22.11.2019 | Svátek má Cecílie


Diskuse k článku

Na tři měsíce na vojnu

Prosazuje to Jiří Čunek a nyní i Petr Robejšek za Realisty: měla by se obnovit povinná vojenská služba, tříměsíční vojenský výcvik. Mívali jsme dvouletou vojenskou službu a vposledku se hon na modrou knížku stal národním sportem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Severa 21.4.2017 10:39

Re: Takže

Jinými slovy, něco by se mělo pro obranu dělat. Je zřejmé, že vlastenectví vymřelo, že těch ulejváků by asi se našlo hodně. Nikdy již nebude takové nadšení jako před Mnichovem 38, kdy kolem našeho domu pochodovaly tisíce zpívajících vojáků. Dnes jsou jiné priority, ovšem je smutné jen čekat jak ovce na porážku.

J. Vobr 21.4.2017 10:38

ABSÍCI BY TO MĚLI JEN MĚSÍC A PŮL !!!

:-)))

P. Boublíková 21.4.2017 10:34

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Fakt je, že pokud si sem necháme nakvotovat muslimy, byla by ta povinná vojna zbytečná. V opačném případě není potřeba velká fantazie k tomu, abychom si čr představili v situaci Izraele.

J. Anděl 21.4.2017 10:33

Re: Kdo absolvuje vojenský výcvik, bude mít přednost...

Ha, předběhl jsi mě, právě jsem napsal něco podobného níže :-)

J. Anděl 21.4.2017 10:33

Re: Takže

:-)

Mně se líbí ta varianta s tím ozkoušet si to na pár brancích. Vůbec bych šel třeba cestou dobrovolnosti, třeba vyvážené nějakými výhodami...

Robert Henlain ve Hvězdné pěchotě šel docela daleko, tam ti, co neabsolvovali vojenskou službu, nemohli volit, nebyli myslím občany. Včetně žen. Ostatně takové či podobné návrhy na úpravu systému zaznívají i u nás. Nicméně mohli nejít do armády a nevolit.

Nevím, jestli bych šel tak daleko, ale co kdyby každý absolvent výcviku (a lepšího než jen tříměsíčního) měl doživotně o něco nižší daně? Zdarma zubaře?

Muselo by se to promyslet, to je jen takové uvažování "nahlas" :-).

P. Vandas 21.4.2017 10:28

Kdo absolvuje vojenský výcvik, bude mít přednost...

.. v přijetí do státní správy. Je to prosté. :-):-):-)

P. Vandas 21.4.2017 10:24

Re: Takže

S tím skupinovým sexem jsi mne doběhl, jindřichu. To mi podruhé nedělej! :-):-):-)

J. Anděl 21.4.2017 10:22

Re: Byl to teroristický čin? Jisté to není

Naučit se žít s parchanty znamená umět se vypořádat s parchanty. Ale parchanti budou na světě vždycky. Lze se bránit akutnímu ohrožení, ale nelze vyhubit všechny parchanty.

Čeho se obávám u levičáků a jim podobných je to, že říkají právě to "naučte se s tím žít a trpně to přijímejte". Ne, s tím nesouhlasím. Tebou zmiňovaní izraelci se s tím naučili žít tak, jak to mám na mysli já.

P. Vandas 21.4.2017 10:21

Re: Povinný vojenský výcvik podporuji.

Pevně přesvědčeni jsou i představitelé EU. Chce to investovat do smutečních věnců, rakví a vypsat dotace na rozšiřování hřbitovů.

J. Anděl 21.4.2017 10:20

Re: Byl to teroristický čin? Jisté to není

Naopak, to je jako přesvědčovat týranou ženu, ať od manžela odejde, případně se ho naučí zmlátit sama. Přečti si to ještě jednou ;-)

J. Fialová 21.4.2017 10:20

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Řekla bych: nebrat si moc velký náklad na svá bedra, a začít tak nějak od podlahy. Úspěšné uhájení SRKS by mohlo být učebnicovým příkladem pro zbytek světa :)

P. Boublíková 21.4.2017 10:19

Re: Takže

Jj. A dokonce ti telocvikari byli schopní rozeznat, kdo je skutečné nemehlo třeba na tu opičí dráhu a komu se jenom nechce.

F. Šimek 21.4.2017 10:18

Re: Byl to teroristický čin? Jisté to není

atentátník v Paříži měl sice podivný jméno, ale byl Francouz.

J. Anděl 21.4.2017 10:18

Re: Takže

Já fakt nevím. Ani co se týče toho příkladu pana Vandase s frčkami a lodí.

Dovedu si představit, jak to hezky funguje. Dovedu si i představit, jak je to neskutečná a ubíjející buzerace. Přeci jen - chodil jsem do školy, jezdil jsem na tábory, účastnil se řady společenských her a akcí. A v důsledku toho ze mě vyrostl člověk, který je nejradši sám a na svém. Představa jakékoliv společné a hromadné činnosti mě výrazně odpuzuje. Jakékoliv, včetně skupinového sexu třeba. Určitě by tam byl nějaký debil, který by to chtěl organizovat. Debily skupinové akce přitahují jako zmrzlina vosy.

Ono, i to nadšení družstevníků a dělníků z týdeníků z padesátých let minulého století vypadalo nakažlivě, jako že by to mohlo fungovat.

P. Boublíková 21.4.2017 10:17

Re: Byl to teroristický čin? Jisté to není

Tomu bych věřila. Ti muslimští pitomecci vzato kolem a kolem ani neumí řídit auta, natož aby sestavili něco tak sofistikovaneho jako na dálku odpalenou bombu.

P. Vandas 21.4.2017 10:16

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Nic takového přiznávat nehodlám. Držím se hesla : Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. " :-):-):-)

J. Fialová 21.4.2017 10:16

Re: Takže

Kdysi za mého mládí byl ve školách předmět "branná příprava". A kupodivu - nebylo to nic ideologického. Učili to tělocvikáři, střílelo se z malorážek, běhaly se opičí dráhy atp., nacvičovalo se provádění první pomoci... Je něco takového i dnes v osnovách?

P. Vandas 21.4.2017 10:13

Re: Byl to teroristický čin? Jisté to není

Rus z Kavkazu? :-):-):-)

A. Trick 21.4.2017 10:13

Re: Byl to teroristický čin? Jisté to není

Konečně něco politicky korektního!

P. Vandas 21.4.2017 10:12

Re: Byl to teroristický čin? Jisté to není

Ten druhý odstavec je hrůza JIndřichu. To je, jako přesvědčovat týranou ženu, aby se vrátila domů a neprovokovala manžela blbými ksichty. :-):-):-)

F. Doušek 21.4.2017 10:11

Re: Byl to teroristický čin? Jisté to není

No, on ten atentátník na autobus Borusie prý s IS neměl nic společného, zato svým původem byl Rus.

J. Anděl 21.4.2017 10:11

Re: Povinný vojenský výcvik podporuji.

Na myšlence nejdřív to vyzkoušet na pár vojácích a potom systém rozšiřovat něco je.

J. Franke 21.4.2017 10:10

Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Zima jak v Rusku a vy byste mě hnali na cvičák!!!

A kterou že to vlast mám hájit? SRKS, ČR, EU, nebo rovnou celý svět? Přiznejme si chlapsky, že je Evropa v prdeli, odevzdejme vše dravému islámu a odstěhujme se někam do pouště. Až to tam dalších pár generací spraví, zkulturní a zúrodní, tak zase muslimové přijdou zpět z devastované Evropy a může to začít nanovo zase tady...

J. Růžička 21.4.2017 10:09

Už vidím

ty dnešní nagelované metrosexuály a mamánky, kterak v maskáčích a kanadách, vedru, či naopak v mrazech zvyšují svou fyzickou kondici, připravujíc se na obranu vlasti. Už vidím movité a vlivné papínky, kterak na patřičných místech vyplácející synečky z vojenské povinnosti...Ale názor mám neutrální, třeba by právě tříměsíční vojenská služba z těch universálních bytostí s propadlými hrudními košíčky znovu muže udělala. Tedy z těch nevykoupených.

P. Vandas 21.4.2017 10:08

Re: Takže

Promiňte, to jsou hrůzné hrubice. Dělám tři činnosti najednou a potom to takhle vypadá. :-):-):-)

P. Vandas 21.4.2017 10:07

Re: Takže

Ano. To by byla cesta správným směrem. Tři měsíce se dají odsloužit i v létě. Navíc bude třeba vyškolit i poddůstojníky. Kdo se chce stát poddůstojníkem musí absolvovat školu , třeba dvouměsíční navích k základu. Už vydím, jak se nadšenci hrnou, každý bude toužit po frčce. Vyzkoušel jsem to se svými kluky na lodi a byl jsem překvapen, jak hoši usilovali o frčku a povýšení při nástupu.:-):-):-)

J. Anděl 21.4.2017 10:06

Re: Byl to teroristický čin? Jisté to není

Nemám nic zásadního proti, jen si nejsem jistý tou koncentrací pozornosti na jednu organizaci. I kdyby je dočista rozmašírovali (existuje hezčí slovo, ale je moc sprosté), terorismus nezmizí. Je důsledkem informačních a technologických možností lidstva.

"Naučit se s hrozbou žít" musí znamenat změnit životní styl a (některé) návyky lidí a procesy (nejen) bezpečnostních institucí za účelem minimalizace možnosti a následných důsledků takových činů. Nelze zachovat životní styl a existující procesy a naučit se s tím žít jako kachny v drůbežárně.

A. Trick 21.4.2017 10:05

K dnešní militaristické besídce

https://www.youtube.com/watch?v=6RJNOT4RJrQ

R. Dubravský 21.4.2017 10:04

Re: Povinný vojenský výcvik podporuji.

Jenže v té izraelské (všechna čest jí) je to na tři roky.

Jsem pevně přesvědčen, že zavedení povinné vojenské služby u nás by vedlo ke stejné neefektivní až ničivé blbárně, jakou znají pamětníci.

P. Vandas 21.4.2017 10:02

Re: Povinný vojenský výcvik podporuji.

Také by se dala do systému nějak zapojit hustá síť "Dobrovolných hasičů." :-):-):-)