24.5.2018 | Svátek má Jana


POLITIKA: Koupím pohledávky za ČSSD

7.6.2010

Zn: Za účelem vyhlášení konkurzu

Lidé Čech, Moravy a Slezska, spojme se. Doveďme do konce hospodaření ČSSD, kterým dlouhodobě zatěžovala svou činnost a chtěla ho dokonce naordinovat i České republice. Pošleme ČSSD do konkurzu.

ČSSD se svým hospodařením sama dostala na úroveň Řecka, kam by dostala i nás, kdyby jí uplynulé volby daly příležitost vládnout. Vyčerpala nejen to, co měla, ale, jak je jejím systémovým zvykem, dokonce i to, co neměla. Během minulých let odčerpávala peníze ze společnosti Cíl, kam svého času uložili socialisté stamiliony z prodeje svého majetku, a pro letošní volby si vypůjčila podle mě více, než oficiálně deklaruje.

Do insolvence se prý ale Česká strana sociálně demokratická dostat nemůže, neboť jak čerstvě sdělil pan Jaroslav Tvrdík: „Máme ještě nějaký historický majetek."

Informace o tom, kolik stály socialisty letošní volby, se různí. Nejprve 200 milionů, pak přiznali 400 a odborníci na média předkládají teze o cca 750 milionech, vycházejíce z ceníků na českém trhu i se započítáním případných slev. Možná, že nejblíže nakonec bude jeden z ústeckých sociálních demokratů, který po tiskovce Jiřího Paroubka v Ústí řekl v předsálí: „Paroubek ať jde do háje! Miliarda za kampaň v čudu a jen 23%! To je prostě paroubkovina."

Nejlepším lékem na vlastní chyby je padnout až na dno. Vím, o čem mluvím, prošel jsem si tím a s pokorou to mám doživotně v paměti. Skalnaté dno, bez možnosti podhrabat se. Pro ČSSD a její politiku cíleného zadlužování, podle které doposud sama žila, není lepšího řešení než si na to ekonomické dno dosednout. Dopřejme jim to. Třeba jim to konečně pomůže se vzpamatovat a pochopit, že dluhy musí platit nejen občané, nejen stát, ale i politické strany.

Vyhlášení konkurzu přináší jeden zajímavý efekt. Najednou se totiž objeví všichni věřitelé, které doposud ČSSD úspěšně tají, neboť nebylo v oboustranném zájmu, aby byli vidět. A tak jenom čekám, kdy se objeví první z nich, který ztratí trpělivost. Koneckonců Lidový dům je na developersky strategickém místě a já osobně si dokážu představit jeho daleko lepší využití.

Takový inzerát ve znění „Hledám věřitele ČSSD ke společnému postupu za účelem podání návrhu na prohlášení konkurzu (insolvenčního řízení)“, přes celou stránku v denících, kde byla zatím volební reklama strany na dluh, nám všem možná ještě hodně otevře oči. Troufl bych si dokonce předpokládat, že bychom následně také konečně viděli, jak je to s oficiálním účetnictvím této politické strany a jak s černými fondy a prostředím šedé politické ekonomiky, proti které tak usilovně na svých billboardech „bojovala". No a pokud by snad jejich majetek nestačil na uspokojení věřitelů, navrhuji, aby se na zbytek složili, samozřejmě dobrovolně, její voliči. To je fér, co říkáte, nebo ne? Koneckonců rozhodnutí o tom, zda je nebo není insolventní, bych raději svěřil českému soudnictví než Jaroslavu Tvrdíkovi...

HN_konkurz_cssd

Převzato z FrantisekMatejka.cz se souhlasem autoraDiskuse


J. Urban
13:19
7.6.2010

V. Kain
7:23
7.6.2010

T. Vodvářka
6:23
7.6.2010

počet příspěvků: 3, poslední 7.6.2010 01:19

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.