26.6.2024 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

Ano, žijeme v nejlepším období naší země

Žijeme v něm od 17. listopadu, kdy se prolhaný a zlodějský komunistický režim začal hroutit. Václav Klaus ve svém novoročním projevu měl samozřejmě na mysli období současné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
X/X/O 2.1.2008 2:27

Ale Clayi, nerozlišujte a raději přemýšlejte!

Spočítal jste si, kolik jenom zlata by bankéři museli dodat do oběhu navíc, aby lidé mohli splácet úrok z jakékoli půjčky?Tolik ho na světě není.Raději místo nálepkování o tuposti sdělte, kolik lidské práce je skryto za úrokem, který bankéři inkasují ke každé jistině.Uvedu malý příklad: chcete varábět boty a půjčíte si miliardu na materiál, pracovní sílu, stroje atd.Soudruh bankéř vám ochotně půjčí a vy se zavážete, že za pět let bude vaše půjčka splatná i s úrokem - dejme tomu také 1 miliardou.Chcete za tu dobu vyrobit milión párů bot, jakou budete kalkulovat cenu jednoho páru?

clay 2.1.2008 2:45

Re: Ale Clayi, nerozlišujte a raději přemýšlejte!

to umím taky, vymyslet si úlohu, jejíž řešení mi vyhovuje;-P

Pešek 2.1.2008 7:34

Re: Ale Clayi, nerozlišujte a raději přemýšlejte!

Asi už si to nepřečtete X/X/O, ale pokud si chcete vzít úvěr za podmínek, které jste popsal, asi

a) jste vůl, co neumí počítat

b) máte to spočítané a budete vyrábě boty pro bohaté a vyplatí se vám to

Pokud neplatí b), platí a), případně by musel být vůl bankéř, protože své zpátky nedostane a váš příklad je nesmyslný a clay má pravdu - je jen proto, abyste dokázal svůj názor, který pokládám za nesprávný.

O/X/X 2.1.2008 2:00

Kanuku, žití na dluh

je to nejhorší, co lidstvo mohlo potkat.Ostatně, proto se také dnes tisknou papírové peníze, které nejsou kryté žádným cenným kovem.To není symbol prosperity, to je symbol úpadku.

clay 2.1.2008 2:14

Re: Kanuku, žití na dluh

považovat žití na dluh !!!OBECNĚ!!! jako projev úpadku je výrazem tuposti. Rozlišovat, příteli...

Kanuk 2.1.2008 2:17

Re: Kanuku, žití na dluh

S tím žitím na dluh v zásadě souhlasím, ale člověk, který nemá horentní příjmy, si nemůže koupit jinak než na dluh zejména barák, a i auťák, který je v USA a CA  téměř životní potřebou. Pokud se týče krytí papírové měny zlatem, nejsem národohospodář, abych o tom mohl něco rozumného napsat. Možná, že to má svoje klady i zápory. Který stát dosud kryje svoji měnu zlatem? Švýcarsko?

Emigrant 2.1.2008 2:58

Re: Re: Kanuku, žití na dluh

Uz neni moc v kurzu ani v "Emerice" jak pise Kanuk, u nas ted stoji takovy lepsi baracek ke 2Mega $ a hypoteka zacina u 7%, takze jen splatky uroku budou delat 140k - teda takovy mortgage Ti stejne nikdo neda, takze Ti zbyva cash. 8-o

Kanuk 2.1.2008 3:21

Re: Re: Re: Kanuku, žití na dluh

Jo, ten cash mají akorát Čindové z Hong Kongu. Obyčejnému čičmunďákovi nezbývá než dojíždět do práce hodinu autem z obce, kde je barák k mání tak za 100-150 k. Ovšem, to není lepší baráček. A dojíždět musí i manželka, což obvykle vyžaduje druhý auťák.

kocour 2.1.2008 1:44

Ano, ano, Astona zcela neomylně

nejvíc zaujala věta o 40 letech komunistického období: "Při jejich hodnocení ale nevystačíme s líbivými proklamacemi, které

někteří dnes tak snadno zastávají, protože je už nic nestojí.".

O/X/X 2.1.2008 1:30

Odkdy je žití na dluh

příznakem prosperity?Pan profesor se pomátl, když počet lidiček, kteří zaťali sekeru na bydlení bere jako symbol ekonomické prosperity.Jakoby nevěděl, co to za pár let provede s měnou.Anebo  se vnitřně smířil s lekcí, kterou mu bankéři už jednou provedli a snaží se jim nadběhnout před jejich emisarem Švejnarem?:-/

Kanuk 2.1.2008 1:44

Re: Odkdy je žití na dluh

V Emerice má většina lidí svůj barák, který ovšem většina té většiny kupuje na hypotéku, kterou splácejí obvykle 25 let. To je tam dost odedávna zvykem, a moc to jejich měně nevadilo, s výjimkou situace nastalé nedávno. Ale to snad na měnu také nemělo moc vliv. Současná situace USD byla způsobena "kauzou Irák". Podobné to bylo s "kauzou Vietnam".

Halladin, Usáma internetu :-) 2.1.2008 1:47

Re: Re: Odkdy je žití na dluh

Ale jo, mělo v nebezpečí byla fůra bank, a to už na kurs měny vliv mít může.

Kanuk 2.1.2008 2:10

Re: Re: Re: Odkdy je žití na dluh

No, je možné, že ty hypotéky na měnu nějaký vliv MOHLY MÍT, ale jsem přesvědčen, že hlavní vliv je Irák.

clay 2.1.2008 2:11

Re: Re: Odkdy je žití na dluh

nejenže nevadilo, oni na těch hypotékách ještě zpravidla i vydělali

Kanuk 2.1.2008 2:44

Re: Re: Re: Odkdy je žití na dluh

Vaše poznámka není příliš jasná, ale fakt je

a) banka na tom vydělala určitě,

b) po splacení hypoteky je na tom majitel domu lobvykle líp, než kdyby na dům šetřil a zatím musel platit nájem. Protože, m.j., cena domu se obvykle zdvojnásobí za 10 let, za 25 let trvání hypoteky cena domu stoupne na zhruba pětinásobek. Což je určitě víc, než dělaly všechny splátky. A kdyby "majitel domu" byl šetřil a za 25 let našetřil na dům, muselo by to být 5krát víc, než byla původní cena domu.

clay 2.1.2008 3:02

Re: Re: Re: Re: Odkdy je žití na dluh

ano b) jsem měl na mysli. Navíc narostly ceny nemovitosti a uplatnil se i vliv inflace

Jenda 2.1.2008 4:16

Re: Odkdy je žití na dluh

Mate recht, je mnohem lepsi kdyz lidi podmaznou bytovou komisi a/nebo vstoupi do strany, peclive plati prispevky, opevuji momentalniho nejvyssiho (ovsem ne presprilis kdyby se nahodou projevil jako imperialisty placeny rozvracec) a s vybornym prospechem absolvuji vecerni universitu marxismu-leninismu.

Kanuk 2.1.2008 4:24

Re: Re: Odkdy je žití na dluh

Za první republiky, kterou vy asi nepamatujete, velká část lidí bydlela v činžovních domech, které patřily státu, nebo obci, některé patřily "právnickým osobám", jiné soukromníkům. Soukromé vlastnictví bytu tehdy neexistovalo. Jestli se nemýlím, to začalo až po válce (nebo krátce před ní)  ve Francii. Nevím, jak to bylo v USA. Nikdo nemusel podmazávat bytovou komisi, a nikdo nemusel být ve straně, aby dostal byt.

Hans 2.1.2008 11:39

Re: Re: Re: Odkdy je žití na dluh

Kanuku, ty jsi opravdu mimoň. Vždyť ty jsi vůbec nepochopil, co Jenda napsal.

Vilém 2.1.2008 1:15

Přezrálý politik

Václav Klaus vstoupil do brežněvovské životní fáze, a pokud bude ve funkci pokračovat, pravděpodobně nám poskytne ještě řadu příležitostí pozorovat známky úpadku a sešlosti.

Projev byl obsahově roztříštěný a každý si v něm mohl najít svoje, od zmínky o sociálních otázkách po zapšklé národovecké zápecnictví, kompozičně byl ovšem na úrovni gymnaziálního referátu o vzdálené zemi sepsaného o přestávce na wc.

Aston zřejmě prochází podobným procesem jako Klaus, protože vyplodil devótní článeček, kde Klausovy banality o demokracii vydává málem za myšlenkové perly. Skutečností je, že naše společnost se už řadu let vyvíjí krajně znepokojivým směrem a místo narcistního uspokojení by bylo třeba změny politických trendů.

Komunisté na kritiku reagovali poukazy na hladovějící černochy, kapitalističtí normalizátoři dávají kritikům pro změnu nálepky bolševiků, ale zanedlouho budou na úrovni Vasila Bilaka.

Kri 2.1.2008 7:48

Re: Přezrálý politik

Blb Vilém zůstane vždy blbem. Projev pana prezidenta byl o osobní zodpovědnosti  a také o národní hrdosti - bohužel toto mnoho Vilémů, komunistů a socialistů nikdy nepochopí

Eva D. 2.1.2008 10:12

Re: Re: Přezrálý politik

Oni totiž plodí děti pro státˇa rodiče odkládají státu a mnozí hodnotí život podle toho, kolik lidí má víc ( prachů, domů.....) než druzí. Jakápak odpovědnost, jakápak národní hrdost. ;-)

vladimír ondys 2.1.2008 0:29

Jasně

a kadíme zlatý hady.Rv;-DR^

http://vladimir.ondys.sweb.cz

Stachanov 2.1.2008 0:28

dvě poznámky na okraj

1. prezident není jen kladeč věnců, jak se to snaží kde kdo bagatelizovat. Kdyby seděl na Hradě po loňských volbách někdo jiný, asi by do druhého pokusu jmenovali Paroubka a ten by tu teď premiéroval, co si budem povídat, rozdrolit Zelené či lidovce by enbyl zas takový problém.

2. volba je tajná, a proto jsou všechny astonovi kalkulace v tomto článku naprosto o ničem, stejně se nakonec rozhodne v zákulisí (viz Kalouskova malá domů církvím za 269 miliard)

Vasekpasek 2.1.2008 0:43

Re: dvě poznámky na okraj

1. Upřímně řečeno tomu nevěřím. Jsem přesvědčen, že Paroubek měl dostat svou "šanci se znemožnit". Pokud by vládu opravdu sestavil, pak by stěží přežila pár měsíců a neprosadila by prakticky nic ze socbolševických cílů. Pokud by jí nesestavil, nutně by následovaly předčasné volby, které by ovšem s největší pravděpodobností vyhrála pravice (vycházím z tehdejších průzkumů) a vyhnuli bychom se současnému marasmu.

2. Ano, to zní skutečně velmi reálně

nosál 2.1.2008 0:55

Re: Re: dvě poznámky na okraj

Hloupá představa že je potřeba "dát levičáckým šílencům šanci" stála miliony lidí život, víme chlapče?!

Vasekpasek 2.1.2008 1:03

Re: Re: Re: dvě poznámky na okraj

Rozumím tomu argumentu, leč jsem přesto přesvědčen, že do takové fáze bychom se nedostali (ale zároveň vím, že o tomtéž byli přesvědčeni i ti, co volili Hitlera a jemu podobné...). Koneckonců to zřejmě uvidíme po příštích volbách, bohužel...

Halladin 2.1.2008 2:02

Re: Re: Re: dvě poznámky na okraj

Hm, měli možnost 8 let, jakto, že ji nevyužili ?

Martin 2.1.2008 2:12

Re: Re: Re: Re: dvě poznámky na okraj

to byla tajna taktika jiz tehdy vsemocneho paroubka :-D osm let nic a ted rovnou koncentraky pro paranoiky

Vasekpasek 2.1.2008 2:58

Re: Re: Re: Re: dvě poznámky na okraj

Asi proto, že tam tehdy byl strejda Špidla, tedy po těch volbách, kdy mohli dát s komunisty většinu. Ale ať to byl socialista, jaký byl, s komunisty si zadat nechtěl. To se ovšem po nástupu Paroubka změnilo, jenže tehdy byl do dalších voleb již jen rok. Nikde tím neříkám, že se Paroubek s Filipem chystají stavět lágry (to pro hnidopichy), jen tím říkám, že oficiální spolupráce na vládní úrovni je pod Paroubkem hotová věc