25.6.2018 | Svátek má Ivan


AUSTRÁLIE: Výročí

14.10.2014

Kamarádi, přátelé, spolužáci a kolegové pozvolna stárnou. Většina je už několik let v penzi a nebo v důchodu. To zpravidla podle toho, kde se vynachází. Ti v Kotlince pobírají různě vysoké či nízké důchody, ze kterých si užívají zaslouženého odpočinku. Těm v Klokánii je v převážné většině státem přidělena jednotná starobní penze, bez ohledu na délku zaměstnání, množství odvedených daní a výši bývalých platů. Přihodit se toto v kotlince, tak je asi revoluce.

K této minimální penzi mají geriatrici v Klokánii i různé slevy v různých oblastech nákladů na žití. Jako třeba jízdné v MHD, energie, telefony, vodné, daň z nemovitosti, odvoz odpadků, ceny léků které si musí kupovat a jiné. Dokonce i nenasytné banky, které si dnes ke každému účtu počítají různé nemalé poplatky, vedou pro penzisty zvláštní účty zdarma.

To jen proto, aby jim měla penze kam chodit a banky měly co investovat. Vše se děje elektronicky a automaticky každých 14 dnů a penzista, pokud si hotovost nevybere, třeba v bankomatu, tak hotovost vůbec nevidí. To proto, že i pravidelné platby (energie, vodné, telekomunikace, atd.) zde jde zřídit jako automatický debit a za běžnou útratu může platit debit kartou ze svého penzijního účtu.

Protože se zde jedná o jedince, jejichž tělesné schránky jeví různé stupně zchátralosti, tak se budu zaobírat tím, co tito jedinci v četných případech činí. Jistě, vynechám ty, kteří nás už předběhli a drží nám místo u věčného ohně a našemu činění se už jen shovívavě usmívají.

Protože s přibývajícími léty přibývá i různých bolístek, tak se četní kamarádi stěhují za teplem, které je jejich rozpadajícím se tělesným schránkám přívětivější než chlad a frmol sydneyské skoro pětimilionové metropole. Zde u klokanů to znamená, že míří směrem na sever, tedy blíže k rovníku, pokud možno někam blízko pobřeží Pacifiku. Když se mohou v USA podobně postižení jedinci přesouvat na jih, potažmo na Floridu, tak proč ne u klokanů na sever, že ano.

Takže, pokud se výše popsaní jedinci necítí vázaní na stávající lokalitu, přátele, rodinu, potažmo vnoučata, tak zvedají kotvy. Já osobně mám dojem, že optimální vzdálenost mezi rodinou, vnoučaty a podobně je v řádu několika set kilometrů. Návštěvy jsou pak předvídatelné a nepříliš časté, nehrozí různá překvapení a nebo dokonce ponorkový syndrom, v případě symbiózy v jednom domečku.

Takže kamarádi trampi, nyní už také většinou penzisti, když se slezou občas dohromady, už moc nehovoří o chystaných expedicích do míst divokých a nedostupných, ale o návštěvách nemocnic a zaručených meducínách pomáhajících od všeho možného. Některé to táhne k návštěvě rodné hroudy v Kotlince a pak si sdělují, jak si v které hospodě se zbývajícími kamarády užívali atmosféry zašlých časů.

Jiní si zase místo fotek z romantických a nebo různě divokých míst vzájemně ukazují rentgenové snímky náhradních dílů vmontovaných do jejich vetchých těl. Takže ne každý jedinec, co přibere pár kilo, ještě tloustne. Může to být veškeré to železo, co mu bylo do těla nainstalováno, aby se snad nerozpadl. Tito nenapravitelní romantici, ať jsou kdekoliv ve světě širokém, lnou k ideálům mládí a vytvářejí volná sdružení stejně postižených, vyšinutých a podivně potrhlých jedinců, zvaná Trampská Osada, tedy TO.

A tak se stalo, že o 500 km výše na sever dislokovaní kamarádi ustavili před rokem novou trampskou osadu jménem Echidna, tedy Ježura, v pěkném prostředí, kde nyní žijí. Ano, byl jsem i tehdy na ustavovací sešlost pozván, ale tělo zrovna odmítalo kooperovat, a tak jsem u této velmi úspěšné akce chyběl. Sešel se rok s rokem, ve kterém zase odešlo několik kamarádů na svůj věčný vandr, a pro ty, co zde ještě zbýváme, je tu pozvánka na první výročí TO Echidna. Aby se dalo místo lehce najít, tak byl zvoucími zaslán i podrobný popis cesty a navíc, tuším že kumštýřkou Dášou, vytvořena pěkná ježura, aby to snad jeden nepřejel. Zde to vše je:

Ježura vytvořená kumštářkou Dášou

Ježura vytvořená kumštýřkou Dášou

Ahoj,

Pozvánka je attached, budem se těšit.

Tady je popis, jak se k nám dostanete.

Driving directions to 23 Cabbage Tree Ln, South West Rocks NSW 2431

Kempsey Bypass/Pacific Hwy/A1

1. Head north-west on Kempsey Bypass/​Pacific Hwy/​A1 180 m

2. At the roundabout, take the 2nd exit onto Pacific Hwy/​A1

Go through 1 roundabout 11.5 km

3. Turn right onto Plummers Ln 10.3 km

4. Turn left onto South West Rocks Rd 1.2 km

5. Take the 2nd right onto Arakoon Rd 3.6 km

6. Turn right onto Cabbage Tree Ln

Destination will be on the left 210 m

23 Cabbage Tree Ln

South West Rocks NSW 2431

Samozřejmě, že můžete přijet i vlakem do Kempsey, (většina vás je důchodců a měli byste to lacino) a my bychom vás přijeli vyzvednout na nádraží.

Koupání v Trial Bay je za rohem, vemte si plavky a výšlapy také mohou být. Na kempování je místa plno. Doba pobytu je podle vaší vůle.

Teď nám už nezbývá než se těšit, že nastane příznivá konstelace hvězd a těla budou spolupracovat, Manitou zařídí počasí tak akorát přívětivé, kamarádi muzikanti naladí kytary, banja a mandolíny a vypukne bujará zábava nenapravitelně romantických staříků a stařenek, kteří se stále cítí na 20+.

Jistě bude hojnost dobrot pro mlsné jazýčky a hlavně lahodná mazadla s různým obsahem alkoholu na stářím vysychající hlasivky. Tato neslouží pouze k údržbě hlasivek, ale také jako společenské mazivo, kdy z nevrlých, vznětlivých a ubrblaných staříků se stávají žoviální zralí muži, a dámy jsou také jaksi uvolněnější, přívětivější a přítulnější.

Vzájemná vstřícnost, pochopení a láska se rozprostře mezi zúčastněnými a okolní krajinou. Nebezpečí, že by se někdo sežral jako ten dobytek, už dlouho nehrozí. Metabolismus vetchých těl to už bez krutých a někdy i vážných následků nedovolí. Doufám, že večer u ohně si všichni vzpomeneme na slova písniček, které nás provází naším podivným avšak krásným životem.

Napsáno 5/10/2014

George Švehla Neviditelný pes


Diskuse


H. Williamson
21:00
14.10.2014

Z. Jarka_F.
:)
20:01
14.10.2014

Z. Jenny
19:51
14.10.2014

Z. Vave
13:50
14.10.2014

D. Ruščáková
11:07
14.10.2014

Z. Yga
9:51
14.10.2014

T. Zana
12:24
14.10.2014

Z. Lika
9:32
14.10.2014

M. Sedláková
7:32
14.10.2014

Z. Jenny
19:45
14.10.2014

Z. Xerxová
7:00
14.10.2014

počet příspěvků: 11, poslední 14.10.2014 09:00