babišem nemám nic společného. Nikdy jsem ho ani nevolil.

Ale k věci:

Česká levná montovna a levná výzkumna nemá žádné konkurenční technologie, takže se musí pohybovat na sestupné spirále: danit toho, kdo se namane, a danit tak dlouho, než se systém zhroutí.

Bude-li tuhá zima 2022/2023, očekávám, že občanské nepokoje koncem roku budou v Česku již policejně nezvladadelné. Takže ....

D. Hrubý 5.11.2022 9:02

Tak to by teď mohl ještě Aston pochválit Babiše, že se nechystá vystěhovat a platit ji bude. I když... Jako prezident taky nemůže vlastnit Agrofert. Nebo jo? Ono to spíš vypadá, že stěhovat se budou firmy, které měly možnost zisky šponovat. A to nemluvím o tom, že velcí hráči naší ekonomiky už stejně na Kypru nebo někde jinde už dávno jsou. Hloupoučké ovečky pracují pouze s tím, co se dostane do médií. O čem si nepřečtou, to se nestalo. Myslíte, že si vymýšlím? Zmínil jsem toho Babiše. Už dnes máte díky médiím doslova nadefinovaný souboj o hrad. Už dnes je to brané jako souboj Babiš vs Pavel. Tak teď se dělá černá ovce z Křetínskýho a Aston burcuje. Pamatujete na Bohemia Energy? Vždyť to není tak dávno. Darebák jeden spekuluje na burze! Veřejnost chtěla jeho hlavu. O rok později se provalí, že to tak dělali všichni a? Ticho po pěšině.

F. Kusák 5.11.2022 8:59

O Vašem osobním problému jsem četl několikrát. Jste tak trochu za profesnim zenitem (podobně jako já), takže tento příběh na Vaši kariéru nemá vliv. Takže jen Vy sám a Pán Bůh ví, stoprocentně jaká je pravda. Nechte to plavat, většinu lidí to už nezajímá, i kdybyste sesbíral všechny důkazy na světě.

D. Polanský 5.11.2022 8:59

Daně se budou muset zvýšit, jelikož tahle země se propadne do obrovských deficitů. Ví to všichni, jen jak to šikovně zaonačit, aby to nevypadalo, že 5koala v daních otočila. Ale oni již něco vymyslí. Nemají kam cuknout. Jde jenom o to, kdo to nejvíce odnese. Bohatí nebo chudí?

P. Kmoníček 5.11.2022 8:56

Zapomněl jste poznamenat : " ....a že tomu rozumím !"

L. Polehla 5.11.2022 8:51

Doufám, že to co řekl soud ve Vašem případu, řekne i soud na Slovensku v případu pana Babiše. Zatím nám ukazují jenom nepodepsané a tím pádem bezcenné důkazy!

P. Čech 5.11.2022 8:45

Tady máte pravdu, pane Nešpůrku. Kalousek to byl mor na těle našeho státu. Zničil a pohnojil co se dalo. A dnes dokonce měl takovou drzost, že uvažoval o kandidatuře na prezidenta republiky. Pokud by však k tomu došlo, máme my, občané naštěstí v rukou čl. 56 ústavy, který v podstatě znemožňuje, aby nepřijatelný člověk pro občany byl těmito občany přímo zvolen. A jen proto je tento článek ústavy neustále politiky politických stran kritizován. Jako ostatně vše, co se jeví v tomto státě býti demokratickým.

J. Štěpán 5.11.2022 8:45

Ano třeba taková Palmyra kterou zdevastovali USSA podporovaní "umírnění muslimové" je na tom skvěle;-D

R. Vacek 5.11.2022 8:45

Obdobně jsme se úspěšně zbavili pupkatých buržoustů v roce 1948. V řadě z nás stále přetrvává přesvědčení, že ti bohatí jsou horší než my chudí a že je potřeba s nimi zatočit.

R. Nešpůrek 5.11.2022 8:44

Jak velká byla daň z příjmů před a po zavedení suprhrubé mzdy ?

M. Pivoda 5.11.2022 8:41

Pamatujte si čeští Pepíci! Tento stát řídí darebáci!

Při zahajování soudního řízení (až v roce 2009!), a bez ohledu na to, co vypověděl povolaný svědek (můj někdejší kolega ze sportovního oddílu), objektivní soudce tehdy řekl: "Tady není co soudně řešit! Miroslav Pivoda nikdy žádnou spolupráci s StB nepodepsal, žádnou činnost pro StB nevykázal."

ÚSTR (pod vedením historika Pavla Žáčka) pokračoval v soudním sporu, ten spor prohrál a musel zaplatit soudní výlohy JUDr. Hulíkovi, který mne tehdy zastupoval. A tak mne v české demokratuře, která dnes řídí EU, mne stále pronásledují. Magor L. Novák vám to vysvětlí nějakou svou ekonomickou teorií, ale před soud se nikdy nedostaví. Abstraktní udání u soudu mu totiž nikdy neprojde! Tento stát řídí parchanti, kteří toto dovolí!!!i

R. Sorge 5.11.2022 8:38

Čistý příjem byl po zavedení superhrubé mzdy cca stejný. Předtím byly vyšší sazby daně. Takže se tím snížily daně pro OSVČ (ale při paušálních nákladech už nešlo odečítat zdravotní a sociální - takže taky OSVČ o něco přišly).

J. Štěpán 5.11.2022 8:38

Pravda. Stejně tak se můžete ale stavit do "Kaufu" a nejenom tam pro nějakou EU dobrůtku. Podle rozhodnutí Ojroparlamentu máme my lidé na východ od Šumavy jiné žaludky a proto není problém zde vyvážet takové sr..., že kdyby je v té "vyspělé časti Evropy" nasypali do zvěři do koryt, tak je zavřou.