15.1.2021 | Svátek má Alice


Diskuse k článku

Na tři měsíce na vojnu

Prosazuje to Jiří Čunek a nyní i Petr Robejšek za Realisty: měla by se obnovit povinná vojenská služba, tříměsíční vojenský výcvik. Mívali jsme dvouletou vojenskou službu a vposledku se hon na modrou knížku stal národním sportem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 21.4.2017 12:47

Re: povinná vojenská služba...

V životě přichází hodně špatného zpravidla dost a musí se to unést. Z duše nesnáším lidi, co hákují život a pak se hroutí. Moderní - nemoderní, prostě se musí teritorium bránit. Od počítače to je virtuálně lehký. Chtělo by to poznat realitu námahy, která i bolí.

R. Neveselý 21.4.2017 12:44

Re: Tohle jste už viděli?

Pane Bože ... to jsou hovada !

J. Vobr 21.4.2017 12:43

DISKUSE IS RUNNING OD 10:45

...

J. Anděl 21.4.2017 12:42

Re: JINDRO dobrýýý !!! Já tě sleduji !!!

:-)

J. Anděl 21.4.2017 12:40

Re: povinná vojenská služba...

Mazánky přisáté na maminčině sukni považuji částečně za mýtus. V praxi jsem asi měl ve svém okolí (v práci, mezi přáteli) štěstí na vesměs samé samostatné mladé muže. A přijímat rozhodnutí na základě mýtu ... ono se to tak stejně v politice děje, ale já se na tom nechci podílet.

Dobrovolná vojna s nějakými trvalými výhodami do života by byla dobrá.

J. Vobr 21.4.2017 12:36

JINDRA JDE DO VIRBLU !!!TEN DŽEMUJE !!!

:-)))

P. Hlosta 21.4.2017 12:34

Re: povinná vojenská služba...

V každém případě se něco už dělat musí a ne že ne!

R. Tesařík 21.4.2017 12:32

Re: PADESÁTÁ LÉTA SE VRACÍ

chybí tam malý chlupatý buržuj s měchem dolarů v pařátech a oni by ho mohli tím autem přejet.:-))

J. Vobr 21.4.2017 12:32

Re: Co pořád máte s tou základní vojenskou službou?!?

Mariňáky potřebujeme !!! Starej Povondra s pramicí Vltavu před salamandry neubrání !!!

:-)))

:-)))

J. Anděl 21.4.2017 12:30

Re: povinná vojenská služba...

Myslím, že odpovídám výše nebo níže (nevím, kde se to ocitne) pod panem Křížem.

Když si vezmete ten vámi popsaný šlendrián, jak si můžete myslet, že ta vojenská služba by fungovala?

V. Hora 21.4.2017 12:30

Re: povinná vojenská služba...

Obecně vzato, vždy je něco za něco. Vojna udělala z chlapce chlapy, to je bez diskuse. Prostě z dnešních mazánků, kteří jsou přisáti na maminčinu sukni, by se holt museli stát aspoň trošku samostatní lidé. Což si myslím, že když se tím ještě posílí obranyschopnost státu, by bylo dobré. Problém však je, že dnes není moderní hrdost na vlast, ochota bránit kohokoliv s vyjma sebe sama. A dnešní mladí muži by patrně vojnu nesli hodně špatně. Přesto vše si myslím, že by se vojna vrátit měla!

J. Anděl 21.4.2017 12:29

Re: povinná vojenská služba...

Ano, slušela by jim za trest, protože se dopustili zločinu. Takové bych poslal do výcvikového tábora pana Hlosty. Poklusem ;-).

Mně se vámi popsaná úcta k přirozené autoritě líbí, jsem však skeptik. Ovšem to je subjektivní, třeba se pletu.

Abych odpověděl na nevyslovenou otázku: šel bych na dva roky na vojnu v případě, že by tím bylo podmíněno mé právo volit nebo mít každé léto dva měsíce daňových prázdnin?

Už mi není osmnáct, nutno to tedy brát s rezervou, ale domnívám se, že ano. Dnes bych šel. Idealismus mě už přešel, fitko zadarmo nikde neseženu a zbraně jsou fajn. I s těmi "debily" na skupinových akcích jsem se už naučil vycházet. I když mohl bych dneska mít problém, kdyby jim (těm debilům) bylo dvacet.

P. Vandas 21.4.2017 12:29

Re: k tomu je třeba si položit dvě..

Naprosto přesně ve všech příspěvcích, vážený pane Hlosto. :-):-):-)

J. Fialová 21.4.2017 12:28

Tohle jste už viděli?

Vskutku nááádherné obrázky :))

https://www.novinky.cz/domaci/435692-krasni-mladi-volitelni-cssd-na-maluvce-vylepsila-vedeni-partaje.html

V. Novák 21.4.2017 12:28

Re: Buď 3roky, nebo nic.

Co je tak složité, že se nedá naučit za 3 měsíce, patří specialistům a nejlépe profesionálům.

Ovšem co se nedá naučit ovládat za půl roku, to není zbraň a nepatří do rukou vojákům, ale do laboratoře k dalšímu vývoji. Vojenská technika musí být "bombenfest, wasserdicht und idiotensicher"!

J. Vobr 21.4.2017 12:28

Re: ABSÍCI BY TO MĚLI JEN MĚSÍC A PŮL !!!

... a to každý den !!!

:-)))

P. Hlosta 21.4.2017 12:28

Re: povinná vojenská služba...

Na chudej lid muší být přísnost! Jinak se na to vy.ere. Dobrovolná kázeň se musí pěstovat odmala. Než se dopěstuje, není jiné volby, než i sankcionovat. Ideál se ale nedosáhne nikdy. Ono se to má jako třeba se zdravotnictvím. Může být sebekvalitnější a stejně do něj se musí nalívat a nalívat prachy a kontrolovat efektivitu toho nalejvání. Apropó, mají dochtoři a zdravotní personál dost peněz za službu občanům? Přestává se nosit obětavá služba lidu. Tady se vyštuduje za doktora, celkem grátiz a pak hajdy za lepším do světa. Tedy ti schopnější, kteří za něco stojí. Neschopní nám zůstanou a řešíme jak vystudovat nové a novější. Obdoba je to v armádě, případně policii. Ve výsledku je to o tom, že si musíte zdraví pořídit jinak, než neustálým chozením po doktorech a to stojí dost, stejně jako si musíte dávat majzla na hayzly, co vás okradou, pořepadnou, podvedou a to máme policii zdatnou. Taky si musíme platit pojistky pro případ nešťěstí a kdo nemá, tomu nikdo nic pak nedá. Noa s armádou je to stejný. Kdyby na to došlo, kolik vojáků má nasadit život za jednoho civilistu? Von totiž je naprosto bezbraný a nic neví o sebeobraně a většina ani kvér zblízka neviděla. Co s tím?

Tak kolik vojáků potřebujete profíků, aby vás jednou ochránili. Ono jim taky půjde o život. Nemáte se i sám o sebe v takovém případě postarat? A nejen o sebe, ale i o blízké. Máte nějaký výcvik?!

J. Fialová 21.4.2017 12:26

Re: Z té korektnosti se asi

Jako detailista bych upřesnila, že ve Francii to včera byl "Francouz Karim Cheurfi alias abú Yusuf al Beljiki". Psali na Novinkách.

V. Novák 21.4.2017 12:25

Re: ABSÍCI BY TO MĚLI JEN MĚSÍC A PŮL !!!

Pokud by měli za sebou 4 semestry vojenské katedry, tedy důstojnického kursu...

J. Vobr 21.4.2017 12:21

PROKOPOVA POLNÍ UDÍRNA - PPU vz.2017

:-)))

:-)))

V. Kříž 21.4.2017 12:20

Re: povinná vojenská služba...

nechci, aby byli poslušní, chci, aby se naučili vážit si autority. to ovšem znamená, že velitelem (učitelem, mistrem výcviku, šéfem vůbec) musí být člověk, který si svým vzděláním a osobním vystupováním vytváří tu autoritu přirozeně. těm frajerům, co utýrali učitelku na škole (která přirozenou autoritu neměla a ani si ji nedokázala vynutit) by pořádná vojna vyloženě slušela.

V. Novák 21.4.2017 12:19

Co pořád máte s tou základní vojenskou službou?!?

Řeč je o základním vojenském VÝCVIKU!

Ne na dva roky, ale na tři měsíce. Při intenzivním výcviku podle vzoru základního kurzu americké armády (ano - to mají zvládnuté obdivuhodně) nebudou mít výcvikáři čas na lenošení ani energii a náladu na šikanu.

Samozřejmě se z nich za čtvrt roku nestanou specialisté - v Americe na to mají specializační návazné kurzy, ale specialisty by už měli být profesionálové. Takže se nikdo nenaučí morčata, střílet z tanku, ba ani ho řídit (stejně jich máme jak za šesták šafránu), skákat s padákem, ale ty nejzákladnější znalosti a schopnosti má šanci získat.

A zašíváci? Jednak je na isntruktorech, aby soutěž o Zlatou jehlu MNO neměla šanci, dvojak kdo nemá výsledky, nestíhá, je mu třeba pomoci a výcvik prodloužit. Však i mamánek by si rozmyslel být o měsíc-dva dýl se základním služným a bez výplaty...

ps - bezplatný dobrovolný doplňovací kurs na řidiče nákladních vozidel by pomohl i v civilu, a nejen absolventům. Už začínají fest chybět řidiči a ne každý je ochoten ty těžký prachy do toho investovat.

J. Vobr 21.4.2017 12:18

JINDRO dobrýýý !!! Já tě sleduji !!!

:-)))

:-)))

J. Anděl 21.4.2017 12:17

Re: k tomu je třeba si položit dvě..

Kdyby mě proti mé vůli bez možnosti volby odvezli do lesů do vámi zmiňovaných podmínek, tak bych je asi až do konce života neměl rád. Velice zdrženlivě vyjádřeno.

Já je vlastně už teďka nemám rád, protože málo platný, za socíku byly gumy všude, nejen v armádě. A socík je svým způsobem pořád.

Dneska lidé s tou samou mentalitou budují multikulturní Evropu. Uvědomujete si to vůbec?

P. Hlosta 21.4.2017 12:16

Re: k tomu je třeba si položit dvě..

Taky to vidím střízlivě. ;-)

P. Hlosta 21.4.2017 12:15

Re: k tomu je třeba si položit dvě..

Já se obávám, že nějak se prostě začít musí. Nechat obyvatelstvo na pospas osudu, to tedy nepotřebujeme ani ty politické zastupitele za sebe. Profi armáda, jak je jisté, by nedokázala ani udržet nějaké krajské město, natož stát. V případě novodobého nebezpečí ze strany infiltrujících se nepřátel naší civilizace, pak je schopnost samostatného přežití občanů způsobené aspoň nějakým výcvikem, než žádným, to nejmenší, co stát by měl udělat. Zatím nedělá nic, jen uklidňuje, že nebezpečí je akorát od Ruska, Turecko je přítel a spojenec a kdyby něco, že zasáhne NATO, takže nemáme remcat.

Tak jo! Až bude zle, přijde nás osvobodit na věčné časy a nikdy jinak Turecká armáda. Německá nesmí, protože prohráli válku a dopustili se zločinů. Francouzi to mají daleko a belgičani jsou moc malí. Italové, Španělé, ti se mají co ohánět, aby zvládli přívaly běženců. Zatím nezvládli nic. Možná přijde USA. To si máknou než tu Evropu dají zas do rychtiku. ;-))

J. Anděl 21.4.2017 12:13

Re: Z té korektnosti se asi

Dneska už ne.

J. Anděl 21.4.2017 12:12

Re: povinná vojenská služba...

Když to je právě ta smyčka - nejdřív vyjmenujete ty dobré věci, co by to mohlo přinést, a pak přijdete s (podle mě správnou) úvahou, proč to v reálu nevyjde.

Jak tu dneska několikrát zaznělo, co se týče fyzičky a (hlavně) disciplíny, tam je těžké začínat s již dospělým člověkem. Děti chodí do školy od šesti.

No a s disciplínou a poslušností je ten obecný problém, že lidstvo nepotřebuje, aby byli všichni poslušní. Po dopolední diskuzi mi dává čím dál větší smysl dobrovolná služba, doprovázená nějakými společenskými výhodami (nikoliv vyhnutí se službě sankcionované nevýhodami, jestli chápete ten rozdíl).

R. Neveselý 21.4.2017 12:08

Re: Z té korektnosti se asi

Němec - muslim je skoro oxymóron.

V. Novák 21.4.2017 12:05

Re: Ono je to polovičaté tříměsíční vojenský výcvik!

Sakra - ono se tady mluví o válce?

A já myslel, že o výcviku...