18.1.2019 | Svátek má Vladislav


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 436

10.10.2017

„Simply the Best!“ zpívá Tina Turner. Je to krásná písnička a krásně zazpívaná. Jak tak projíždím českými luhy a háji a koukám na billboardy kolem silnic, mám dojem, že by se všechny neuvěřitelné žvásty Dolínků, Babišů a dalších (promiň, Ivane) daly nahradit jen touto větou. Je úplně jedno, jestli slibují, že budou vyšší důchody, budeme mít nádherně důstojné stáří, zatočí s korupcí, prostě bude u nás ráj na zemi. Je úplně jedno, která partaj to slibuje. Marně přemýšlím, proč to doposud neudělali? Takový Dolínek nebo velkopaštikář soudruh Babiš na to měli poměrně dost času. A udělali houby. Pitomio zapudí všechny inostránce, tedy muslimského vyznání, ostatní mu evidentně nevadí. Nedivím se, že jeho bratr o něm řekl, že je debil. Ale jestli to opravdu chce udělat, tak už by si měl koupit pro sebe letenku do Tokia. Rád bych připomněl, že tady byl komunistický cenzor, jmenoval se Sládek, a ten chtěl vyhnat všechny cikány, a proto ho ti blbí zvolili. Tedy už neřekl, jak to chce udělat ani kam je chce vyhnat.

Koblihář je obklopen kamarilou svých zaměstnanců, pardon, spolustraníků, kteří pečlivě sledují, aby nešlápl vedle. Ztratit šéfa znamená většinou konec firmy a pak i ztratit práci! A tak paní vypráví, jak je skvělý, jak si s ním píše po mailu. To by žádný jiný ministr neudělal! To je ta paní tak neskutečně hloupá, že má dojem, že by se ten člověk snížil k tomu, aby si psal s nějakou bábou, která ma nohou komisky a ne botky od Manolo Blahnika? Velkopaštikář akorát musí přežít pokud možno bez úhony to utrpení, kdy se musí ponižovat a plácat pitomosti na náměstích a třást si rukou s plebsem.

Měl jsem velmi nepříjemný hovor s jedním emigrantem, který vyznává právě velkopaštikáře: „Ten to u vás konečně srovná! Budete platit daně a nebudete potom brečet, že nemáte peníze na to, aby se natřely lavičky!“ „Hele, a když ti přestavovali ten barák, který sis u nás koupil, dostal jsi od všech firem, které ti to dělaly, faktury?“ „Proč bych měl od kamarádů mé ženy chtít faktury?“ „Takže my jsme tady jako v Africe a neplatíme daně, ale ty si necháváš dělat věci načerno? Tomu nějak nerozumím. Víš, kolik laviček by se dalo natřít za tu dvacetiprocentní daň, kterou by si měl jako ctitel velkopaštikáře doplatit?“ Pak jsem se ještě jako bonus dozvěděl, že na automobil Tesla, „z kterého se u vás všichni můžou posrat“, doplácí každý Američan 1400 dolarů (možná je ta částka jiná, už si také všechno nepamatuji). Vím jen, že se nikdo z toho auta u nás ne…. Tedy neviděl jsem nikoho, koho na ulici toto auto minulo, že by se musel jít převlíct. Ani jsem nikde nečetl oslavné články, takže netuším, kde to vzal. Ale lidé žijící tisíce kilometrů daleko vidí všechno líp a my jsme všichni blbci. Neříkám, že nejsme, ale určitě se nesnažím radit svým kamarádům v cizině, co mají dělat, a rozhodně neprožívám kanadské, americké a jiné volby nějak intenzivně.

Pravda, setkal jsem se kdysi s jeho výsostí princem Charlesem na toaletě, mohl jsem mu to vytmavit, ale jednak nevím, co bych mu tmavil, a jednak je to velmi sympatický člověk. A nebylo to při volbách královny v rámci předvolební kampaně. Královna se nevolí a královská rodina je mi velmi sympatická.

Kdysi mi nabídl manžel jedné naší europoslankyně, abych vstoupil do jejich strany. Nikdy jsem v žádné straně nebyl a ví Bůh, že ani nebudu, tak jsem to odmítl (promiň, Ivane!), strana se rozpadla nikoliv mou vinou, ale ta dáma stejně dělá velvyslankyni EU kdesi, takže holka kvůli mě bídu s nouzí netře.

Takže, přátelé, nečtěte ty hlouposti na billboardech, pusťte si Tinu Turner „Simply the Best“, tam je to všechno shrnuté!Diskuse


J. Karlík 653
15:50
10.10.2017

K. Pavlik
14:52
10.10.2017

J. Řezák
10:30
10.10.2017

J. Lepka
13:36
10.10.2017

J. Řezák
14:11
10.10.2017

J. Lepka
17:38
10.10.2017

I. Procházková
21:37
10.10.2017

T. Kočí
10:15
10.10.2017

F. Kusák
11:50
10.10.2017

počet příspěvků: 11, poslední 10.10.2017 09:37

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.