26.5.2018 | Svátek má Filip


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 272

15.4.2014

Vrátil jsem se ze Spokojených států. Letošní návštěva byl zkrácená kvůli "spravedlivé" stávce pilotů Lufthansy, kteří stávkovali za zvýšení platů. Patří k nejlépe placeným pilotům na světě! Ale vábení odborářských krysařů je mocné. Kolik odborářských centrál již položilo velké aerolinie! V New Yorku jsem na letišti La Guardia zažil, jak tam každé ráno chodily posádky Easternu s cedulemi, že žádají zvýšení platů. Tak dlouho chodily, až společnost vyhlásila úpadek! Stejně tak dopadly i jiné firmy, kvůli odborům mají problémy i automobilky v USA a jejich pozice lehce přebírají Japonci s Korejci. Když vidím našeho někdejšího odborářského vůdce, jak s rolexkami za sto tisíc na ruce sliboval ráj na zemi, když potřeme kapitál, je mi z jeho milicionářského ksichtu ještě dnes špatně.

Amsterdam

Tak jsem zůstal trčet v Amsterdamu na letišti, protože lety do Los Angeles společnost KLM obsazuje letadly Boeing 747-400 Combi, kde polovina trupu tohoto letadla je pro náklad, takže kapacita tohoto letadla je pouhých 200 cestujících! A to jsou, jak jsem si všiml, většinou zaměstnanci KLM, platících cestujích je minimum. Nedivím se ekonomickým potížím této druhdy skvělé společnosti, když kapitán dokáže vyhodit z letadla platící cestující, kteří se na letiště Schiphool dostali z Německa a neměli rezervaci. Místo nich nastoupili kamarádi pana kapitána na zaměstnanecké letenky… Také jsem zjistil, že u KLM nic nejde, potřeboval jsem změnit knihování na další let a slečna mi s úsměvem sdělila, že si to mohu udělat sám na internetu. "Nemám s sebou počítač, můžete to pro mne udělat, prosím?" "Tak si to udělejte na telefonu, to jde také." "Myslíte, že to jde na této staré Nokii?" Koukala se na mě jak na nějakého exota, který spadl z jiné planety. "Tak si to udělejte v internetové kavárně, která je v hale." Ano, našel jsem onu kavárnu, zaplatil jsem 6 eur za 30 minut internetu! Zapnul jsem počítač, krom toho, že chodil jak za první republiky, tak se začal updatovat, pak se restartoval a na mou činost mi zbylo asi pět minut! To vše za mé peníze! Pak se kousnul a zamrzl. Šel jsem to říct barmance, která internetovou kavárnu vedla. Ta pokrčila rameny a řekla mi, že mám mít svůj počítač, že wi-fi je zadarmo. Šel jsem na servis pro cestující v bláhovém domění, že servis pro cestující je určen cestujícím. Tam jsem se potkal s rozzuřenými Američany, které pan kapitán vyhodil z letadla. Paní u přepážky opakovala mantru, že si to mám udělat sám. "Nemám na čem a v inernetové kavárně jsem už nechal peníze a nic tam nefunguje, můžete, prosím, to pro mne udělat?" "Ne, nemohu, další!" Tak u KLM už socialismus definitivně zvítězil!

Volal jsem do Prahy, jestli by mi to paní ze zaměstnaneckých letenek nemohla udělat. "To víte, že to udělám a proč vám to neudělali tam?" "Nevím!" "Ono, když se nechce, tak je to horší, než když se nemůže! Hned vám to pošlu na telefon!"

Chtěl jsem to zkusit ještě druhý den, a tak jsem sháněl nějaký hotel u letiště. Ovšem bez internetu jste opět v háji! A tak mi Zuzana v Praze sehnala hotel Bastion Hoofdorp a dokonce ho přes mail i zaplatila. Po neuvěřitelně neochotných zaměstnancích KLM jsem přijel do malého, milého a čistého hotelu. Velmi příjemná a hezká slečna v recepci mě vítala se slovy: "Když jsme dostali vaši rezervaci, tak jsme se sázeli, kdy přijedete! Vítejte u nás!" Vřele tento hotýlek doporučuji, má ještě většího bratra s bazénem a fitkem a také s vyššími cenami.

Amsterdam

Druhý den se situace před odletem do L.A. opakovala a já zjistil, že KLM je taková společnost pro zaměstnance a rodinné příslušníky a jednu paletu v nákladovém prostoru, protože jen jednu paletu tam naložili. Odletěl jsem zpět do Prahy a myslel na kamaráda Honzu, který tam letěl na plně placenou letenku American Airlines a já, který jsem to vymyslel, jsem byl v Praze. Hanba mě fackovala! Můj syn Honza, když zjistil, že jsem se vrátil s nepořízenou, volal, že Lufthansa již nestávkuje, abych to zkusil u ní. Sedl jsem do auta a jel na letiště a díky velmi ochotné dámě u přepážky jsem měl za tři minuty letenku v kapse. Jaký rozdíl proti KLM!

Cestou do Los Angeles jsem přemýšlel, že všechno je jen v lidech! Co by to těm káčám v Amsterdamu udělalo, kdyby byly trochu vstřícné? Když vidí moulu, který si dovolí cestovat bez počítače a moderního telefonu? Dříve Zuzana razila heslo: "Nezapomeň si náhradní trencle pro případ pos…!" A já ho po této zkušenosti opravuji: "Nezapomeň si vzít s sebou počítač, protože bez něj jsi v háji!" O cestě příště.

Vrakoviště s letadly KLM - tam patří všechna, i s vedením společnostiDiskuse


S. Rehulka
15:14
16.4.2014

P. Kmoníček
Tak
16:45
15.4.2014

K. Pavlik
3:43
15.4.2014

F. Matousek
8:15
15.4.2014

počet příspěvků: 4, poslední 16.4.2014 03:14

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.