29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Hlas lidu – hlas Boží

Titul článku je vlastně otázka. Aktualizuje se dnes zejména ve sporu o to, zda se má problém americké radarové stanice v Brdech řešit referendem, nebo zda o něm má rozhodnout parlament.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
www racek 19.7.2007 16:41

Re: Re: Re: jeteli jeteli

a osvědčilo se to. akorát kamer bylo málo. dnes už jich máme dost.

Ježišmarjá 19.7.2007 15:39

Jdi se vys®rat zapouzdřenej bolševiku Vízku,lžidisidente :-)

F.VÍZEK 19.7.2007 15:32

Pro nové příchozí k zmyšlení:

IP. 88.100.57 Porovnejte: Indie má více než miliardu obyvatel, správní členění do 25 států a sedmi svazových teritorií. Mnohonárodnostní stát, nejpočetnější Hindové, dále Bengálci, Maráthové, Gudžarátci, Telugové, Tamilové.... Úřední jazyky hindština a angličtina, podle ústavy 15 hlavních jazyků jako regionální úřední jazyky.  Indie  = Maxistát? Superstát?   Každé srovnání poněkud kulhá. Ale dokládá, že všechno chce čas, nesmí chybět trpělivost, všechno je vývoj a hlavně nic není definitivní.  

Závěr? Evropa buď bude jednotná, nebo bude bita!  I největší a nejsilnější evropské státy jsou příliš malé na to, aby osamoceně čelily "globalizujícímu se" světu.  Neblahý vliv na naše občany má "zapouzdřenost" našeho prezidenta někde mezi 19. a 20. stoletím, takže skutečné potřeby 21. století občané utápějí v "národovectví".  Málo se zdůrazňuje ústřední myšlenka EU, která povznáší i "malé" Evropany: Jednota v rozmanitosti!  Dokonce soudím, že je nezbytné už nyní vysvětlovat, že integrace Evropy je první krok, protože i sjednocená Evropa bude za nějakých 20 - 30 let příliš malá na to, aby rovnoprávně spolupracovala  s Asiaty a přitom jim uměla i konkurovat.  Měli bychom pochopit už nyní, že jedině společně EU+USA+Rusko mají naději.  Po nás potopa? To snad ne!

AeroKarel 19.7.2007 15:35

Re: Pro nové příchozí k zmyšlení:

No, jestli chcete, abychom si vypalovali mešity a bourali chrámy, tak jste na nejlepší cestě. Indie není dobrý příklad. USA by byly, ale to zase socanům nejde pod nos.

Myšlenek je EU plná, ale nějak to vždy končí u dirigismu a buzerací.

Kajan 19.7.2007 15:37

Re: Re: Pro nové příchozí k zmyšlení:

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, neumím si pod pojmem jednotná Evropa vůbec nic představit !!! Dzp.

StandaT 19.7.2007 15:43

Re: Re: Re: Pro nové příchozí k zmyšlení:

Ještě před necelými dvaceti lety se tomu říkalo internacionalismus... stále si nic neumíte představit?

Já ano.;-( 

H.K. 19.7.2007 16:05

Re: Re: Re: Pro nové příchozí k zmyšlení:

Pod pojmem jednotná Evropa si může každý představovat  něco jiného. Nebylo by špatné tomuto pojmu dát obsah. Jsem pro ekonomickou integraci tj. volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu. Na to není potřebné, aby vznikl superstát tj. stát, který bude mít taková pravidla, která budou vyhovovat Francii a Německu.

Ekonomická integrace by mohla být prospěšná pokud budou stejná pravidla platit pro všechny. Politická integrace není momentálně dosažitelná a dovede Evropu do pekel.

AndyO 19.7.2007 15:45

Re: Pro nové příchozí k zmyšlení:

zamyšlení....http://www.redaktori.cz/files/lenin-stalin.jpg

dulcibelka 19.7.2007 15:46

Re: Pro nové příchozí k zmyšlení:

Jen se nebojte, ten neblahý vliv našeho prezidenta bude eliminován, jakmile se podaří najít úspěšného protikandidáta. Jyrka už na tom tvrdě pracuje (viz vlevo) - a co u vás? Bude to Filip nebo Grebeníček?

rezy 19.7.2007 15:24

k těm bonzokamerám bych jen řekl svůj nesouhlas

kdo má jen trochu sportovního ducha ví, že hra na policajty a zloděje má být férová. Tím ale neříkám, že by se mělo jezdit proti předpisům, to rozhodně ne, jen tu zdůraznuji, že by tu hru měli aktivně hrát hlavně policajti a ne dřepět na služebně. Prostě znovu opakuji, pořádek se nedělá ale udržuje a pořádek na silnici je obrazem policie. Řidiči budou mít vždycky mezi sebou nějaké to procento prasat a je třeba to filtrovat. Průběžně.

Pepa Jetel 19.7.2007 15:29

Panebože, člověče, odkud jste spadl? Z jahody???

To přece není žádná hra!!! Je v nejvyšším zájmu nás, řidičů, kteří používáme silnice k dopravě z místa A do místa B, aby ta doprava byla co nejbezpečnější!!! Policie přece není nepřítel a já jí v tomto rád pomůžu! A "pořádek na silnici je obrazem policie" - k takové pí ovině se fakt nedá nic napsat...

rezy 19.7.2007 15:31

Re: Panebože, člověče, odkud jste spadl? Z jahody???

pozor na to, jak začnete pomáhat policii, tak zlenivěj!!!! To je jako když začnete krmit levharta. Nepomáhat a nechat je dobře pracovat. Věřte že to bude stačit.

Pepa Jetel 19.7.2007 15:39

Re: Re: Panebože, člověče, odkud jste spadl? Z jahody???

Samozřejmě. Necháváme je dobře pracovat už 18 let a je to čím dál horší. ;-€

rezy 19.7.2007 15:42

Re: Re: Re: Panebože, člověče, odkud jste spadl? Z jahody???

jistě, protože práce policie je horší a horší. Vždyť to píši. Pokud byste jim v tomhle stavu začal posílat videa, tak je ze služebny nedostanete.:-/

Bzuk 19.7.2007 15:32

pořádek na silnici je skutečně výsledkem dodržování předpisů

a to je úkol dopravní policie. Pokud ani toto neplatí, tak asi ta debata nemá fakt valný smysl ...

AeroKarel 19.7.2007 15:33

Re: Panebože, člověče, odkud jste spadl? Z jahody???

Policie by neměla být nepřítel, ale bohužel se chová jako když je, čest vyjímkám, dnes jsem jednu potkal.

dulcibelka 19.7.2007 15:40

Re: Re: Panebože, člověče, odkud jste spadl? Z jahody???

Já minulý týden - poprvé v životě! V autě dcery, které snad kvůli cizí SPZ pomalu obden stavějí, nás vyhmátli, že nemáme rozsvíceno. Po (kupodivu pravdivém) vysvětlení, že den předtím bylo auto zapůjčeno chytrákovi, který automatické rozsvěcování vypnul, nám jen řekli, ať si rozsvítíme a jedeme. Dlužno dodat, že to byla státní policie, ne měšťáci...

Šerlok Humylsa 19.7.2007 15:36

Re: Panebože, člověče, odkud jste spadl? Z jahody???

takže jezdíte v levém pruhu 90, a nikoho před sebe nepustíte.

Bzuk 19.7.2007 15:30

Re: k těm bonzokamerám bych jen řekl svůj nesouhlas

téměř to nelze vyjádřit lépe, přesto tady nečekejte souhlas - to není "in"  - to je pro intelektuála prohra ;-)

rezy 19.7.2007 15:37

Re: Re: k těm bonzokamerám bych jen řekl svůj nesouhlas

já nic neprohrávám, my popeláři se mezi intelektuály necpeme.;-);-D

Dear Jelen 19.7.2007 15:30

Re: k těm bonzokamerám bych jen řekl svůj nesouhlas

Jses zrejme dalsi ridicske prase. Akorat se divim ze s tim svym popelarskym vozem muzes na dalnici.

rezy 19.7.2007 15:35

Re: Re: k těm bonzokamerám bych jen řekl svůj nesouhlas

chcte říci snad, že se v Torontu policie bez občanských bonzokamer neobejde? ;-D;-D;-D;-D     6 proudů a všichni jedou 110.

Dear Jelen 19.7.2007 15:40

Re: Re: Re: k těm bonzokamerám bych jen řekl svůj nesouhlas

V Torontu jsem nebyl od roku 1988 a je mi naprosto ukradene jestli tam maji kamery nebo ne. Nevidim spojitost s prasactvim ridicu v CR. ;-(

rezy 19.7.2007 15:46

Re: Re: Re: Re: k těm bonzokamerám bych jen řekl svůj nesouhlas

a jakou vidíš logickou spojitost mezi tím co jsem napsal a vyvodil jsi z toho že jezdím jak prase? ;-D;-D

Bzuk 19.7.2007 15:48

Re: Re: Re: Re: Re: k těm bonzokamerám bych jen řekl svůj nesouhlas

tohle fakt čekáte od žakokota? 8-o On přece jen potřebuje nejméně 30 lidem denně vynadat a holt jste byl po ruce ;-)

rezy 19.7.2007 15:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: k těm bonzokamerám bych jen řekl svůj nesouhlas

žak má na mě smůlu, dobrý je, že si toho je vědom.;-)

www racek 19.7.2007 15:31

Re: k těm bonzokamerám bych jen řekl svůj nesouhlas

no, já doma občas dělám pořádek. udržovat se mi ho nechce. zrovna ode dneška jsem zas 3 dni sám doma, budu drobit a nioviny a knihy se budou válet fšude, pojím v obýváku u televize lžící a i jiné rozkoše mi čekají.

v neděli odpoledne mě ovbšem čeká dělání pořádku. až ta moje přijede, ona už pořádek udrží.

ach jo, někdy dělá problém udržet myšlenku ... moč zatím jo.

rezy 19.7.2007 15:52

Re: Re: k těm bonzokamerám bych jen řekl svůj nesouhlas

musím racku uznat, že se s tím pereš docela statečně.;-)

Venda 19.7.2007 15:21

kajan-oakman

Tak co dědo?Jaký budeš dnes používat nick.Je to tvoje vychcanost a nebo senilita.

Kajan 19.7.2007 15:24

Re: kajan-oakman

Patriku, Vy jste ale hloupý cucák !  Já používám zásadně nick Kajan, jako zkratku Karel Janyška. Posero anonymní ! Dzp.