19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Rozum v koncích

Některým věcem prostě nerozumím a mezi ně patří oslavný článek Lenky Zlámalové Babišovcům a komunistům nenaléváme na serveru Echo24 o rozhodnutí Ústavního soudu, že je v pořádku, když hotel neposkytl přístřeší ruským zákazníkům, kteří odmítli podepsat deklaraci proti anexi Krymu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Jirkovský 8.5.2019 6:15

Asi by to chtělo

nejdřív si pořádně přečíst text toho odůvodnění a potom teprv mudrovat. Jo, a neplést si právo s povinností. Ale to by nejspíš namáhalo jako Astona, tak zdejší znalce práva.

P. Boublíková 8.5.2019 6:27

Re: Asi by to chtělo

Text odůvodnění se dá najít o několik pater níž v článku Kovářové.

Co k tomu dodat? Dosud jsem si myslela, že pohostinství, kadeřnictví apod. jsou povinna obsloužit zákazníka bez ohledu na jeho politické názory. Inu, mýlila jsem se, není tomu tak. Pro mě je to překvapivé zjištění a pokud se taková názorová lustrace klientů mezi živnostníky rozšíří, ještě bude legrace.

I. Polák 8.5.2019 8:28

Re: Asi by to chtělo

Právě, že ten text jsem četl skoro hned na začátku! Ale potom jsem se k němu vracel ještě několikrát.

Takže podnikatel si dal podmínku, která nebyla založena na diskriminaci podle rasy, náboženství nebo národnosti - prý! Prdlajs, dával to prohlášení podepsat jenom Rusům!!

To jaksi ÚS přehlédl.

Takže i na první čtení krásně a logicky napsaný text (můj pocit) může obsahovat pěkný nesmysl!

V. Kotas 8.5.2019 6:11

ÚS je vrchol/má být/ justice.

Nyní předvedl, že je nezávislý ( na rozumu i zákonech ), tak zase mohou nespokojenci plnit Staromák a bránit pro justici nezávislost.

P. Boublíková 8.5.2019 5:54

Kde je ta hranice?

Být komunistou si člověk zvolil, být Židem nikoliv - třeba?

V záplavě antidiskriminačních opatření je výrok ÚS opravdu divný a postihovat někoho za názor je navýsost nedemokratické... Anebo je to první vlaštovka naznačující, že o svém podniku rozhoduje jeho majitel? Dokonce tak dalece, že smí vyzvídat politické postoje svých hostů?

Také nevím, co si z toho vybrat.

J. Bruner 8.5.2019 5:40

a co obráceně

měl bych právo, vybrat si soudce podle mnou zadaného prohlášení. Když nepodepíše, pak ho mohu odmítnout?

R. Langer 8.5.2019 6:18

Re: a co obráceně

I vy jeden vtipálku... :-)

F. Žůrek 8.5.2019 5:18

Astone, souhlas! Nepřátelské postoje jsou ŠPATNÉ!

Není zapotřebí nic dalšího snad dodávat. Snad jen to, že křestní jméno mám František.

A. Trick 8.5.2019 5:09

Kde je hranice ......?

O tom přece rozhodují uvědomělí a státotvorní živnostníci, kteří tak brání naši mladou a křehkou demokracii před nezodpovědnými živly, ztroskotanci a zaprodanci.

V. Kotas 8.5.2019 5:59

Re: Kde je hranice ......?

Tak jest.

J. Pokoutný 8.5.2019 14:35

Re: Kde je hranice ......?

Máte pravdu soudruhu. V USA už levicové kluby provádějí nátlak nejen na Youtube, Patreon, komu by měli a neměli či neměli umožnit zveřejňování pořadů/kanálů. ale rozšířily svůj nátlak i na běžné firmy - třeba Dick, Nike, a banky/bankovní platformy: Chase, Mastercard, American Express nebo PayPal, aby neposkytovaly své služby kmukoli, koho oni označí za alt-right, rasisty, nácky, uživatele hate speech (podstatné je, kohokoli oni za takové označí). Takže jen houšť, bude to vážně Brave New World zkombinovaný s 1984.

J. Havelka 8.5.2019 5:05

Aston má pravdu, ne Zlámalová! Hle česká Bible

"Host jako host," řekl Palivec, "třebas Turek. Pro nás živnostníky neplatí žádná politika. Zaplať si pivo a seď v hospodě a žvaň si, co chceš. To je moje zásada.

R. Langer 8.5.2019 5:41

Re: Aston má pravdu, ne Zlámalová! Hle česká Bible

No, a taky jak dopadl... ;-)

J. Vobr 8.5.2019 4:51

DNES JE DEN VÍTŽSTVÍ

!!!

P. Zalabák 8.5.2019 2:26

Do firmy také nemusím vpustit kdekoho.

Vcházím-li do privátní restaurace, jdu tam na návštěvu nebo přicházím do veřejné instituce? Mám za to, že majitel hospody má ve svém zařízení proklatě méně práv určovat pravidla vztahu se svými zákazníky než je tomu na úřadech.

V. Kotas 8.5.2019 6:05

Re: Do firmy také nemusím vpustit kdekoho.

To by tak hrálo, aby si kdejakej hopodskej vybíral hosty. Ale jak je vidět, když máš ten správnej názor v momentální době, tak si za hrdinu, užíváš si 5minut slávy v médiích a to vše posvěceno ÚS.

R. Langer 8.5.2019 6:19

Re: Do firmy také nemusím vpustit kdekoho.

Jo jo.

J. Schwarz 8.5.2019 7:13

Re: Do firmy také nemusím vpustit kdekoho.

Jo jo, majitel hospody se nemůže rozhodnout že tam chce kuřáky, ale podle politických názorů je sortovat může. Divná doba...

T. Hudeček 8.5.2019 1:11

Podle me si kazdy provozovatel zivnosti ci podniku muze delat co chce. Klidne povolit koureni, podminit konzumaci oblecenim v cervenych trenyrkach, nebo nalevat jen Eskymakum. Coz u nas neplati a retezy se povoluji selektivne jenom tem, kteri opulentne podporuji jednu politickou linku. Takze moresy jak za komousu. Aha, on je Rychersky vlastne komunista. Takze jak jsem psal...

M. Moravcová 8.5.2019 6:46

Re:

Ae měl by to mít jasně na ceduli napsané - vstup jen v červených trenýrkách nebo Eskymácká hospoda a ne selektovat až po příchodu do hospody.

T. Hudeček 8.5.2019 21:24

Re:

Absolutní souhlas!

Z. Rychlý 8.5.2019 0:39

Spíš, než řešit Lenku Zlámalovou,

bych řešil ten ústavní soud. Měl konstatovat, že vyžadování jakýchsi jiných podmínek, než hygienických, je blbost a regulace současná je dostačující. Je to soud nikoli ústavní, ale výstavní. Výstavních politických pitomců se sosanem Rychetským v čele.

I. Polák 8.5.2019 8:19

Re: Spíš, než řešit Lenku Zlámalovou,

Zlatá slova. Já když to četl tak jsem si říkal moje oblíbené: "Zase někdo zmeškal příležitost zůstat zticha."

Já vím, soud když dostane podnět tak se musí vyjádřit - tedy pokud mu ale podnět náleží do jeho oblasti, o čemž lze v dané konstelaci pochybovat...

Na druhé straně, asi jsem jediný kdo si všiml, že daný hotel se daným jednáním především zviditelnil a to stejně jako by investoval do reklamy. Těch 5000 ke kterým byl odsouzen byl zatraceně levný výdaj na reklamu, ...

J. Sinnreich 8.5.2019 0:18

Pouceni

Hostinsky Palivec: ".....ja jsem zivnostnik,kdyz nekdo prijde a da si pivo, tak mu ho natocim. ....host jako host, trebas Turek. Pro nas zivnostniky neplati zadna politika. Zaplat si pivo a sed v hospode a zvan si co chces. To je moje zasada...."

K. Pavlik 8.5.2019 0:38

Re: Pouceni

Toto je nemoralni, prave jsem se chystal napsat totez.

J. Laurin, Ing. 8.5.2019 2:04

Re: Pouceni

..Jooo to byla jiná doba.... tehdy byly mezi nohama vyholený pouze turkyně.. a teď..... hergot, jak to napsat slušně....

V. Kotas 8.5.2019 5:55

Re: Pouceni

A teď kdejaká pytcha, 3,14ča, jen se nestyď.

R. Langer 8.5.2019 5:46

Re: Pouceni

No, a proto ho taky zavřeli. To už si nepamatujete? ;-)