21.5.2019 | Svátek má Monika


SVĚT: Momentální výviny americké, ale i evropské

5.7.2018

S budováním kubánského socialismu se započalo již v dávném roce 1960 zásluhou Castrova vítězství. Na ně postupně reagoval milion ostrovních domorodců odchodem - letadlem či po moři, zejména až výlučně směrem k americkým floridským břehům. Někteří tak učinili s vaky naplněnými hodnotami, jiní tak učinili i bez haléře, též bez jakékoliv znalosti anglického jazyka. Úspěch se zejména dostavil zásluhou nejmladší generace, jež se uplatnila úspěšně, nezřídka až znamenitě. Mnozí vystudovali, pustili se do všelijakých oborů technických, zdravotnických, uspěli v bankovnictví, někteří se uplatnili i v politice, a dva z nich docílili zvolení do washingtonského senátu.

Prozatím nelze postřehnout zřetelný nával opačným směrem k původním rodinným břehům. Občasný takto idealistický podivín je obtížně k nalezení. Středem momentální pozornosti veřejnosti takového typu jsou zejména dvě postavy, Maxine Walters, černošská celoživotní politička permanentně, z povolání, už víc než třicet roků pravidelně zvolená do zákonodárné komory 435 členů, reprezentuje převážně černošskou oblast v Los Angeles. Jejím nejakutnějším cílem je zničit prezidenta Trumpa. Publicista Humberto Fontana ji charakterizuje slovy „an extraordinarily low IQ person“, u dost značného množství extrémních obdivovatelů těší se prapodivnému obdivu. Druhou postavou, jíž se dostává rovněž pozornosti, je rovněž kalifornská Nancy Pilosi, bývalá dlouholetá předsedkyně oné druhé komory zákonodárců. Proti Trumpovi řádí s nemenší vitalitou. Její dřívější pozice ve vlastni Demokratické straně je nyní podstatně ohrožena. Též se dočítám o nutkání prý do povětří vyhodit kostel River Church na Manhattanu. V této souvislosti se připomíná rok 1966, když tehdy na blízkém stadionu Shea přeslavní Beatles řádili a tehdy svět prožíval svou Beatlemanii.

- - -

Se zpožděním jsem se seznámil s esejem s názvem „Why the Left Protects Islam“.

Uveřejnil Townhall 26. července 2017, jeho autorem respektovaný publicista Ben Shapiro. Ve své stati se zabývá nijak konzervativním Richardem Dawkinsen, světově proslulým ateistou, jeho úsilím znehodnocovat judaismus a křesťanství vůbec. V politice je hodně doleva, velebí potraty,. prezentuje se jako podporovatel britské Labour party, jakož i liberálních demokratů. Natolik je ale bystrý, aby rozlišoval a odlišoval radikální islám jako velkou hrozbu lidskému životu v přirovnání k judaismu a křesťanství. Takto vysvětluje: „Kritizuji appalling misogyny (děsnou, strašlivou nenávist vůči ženám), jakož i homofobii islámu. Kritizuji vraždění odpadlíků pro nic jiného než nedostatek jejich víry. Sami muslimové jsou předními oběťmi potlačujících krutostí islámu.“

Zřejmě dochází k notnému posunu v hodnocení hodnot. Neznaboh Dawkins je již vyvržen ze společenství prosazovatelů levicových hodnot. Nejrychlejší cestou těchto usilovatelů o zničení západní civilizace již není třídní boj, ale kulturní střet - mulicultural warfare. Jinými slovy, je nutno sjednotit všechny skupiny nenávidějící současný systém a pracovat na jeho zničení. A pak na základě popele ze zničeného starého systému vybudovat nový systém. S takovým uvažováním má ale Dawkins všelijaké potíže. Levicové síly ale mají před sebou zřetelný cíl a tím je společný nepřítel - a supposedly conservative establishment that must by fought with any tool at its disposal. Což tedy by znamenalo nutnost přivítat do svého vlastního styku všemožné, jakkoliv úchylné bojovníky.

- - -

Miliony mohamedánů se hrnou do Evropy, tamější obyvatelstvo má oprávněné obavy z budoucnosti. Tak se například s oprávněnými chmurami vyjadřuje autor G.M. Davis, Ph.D. absolvent z výtečné kalifornské university ve Stanfordu, svou knihou „House of War: Islam’s Jihad Against the World“, s vyjádřením naděje, že není ještě všechno ztraceno. Účinné protiislámské hnutí se v Evropě prosadí během jedné generace. V Rakousku místní obyvatelstvo již shromažďuje potřebné zbraně. Představa záchrany Vídně v sedmnáctém století působí osvěžujícím precedentem.

Ozývá se publicistka Dana West, autorka významného díla „The Death of the Grown-Up: How America’ Arrested Development is Bringing Down Western Civilization“. Velmi ponurá to předpověď očekávaného zániku dosavadní západní civilizace a příčinou zániku nebudou valící se islámské hordy, ale počínání místních evropských vlád. Vysvětluje takto: „Tyto vlády odmítly svou nejsamozřejmější odpovědnost postarat se o vlastní národ, jeho náboženství, národní kulturu, právo, veřejné jistoty, s výjimkou soustředění na One World multicultural ideology, čímž se rozumí nikoliv západní ideologie.“

Autorka Westová obviňuje státy jako Německo a Švédsko, že ve skutečnosti svrhly své vlastní lidi (“in effect overthrowing their own peoples“). Přitom se ale domnívá, že občanská válka není příliš pravděpodobná, poněvadž západní vlády nemají dost obranných nástrojů ke svému použití. (“I am afraid, ultimately, capitulation is more likely to be the more common reaction in nations already hosting growing and new Islamic blocs.“)

Dál se dočítáme, že podvratný marxismus po řadu desetiletí (“subversive Marxist conditioning of so many past decades“) bude nástrojem útlaku k dispozici. Tento podvratný marxismus připravil Evropany na způsob života v post-Western společnosti. Stanou se poddanými, povolnými, poslušnými, bezmocnými (helpless).

Taková relative passivity je produktem krvavé historie evropského kontinentu a křesťanské náboženské zkušenosti, zdůrazňuje tato Westová.

Autor Davis, produkt Stanfordu, zdůrazňuje, že už v nynější době dochází k vytváření celých oblastí, v nichž vládne Alláh, dominují tam jeho právní, náboženské a příslušné sociální normy.

Národ se svým současným vládním systémem, který se nejzřetelněji vzpírá tomuto tristnímu propadání, je Maďarsko s vládními představiteli, premiérem Viktorem Orbánem, nejen v Bruselu značně neoblíbeném - jeho křesťanské kořeny, zřetelný západní duch. Každopádně autentický patriot.

Nynější situace nejen v Maďarsku, ale i v dalších východoevropských státech vytváří atmosféru nijak příliš vřelého vztahu vůči Evropské unii, což je pak v nejednom členském státu posuzováno jako „revolution against the dictatorial central control of the EU and Germany“.

Dočítáme se, že demographics are destiny. V Bruselu rozhodují potentáti nikým nezvolení, též unaccountable. Dočítáme se o předpovědích, že výsledkem bude totalitní systém, islámská Evropa obsahující nejošklivější vlastnosti politické levice a též zákona šaría. A lidi už nebudou mít schopnost uvést do chodu fungující samovládu.

V Americe se zejména zásluhou médií snaží v Bronxu značně zviditelnit dívčina, věk 28 roků, zavádět socialismus, který se nikde na světě nedovedl uskutečnit.

KONECAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.