3.7.2020 | Svátek má Radomír


Rozum v koncích

8.5.2019

Některým věcem prostě nerozumím a mezi ně patří oslavný článek Lenky Zlámalové Babišovcům a komunistům nenaléváme na serveru Echo24 o rozhodnutí Ústavního soudu, že je v pořádku, když hotel neposkytl přístřeší ruským zákazníkům, kteří odmítli podepsat deklaraci proti anexi Krymu. 

Autorka toto rozhodnutí chápe jako příspěvek jak ke svobodě projevu, tak k podnikání, které jsou v posledních letech progresivistickou antidiskriminační regulací postupně ořezávány. Pochvaluje si, že hospodský, pokud má ve čtvrti dost velkou konkurenci, smí vyvěsit ceduli Babišovcům a komunistům nenaléváme. Na dovození svých argumentů autorka vypráví, jak musela spolu s Jaroslavem Pleslem těžko hledat restauraci pro debatu Grilování Miloše Zemana. 

Tohle dovedu pochopit, že hospoda nechtěla mít ve svých prostorách politickou schůzi, ale máme to tedy chápat tak, že volič Zemana si nesmí koupit pivo? Pozastavuje se nad tím, jak se kritici výroku Ústavního soudu najednou upínají k antidiskriminační legislativě, kterou jinak tak hojně kritizují. Ani tomu nerozumím. Domníval jsem se, že hoteliérská živnost je prostě hoteliérská živnost a že nárok na ubytování má každý, kdo si zaplatí a dodrží řád podniku. Podle Lenky Zlámalové se mýlím. Je to důležitá a cenná obhajoba dvou základních svobod, které pod antidiskriminační posedlostí ze společnosti čím dál víc mizí. Svobody projevovat názor a svobody podnikat, píše o rozhodnutí ÚS. 

Já bych řekl, že hoteliér má hoteliérovat a ve volném čase dělat politiku, organizovat demonstrace proti anexi Krymu anebo brojit proti Babišovi. Ústavní soud tedy zřejmě otevřel cestu hybridovi a Lenka Zlámalová je tím nadšená. Když vidím slogan Babišovcům a komunistům nenaléváme, vzpomenu na ceduli, kterou mají vystavenou v Židovském muzeu v Tel Avivu: Židům a psům vstup zakázán, autentická cedule od vchodu do parku. Nechci podsouvat Lence Zlámalové, že by to takhle myslela, velmi si jí vážím, jen ten její myšlenkový postup v daném článku nejsem schopen vstřebat. 

Pořád škobrtám o jeden a týž bludný kořen a ten se jmenuje… hranice. Kde je hranice mezi komunistům nenaléváme a Židům nenaléváme?

Aston Ondřej Neff


Vyzkoušeno: Jak nám padly kousky z Trenýrkárna.cz?
Vyzkoušeno: Jak nám padly kousky z Trenýrkárna.cz?

Otestovaly jsme dámské trenýrky z Trenýrkárna.cz. Podívejte se, jaké jsme si vybraly a jak jsme s nimi byly spokojené.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.