17.12.2018 | Svátek má Daniel


NĚMECKO: Islamizace v r. 2016 (III.)

15.11.2017

„Německo již není bezpečné.“

Květen 2016

1. května. Proti-imigrační Alternativa pro Německo (AfD) přijala manifest vyzývající k omezení migrace a islámu. Dokument vyzval k zákazu minaretů, svolávání věřících muslimů k modlitbě a závojů zakrývajících celý obličej.

2. května. Šéf německé civilní vnitřní rozvědky Hans-Georg Maassen odhalil, že v Německu je pod dohledem přibližně 90 "převážně arabsky mluvících“ mešit. Řekl, že se to týká většinou „soukromých mešit“, ve kterých „samozvaní imámové a samozvaní emíři“ „podněcují své následovníky k džihádu.

2. května. Ředitel policie v Kolíně nad Rýnem odhalil, že mu bylo nařízeno, aby z interní policejní zprávy o silvestrovských masových sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem odstranil slovo „znásilnění“. Sdělil, že mu úředník ministerstva vnitra Severního Porýní-Vestfálska řekl: „Toto není znásilnění. Vymažte to slovo z vašeho hlášení. Předložte novou zprávu.“ Toto odhalení jen potvrdilo již existující podezření, že se politici snaží vše utajit, aby zabránili podnícení proti-imigračních nálad.

3. května. 20letý afghánský migrant sexuálně napadl 6letého chlapce v šatně sportovní haly v Mnichově. Policie uvedla, že stejný migrant již v roce 2013 sexuálně napadl 11letou dívku v areálu veřejného plaveckého bazénu.

5. května. Průzkum agentury INSA zjistil, že 60 % dotázaných Němců věří, že islám nepatří do Německa. Téměř polovina respondentů (46 %) uvedla, že má obavy z „islamizace“ Německa.

9. května. Německá pobočka Open Doors (Otevřené dveře), nevládní organizace podporující pronásledované křesťany, informovala, že v německých centrech pro uprchlíky jsou tisíce křesťanů pronásledovány muslimy, a někdy dokonce i jejich strážci. Zpráva tvrdí, že německé úřady ve většině případů neudělaly nic pro ochranu obětí. Zpráva dále tvrdí, že německé úřady a policie situaci úmyslně bagatelizovaly a že tento „tabuizovaný problém“ muslimských útoků na křesťanské uprchlíky zatajily, aby předešly růstu proti-imigračních nálad.

10. května. Německý muž křičící „Alláhu Akbar“ (“Alláh je největší“) a „nevěřící musí umřít“, ubodal k smrti jednoho člověka a tři další zranil v ranním útoku na vlakovém nádraží blízko Mnichova.

11. května. V Turecku narozená 50letá Muhterem Aras se stala první muslimkou, která byla zvolena za předsedkyni zemského sněmu v Bádensku-Württembersku. Její zvolení bylo oslavováno jako příběh úspěšné integrace muslimky. Aras je zastánkyní toho, aby bylo migrantům bez německého občanství umožněno volit v komunálních volbách.

12. května. Odvolací soud v Bambergu uznal sňatek 15leté syrské dívky s jejím 21letým bratrancem. Soud rozhodl, že manželství je platné, protože bylo uzavřeno v Sýrii, kde jsou takové sňatky povoleny podle islámského práva šaría. Toto soudní rozhodnutí v Německu de facto legalizovalo dětské sňatky uzavřené dle zákona šaría.

14. května. Dokument Spolkového ministerstva financí odhalil, že migrační krize by mohla do konce roku 2020 stát německé daňové poplatníky 93 miliard eur (105 miliard dolarů). Přibližně 25,7 miliardy eur by činily sociální výdaje, jako jsou dávky v nezaměstnanosti a podpora bydlení. Přibližně 5,7 miliardy eur bude určeno pro jazykové kurzy a 4,6 miliardy eur pro integraci uprchlíků do trhu práce.

15. května. Téměř tucet žen ve věku 16 až 48 let uvedlo, že byly sexuálně napadeny migranty na hudebním festivalu v berlínské čtvrti Kreuzberg. Útoky na Karnevalu kultur, kde skupiny mužů obklíčily ženy, napadly je a okradly, byly podobné silvestrovským útokům v Kolíně nad Rýnem a v dalších německých městech.

16. května. Místopředsedkyně Alternativy pro Německo Beatrix von Storch vyzvala hlavní německé islámské asociace, aby se „výslovně distancovaly“ od islámského práva šaría, což tyto organizace dosud odmítaly. Řekla, že AfD není proti muslimům, ale proti politickému islámu, který podle ní odporuje německé ústavě.

18. května. Migranti sexuálně napadli kolemjdoucí ženy v nákupním centru Boulevard Berlin ve čtvrti Steglitz. Nejméně 35 dospívajících migrantů se v nákupním středisku potloukalo hlavně z důvodu volného připojení na internet. Když je ostraha požádala, aby nákupní centrum opustili, tak si mladíci zavolali posily. Brzy dorazily desítky dalších migrantů a začali na ostrahu útočit.

22. května. Lékař z Kolína nad Rýnem byl obžalován z diskriminace poté, co odmítl ošetřit muslimskou ženu, která mu odmítla podat ruku. Žena řekla, že lékaři nemohla podat ruku z náboženských důvodů. Doktor se bránil poznámkou, že korán nezakazuje podání ruky.

23. května. 23letý irácký žadatel o azyl, který na sobě měl tričko se slovy „Jsem muslim, nepanikařte“, byl ostatními uprchlíky napaden za urážku islámu. Byl zbit tak surově, že musel být hospitalizován.

23. května. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann oznámil plán náboru migrantů k policii - bez ohledu na to, zda získali německé občanství. Řekl, že doufá, že tento návrh pomůže zlepšit dialog s imigranty, náborem těch, kteří rozumí jejich mentalitě.

26. května. Podle časopisu Focus se kvůli migrační politice otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové stěhuje stále více Němců do Maďarska.

27. května. Hlava protestantské církve v Německu Heinrich Bedford-Strohm vyzval k tomu, aby se islám vyučoval ve všech německých státních školách s cílem předejít tomu, aby se mladí muslimové radikalizovali. Řekl: „Tolerance, náboženská svoboda a svoboda svědomí by se měly vztahovat na všechna náboženství. Tyto principy lze nejlépe vyučovat, pokud je náboženství součástí státního vzdělávacího systému.“

27. května. Protestantská církev v Hamburku uspořádala pohřební obřad pro konvertitu k islámu, který byl zabit v Sýrii v boji za Islámský stát. Pohřeb teenagera, který se narodil v Kamerunu a byl vychován jako křesťan v Hamburku, se konal v kostele svatého Pavla. Když mu bylo čtrnáct, konvertoval k islámu, později se radikalizoval a připojil se k německému salafistickému hnutí. Do Sýrie odjel na falešný pas. Pastor Sieghard Wilm, který „tento křesťansko-muslimský“ pohřeb zorganizoval, řekl, že kostel by měl být „místem, kde bychom se měli učit respektovat ostatní náboženství“.

29. května. Politička strany Zelených Stefanie von Berg vyzvala k vybudování nových mešit v každé čtvrti Hamburku, aby se rostoucí muslimská populace měla kde modlit. Řekla, že výstavba nových mešit je nutná pro integraci muslimské komunity. Nadace Heinricha Bölla, think-tank spojený se stranou Zelených, odhaduje, že v Hamburku, druhém největším městě v Německu, je více než 150 000 muslimů, ale méně než 50 mešit.

31. května. Na festivalu konajícím se pod širým nebem v Darmstadtu migranti sexuálně napadli nejméně 18 žen. Útoky na festivalu Schlossgrabenfest, při kterých velký počet mužů obklíčil a sexuálně napadl přítomné ženy, se podobaly silvestrovským útokům v Kolíně nad Rýnem.

31. května. Dalajláma řekl, že Německo přijalo „příliš mnoho migrantů a že by migranti měli být vráceni zpět, aby pomohli obnovit své domovské země“. V rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Zeitung řekl: „Německo se nemůže stát arabskou zemí. Německo je Německo.“

Červen 2016

2. června. Nový statistický průzkum v Německu ukázal, že etničtí Turci jsou ekonomicky i vzděláním méně úspěšní než ostatní skupiny imigrantů. Zpráva, kterou vypracoval Spolkový statistický úřad, ukázala, že více než třetina (36 %) etnických Turků žije pod hranicí chudoby. Osvědčení o ukončení povinné školní docházky (Hauptschulabschluss) získá jen 60 % a bakalářský titul získá méně než 10 % etnických Turků ve věku 17 až 45 let. Zpráva uvádí, že vzdělání je rozhodujícím faktorem pro úspěšnou integraci.

2. června. Tři syrští džihádisté byli zatčeni za plánování džihádistického útoku v Düsseldorfu, čtvrtá osoba byla zatčenave Francii. Plán zahrnoval dva sebevražedné atentátníky, kteří se měli odpálit na rušné ulici Heinrich-Heine-Allee v centru města. Následně ostatní atentátníci plánovali zabít co nejvíce kolemjdoucích střelnými zbraněmi a granáty.

3. června. Šéf Německého policejního odborového svazu Rainer Wendt uvedl, že rozpočtové škrty ve veřejném sektoru znemožnily prověřit všechny migranty přicházející do Německa. Odpověděl tak na požadavky, aby všichni migranti absolvovali okamžité bezpečnostní prověrky.

12. června. Vicekancléř Sigmar Gabriel přirovnal členy třetí největší strany v Německu, proti-islámské Alternativy pro Německo (AfD), k nacistům.

13. června. Podle průzkumu věří polovina ze tří miliónů etnických Turků žijících v Německu, že je důležitější se řídit islámským zákonem šaría než německými zákony, pokud jsou tyto zákony spolu v rozporu. Jedna třetina z nich si také toužebně přeje, aby se německá společnost „obrátila“ ke zvykům z doby Mohameda, zakladatele islámu v Arábii v raném sedmém století. Tento průzkum - který se zabýval Turky žijícími v Německu po mnoho let, často po desetiletí - vyvrátil tvrzení německých úřadů, že muslimové jsou do německé společnosti dobře integrováni.

25. června. Policie objevila obrovské množství vojenských zbraní v obchodě s potravinami poblíž mešity v Kolíně nad Rýnem. Místní politik Ismail Tipi řekl: „Fundamentalističtí salafisté, kteří se v Německu vyzbrojují k boji, znamenají velmi velké ohrožení. Tato tajná razie to ukázala více než jasně.“

30. června. Soud v Ahrensburgu uznal 17letého migranta z Eritreje vinným z pokusu znásilnit 18letou ženu na železniční stanici v Bad Oldesloe. Migrant se po příjezdu policie bránil zatčení a vrazil hlavou do policisty, který musel být následně hospitalizován. Soud mladíkovi udělil sedmiměsíční podmíněný trest.

Soeren Kern je vedoucí spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku.

Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská

Převzato z webu Gatestone Institute

Pokračování zítra.Diskuse


J. Cimbalnik
18:38
15.11.2017

I. Mertl
21:35
15.11.2017

J. Pražák
10:34
15.11.2017

A. Alda
9:37
15.11.2017

S. Netzer
9:39
15.11.2017

A. Alda
Ne.
10:19
15.11.2017

R. Gramblička
11:49
15.11.2017

R. Langer
12:25
15.11.2017

R. Gramblička
12:32
15.11.2017

V. Student
9:07
15.11.2017

L. Popovský
9:13
15.11.2017

S. Netzer
9:17
15.11.2017

L. Popovský
9:21
15.11.2017

J. Kanioková
17:15
15.11.2017

V. Student
9:36
15.11.2017

S. Netzer
9:42
15.11.2017

J. Kombercová
10:05
15.11.2017

P. Rudolf
10:28
15.11.2017

J. Kombercová
11:18
15.11.2017

P. Rudolf
12:33
15.11.2017

J. Kombercová
13:01
15.11.2017

J. Kombercová
12:06
15.11.2017

M. Prokop
12:16
15.11.2017

J. Kombercová
12:22
15.11.2017

B. Carina
10:39
15.11.2017

R. Gramblička
12:30
15.11.2017

B. Carina
12:52
15.11.2017

C. Horák
19:48
15.11.2017

B. Carina
0:53
16.11.2017

C. Horák
2:11
16.11.2017

B. Carina
12:57
15.11.2017

C. Horák
19:49
15.11.2017

J. Lambert
10:18
15.11.2017

P. Rudolf
10:22
15.11.2017

V. Student
10:29
15.11.2017

P. Rudolf
10:32
15.11.2017

R. Neveselý
11:20
15.11.2017

M. Prokop
12:17
15.11.2017

A. Alda
9:38
15.11.2017

I. Koreň
12:50
15.11.2017

V. Student
14:14
15.11.2017

J. Kanioková
17:19
15.11.2017

L. Bystrý
17:42
15.11.2017

S. Netzer
18:07
15.11.2017

J. Kombercová
19:33
15.11.2017

S. Netzer
8:10
15.11.2017

J. Kombercová
8:55
15.11.2017

J. Kombercová
8:56
15.11.2017

J. Kombercová
8:56
15.11.2017

I. Koreň
12:20
15.11.2017

V. Student
14:37
15.11.2017

I. Koreň
17:09
15.11.2017

T. Hraj
9:22
15.11.2017

Senil
6:47
15.11.2017

počet příspěvků: 66, poslední 16.11.2017 02:11

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.