25.10.2020 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

Na tři měsíce na vojnu

Prosazuje to Jiří Čunek a nyní i Petr Robejšek za Realisty: měla by se obnovit povinná vojenská služba, tříměsíční vojenský výcvik. Mívali jsme dvouletou vojenskou službu a vposledku se hon na modrou knížku stal národním sportem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 21.4.2017 10:02

Re: Takže

Já bych to do financí až tak nehrotil. Voják předně tvrdými podmínkami se zocelí a tak bych rozdal pily a sekery nováčkům, ať si stvoří podsady, na ně natáhnou celty a přichystají si jídlo na ohni. V dešti, blátě, sněhu, fsjó ravnó. ;-)) Kdo by nestíhal, ten by nejed a nespal v teple a suchu. Na to by snad finance nebyly tak vysoké. A kolektiv by se utužil, to byste koukal! Tak nějak to bylo i s dětmi! Tedy historicky a ve Skautu!

P. Boublíková 21.4.2017 10:02

Re: Povinný vojenský výcvik podporuji.

Jistě. Kde je vůle, tam je i cesta.

Rusák nám údajně buší na vrata, ale ono se mladejm cvičit nechce! Neskutečné :-)

J. Matuška 21.4.2017 10:00

Re: Povinný vojenský výcvik podporuji.

Pavle, díky za tvůj příspěvek. A jestli dobře rozumím tomu, že jsem se zavázali do "armády" dávat 2% a tedy ne jen do nákupu pandurů apod., byly by to dobře investované peníze. /Švýcarsko náš vzor!/

P. Vandas 21.4.2017 10:00

Re: Takže

Ano. To vše bude stát hodně peněz a budou to dobře utracené peníze. Odebral bych příspěvky všem neziskovým organizacím, které se jakkoli angažují v podpoře imigrantům a bude to, jak pravil jistý mamlas Špidla. "Zdroje jsou." :-):-):-)

J. Anděl 21.4.2017 10:00

Re: Takže

Možná by člověk měl všechny návrhy politiků, přednesené rok či méně před volbami, brát s extrémní rezervou, případně rovnou odmítat.

P. Hlosta 21.4.2017 9:58

Re: Povinný vojenský výcvik podporuji.

A nejeden zoufalec života by se zhlédl v možnosti být i profíkem a podepsal by se. Bylo by možné i z čeho vybírat.

Vše jde zvládnout! Musí se akorát chtít! ;-))

O. Uživatel 21.4.2017 9:57

Uživatel požádal o vymazání
V. Heidlerová 21.4.2017 9:57

Re: Hledáme vojenské talenty...

Ale co uděláme s vrchním velitelem branných sil ČR? V jeho případě je rychlý útěk nemyslitelný, snad hradní kuliové zaberou a včas ho odnesou. Bude to fuška.

F. Šimek 21.4.2017 9:57

Re: před více jak padesáti roky jsem se vrátil z vojny

koukám, že sme na tom stejně. Jenže já osmsetpětku neřídil, jen sem tam seděl u radiostanice. Taky sem vrátil SA 58 -atombordel s velkou polní.

J. Anděl 21.4.2017 9:56

Re: před více jak padesáti roky jsem se vrátil z vojny

Já byl na civilce před dvaceti lety a dodnes se mi stýská po vůni operačního sálu.

Tři měsíce zmatků, pokud se budou opravdu hodně snažit, může stát spoustu peněz a nikomu nijak zásadně nepomoci.

Ale tak jestli to schválej, k růžovýmu tanku se kvůli tomu poutat řetězy nepůjdu.

A. Trick 21.4.2017 9:55

Re: Jagland, tajemník rady Evropy

Ekonomisto, netrápí Vás větry?

J. Mrázek 21.4.2017 9:55

Ten by je maximálně upustil.

S odumírajícími nervy v končetinách člověk funguje docela špatně, byť intelektuálně je na tom o několik řádů lépe, než Vy ...

P. Hlosta 21.4.2017 9:54

Re: Jagland, tajemník rady Evropy

Ony i pozvracené neztrácejí na ceně. Jen si je nesmí někdo svévolně pokládat na hlavu. Pozvracené by možná byly na hlavu nepoložitelné, což by byla Milošova zásluha.

Já obdivuji, že pokud byla pravda, že Miloš byl tak ožralý, že tu šavli v sobě udržel. Já mít v blízkosti takovou svitu a být ožralý, tak to hodím, protože bych se neovládl. Asi se měl Miloš neovládnout! ;-))

M. Prokop 21.4.2017 9:54

Takže

ty lidi je nutno ubytovat, tedy udržovat kasárna a cvičáky. Je nutno je živit, šatit, vyzbrojit, topit jim v zimě. V situaci, kdy ani profiarmáda nemá vše potřebné. Je nutno jim platit a oni nějakou dobu nepracují. Je nutno platit "furťáky", tomu všemu velící.

A to vše pro minimální efekt, protože ti, kterým by to něco přineslo, jsou dávno v dobrovolných zálohách

Celkem vzato, přiblblý předvolební nápad, cílící na lidi se syndromem ZVS, dobré si pamatují, špatné časem zapomenuto.

O. Uživatel 21.4.2017 9:54

Uživatel požádal o vymazání
J. Matuška 21.4.2017 9:53

Byl to teroristický čin? Jisté to není

Centristický kandidát a bývalý ministr hospodářství Emmanuel Macron, který má s Le Penovou podle průzkumů největší šanci postoupit do druhého kola, spoluobčany varoval, že ohrožení terorismem je už stálou součástí s níž je potřeba naučit se žít. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2094392-utocnika-ktery-strilel-v-centru-parize-policie-uz-drive-vysetrovala-kvuli-terorismu

Nenazrál čas, aby si "hlavouni" sedli ke stolu a označili IS jako největší nebezpečí pro svět? Se souhlasem OSN konečně se do toho státu nestátu pustili? Anebo zvítězí názor, že největší hrozbou je Rusko/Putin?

P. Vandas 21.4.2017 9:52

Povinný vojenský výcvik podporuji.

Je však třeba nevymýšlet byrokratické voloviny a nové postupy, ale převzít vše, co je možné z izraelské armády. Tam to umí, mají to zvládnuté skvěle a je to systém velmi efektivní a i úsporný. Tříměsíční vojna nikoho nezabije, ale dodá budoucím mužům zdravé sebevědomí, lepší kondičku a i respektovaný status u ostatní společnosti. Ještě budou rádi dupat v maskáčích na přehlídce na náměstí. Nedělám si iluze, ale vše jde zvládnout. Nejdříve je třeba vyzkoušet výcvik a potřebnou organizaci na několika málo místech a s menším počtem branců, tak po 300 vojácích a potom ten systém rozšiřovat na celé teritorium.

J. Anděl 21.4.2017 9:52

Re: Povinná vojna je elementární hloupost !!!

Vím, co máte na mysli a trochu souhlasím.

Sám jsem po řidičáku několik let řídil, pak jsem prodal auto a deset let za volant nesedl. Teď už zase druhým rokem řídím a - máte trochu pravdu, ale prvních pár měsíců v pražském provozu bylo dost těžkých.

Možná existuje nějaký stupeň naučení se činnosti, po které se tato usadí v kostech a lze jí snadno vyvolat zpět i po mnoha letech. Jestli by na to stačily 3 měsíce výuky, nevím.

K tomu odhodlání - i přes strašení migranty to podle mě není dostatečné odhodlání "bránit vlast". Možná by šlo najít odhodlání pro zvýšení daní na podporu policie.

P. Hlosta 21.4.2017 9:50

Re:

Nebezpečně se blížíte k pojetí domobrany alá Švýcarsko, stejnému, jaké já bych rád viděl. ;-) Nebezpečné je to z důvodu, že naše politická garnitura by jen nerada viděla své občany tolik sebevědomé, soběstačné a vlivům odolávající, jako jsou Švýcaři. ;-))

O. Uživatel 21.4.2017 9:50

Uživatel požádal o vymazání
J. Mrázek 21.4.2017 9:48

Jagland, tajemník rady Evropy

S čímpak jede do Prahy? Bohoušek má něco podepsat? Nebo co se chystá ? Dopzvíme se to, nebo klasicky až bude pozdě?

J. Novák 21.4.2017 9:47

Nebýval jste lampasákem nebo šikanistou mdlého rozumu?

P. Hlosta 21.4.2017 9:47

Re: před více jak padesáti roky jsem se vrátil z vojny

Je to jistě poměr tlouštíků na počet cvičených. On ani hubeňour dýmající marjánku jak o život není to pravý ořechový pro výcvik. Přeci jen ale předpokládám převahu výcviku schopných. Například, když můj soused není schopen ani udržet zahradu v estetickém vzhledu, natož něco vypěstovat, to neznamená že i já jsem neschopný. Takže snaha o předvedení, jak by měla zahrada vypadat a případné školení pro to, není nic od věci. Mnohý by se chytil a časem.... Jistě, každý příklad pokulhává. Nedělat nic, ovšem ten náš stát, tedy společnost, nevytrhne a v případě ohrožení by už ani stát nebyl k ničemu. Zůstal by každý sám, za sebe se bijící. No a to je méně než málo!

J. Novák 21.4.2017 9:45

Astone, zapomněl jste na šikanu, ve které vynikali především duševně méně potentní skupiny, do kterých patřila i značná část lampasáků. A co se týká toho návrhu, tak já to nechápu jako vojnu, ale jako základní výcvik v použití osobních zbraní, boje a ochrany občanů. Předpokládám, že všechny druhy buzerací by byly vynechány.

P. Vandas 21.4.2017 9:45

Re: Jak kde

V Litoměřicích na vodním cvičišti jsem absolvoval přijímač a sloužil jsem u ženijního praporu tankové divize v Plzni na Slovanech. V roce 1978-79. Takže máme podobné osudy. :-):-):-)

M. Prokop 21.4.2017 9:44

Re: Ono je to polovičaté tříměsíční vojenský výcvik!

Tak nějak si příslovečný Hurvínek představuje válku.

P. Hlosta 21.4.2017 9:40

Re: před více jak padesáti roky jsem se vrátil z vojny

To by bylo hodně rozumné! On nepřítel není jen vojenský a přežít je nutnost. ;-)

P. Hlosta 21.4.2017 9:39

Re: Ono je to polovičaté tříměsíční vojenský výcvik!

Čtu si po sobě a neshledávám chyb, které by běžný člověk bral za nesmyslnost textu. Vám je nesmyslný názor! Proto se uchylujete k nechápavosti češtiny, kterou já používám. Není komické vaše nechápání názoru. Komická je vaše reakce bez argumentace. ;-))

P. Boublíková 21.4.2017 9:38

Re: Povinná vojna je elementární hloupost !!!

Není to úplně přesně jak píšete, návyk zcela nezmizi, stačí jednoduché opáčko a je zpět -

například po 10 letech nerizeni auta stačí jedna nebo dvě doskolovaci jizdy. Zkrátka rozdíl mezi clovekem, který vůbec nemá řidičák, a mezi clověkem, který pár let neřídil, je obrovský. S tím vojenským výcvikem je to jistě podobné.

Co se týče odhodlání - furt se strasime migranty, rusaky a tak...

M. Prokop 21.4.2017 9:38

Re: před více jak padesáti roky jsem se vrátil z vojny

Vždycky může doufat, že trefí stodolu (bude-li zavřen uvnitř). :-P