15.1.2021 | Svátek má Alice


Diskuse k článku

Na tři měsíce na vojnu

Prosazuje to Jiří Čunek a nyní i Petr Robejšek za Realisty: měla by se obnovit povinná vojenská služba, tříměsíční vojenský výcvik. Mívali jsme dvouletou vojenskou službu a vposledku se hon na modrou knížku stal národním sportem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 21.4.2017 6:02

Bránit vlast ano, ale TOHLE ?

William Engdahl

Vyšetřování italských úřadů a dalších zjistilo, že nevládní organizace financované mimo jinými i Georgem Sorosem aktivně financují provoz soukromých lodí pašujících desítky tisíc ilegálních utečenců ze severní Afriky do EU, přes Itálii. Pašování lidí je údajně napojeno na pašerácké sítě ISIS. Pokud to bude úřady potvrzeno, může to potenciálně otevřít dveře pro trestní stíhání nevládních organizací.

E. Vašátko 21.4.2017 5:32

Re: Zásadní problém je ta srážka s blbostí.

A nejenom na vojně. Uvidíte na podzim.

V. Kotas 21.4.2017 3:51

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.

Nebude snadné dojít ke konceptu zákl. voj. služby. A to je problém poučit se ve světě ? Nebo zase budou politici vymýšlet nesmysly, jako to dělali po " sametu " při přechodu na kapitalismus. Zrušení ZVS, byl jeden z mnoha zločinů tehdejších " politiků ".

J. Jurax 21.4.2017 3:47

Re: Zásadní problém je ta srážka s blbostí.

Ehm - formulovat myšlenku - tedy i rozkaz - tak, aby jí porozuměl i ten největší tupec rozhodně není práce pro tupce.

Druhá věta Vašeho příspěvku po mém soudu s první nesouvisí. Mimoto velitelé se zpravidla nevolí ... :-) ... volí se politici. To ale nejsou velitelé, ač by jimi jistě rádi byli.

J. Jurax 21.4.2017 3:40

Re: Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.

Ehm - pokud vím, základní výcvik u US Marines trvá právě tři měsíce. Tím vznikne voják, který se dál už jen specializuje.

P. Sulc 21.4.2017 2:37

Za tri mesice se nenauci ani nosit batoh.

A hon na modrou knizku byl az po valce, kdyz kluka neodvedli pred valkou, mel ostudu a u holek si ani nevrznul. Zrejme tehda Cesi byli jeste vlastenci.

K. Keinkopf 21.4.2017 0:53

Zásadní problém je ta srážka s blbostí.

Pokud chceme, aby rozkazu porozuměl i ten největší blb z mužstva, musí být, zákonitě, velitel ještě větší tupec. Takhle to teď funguje v bílé civilizaci obecně, největší tupce si volíme za své velitele.

J. Sinnreich 21.4.2017 0:18

Vojenske odvody

I kdyby se nejednalo o povinne odvody, urcite by se naslo dost fyzicky zdatnych, mladych dobrovolniku (kteri ted hraji paintball) k vytvoreni jednotek ovladajicich zbrane a vycvicenych k taktickemu boji. Potreba takovych jednotek muze nastat drive, nez si to dovede nekdo predsstavit.