25.5.2018 | Svátek má Viola


MOBY DICK: Po bitvě, před bitvou

23.2.2008

Katka vždy ví, kdo za to může. Novináři, řidiči, hoteliéři, ochranáři, bývalé vedení, důvěřivost generálního sekretáře…

******************************************************************

Sobota 16. února 2008

Lukáš Bauer dojel v dnešním závodu Světového poháru v běhu na lyžích v Liberci na trati dlouhé 11,4 kilometru druhý. Upevnil si tak náskok v čele průběžného pořadí seriálu. Na trati, poseté drobnými kamínky z Jizerky, přitom přišel o jedny ze svých nejlepších lyží. Avšak nelituje:
“Pro triumf ve Světovém poháru je nutné přinášet oběti.

Neděle 17. února 2008

Na sněhové dvoukilometrové kolečko a domácího Lukáše Bauera se přišlo podívat jen čtyři tisíce diváků. Jednak byly lístky poměrně drahé, ale také, jaké překvapení - liberecký kraj o této monstrózní akci prý ničehož netušil! Alespoň liberecký hejtman Petr Skokan krčí rameny:
"Nikdo nám nic neřekl," uvedl v rozhovoru pro libereckou MF Dnes. "Nechápu proč, určitě bychom jim s propagací pomohli..."

MD: Kdepak pan liberecký hejtman bydlí? Aha, v České Lípě. To je až za Ještědem… A noviny nečte, televizi nesleduje - a nikdo mu nic neřekne…

Pondělí 18. února 2008

V oficiálním hotelu šampionátu Zlatý lev byli okradeni japonští rozhodčí a zaměstnanci německé televize ARD. Katka Neumannová má pro příště připraveno řešení:
“Počítáme s posílením složky Security. Ale tým musíme posílit na mnoha místech. Některé manažerské posty budeme zdvojovat."

MD: Aby se mohli navzájem kontrolovat, že nekradou?

Úterý 19. února 2008

Média jsou ze zlodějny ve Zlatém lvu úplně říčná. Co prý dělá policie? A organizátoři? No všude něco dělají a stejně se všude krade. V tom je Katka nevinně. Zato s jiným ubytováním zase šlápla do… rozbředlého sněhu:
“Problematická je především nevýhodná smlouva s Babylonem, kterou podepsalo bývalé vedení, ubytování je drahé a my je ještě musíme dotovat...."

(MD: Zase za všechno může někdo jiný, ten prokletý Kumpošt!)

Majitel Babylonu Vajner to vidí jinak: "Kdybychom chtěli, udělali bychom pořadatelům mezinárodní ostudu. A i s prezidentkou organizačního výboru Kateřinou Neumannovou by skončili i v očích lidí, kteří jim dodnes drží palce.“

Hotel Babylon obdržel peníze od pořadatelů s třítýdenním opožděním proti smlouvě. V podstatě až poté, co Vajner pohrozil Neumannové, že zamkne pokoje a sportovce na ně pustí pouze tehdy, když zaplatí za ubytování ze svého. Pak od Neumannové dostal alespoň dlužní úpis, vystavený na organizační výbor.
Ale o problémech s platbami za ubytované sportovce se nehodlal šířit - avšak jen do té doby, dokud jeho hotel nenapadla Neumannová v tisku! Podle své obvyklé taktiky své průšvihy hodit na hlavu někomu jinému.

“Za jednu noc v hotelu platili lyžaři 125 eur, tedy 3000 korun.“ I se slevou. Což je prý moc.

Neumannová zpoždění platby potvrdila ("čtrnáct dnů") a vysvětlila, že i pořadatelé museli na peníze čekat: "I organizační výbor je odkázán na platební morálku svých partnerů, 11 milionů si jen tak z kapsy nevytáhnu.“ Zasejc za to může někdo jinej. Kterýpak z partnerů teď? Liberec?? Stát??? 11 milionů nevytáhnete z kapsy???? Tak proč jste se narvala do řízení obchodní akce s miliardovýn rozpočtem??????

Středa 20. února 2008

Katuška obrací (z tiskové zprávy): "Z vlastní zkušenosti mohu říci, že cena kolem 100 euro za lůžko na Světovém poháru není předražená částka. Za tuto kategorii ubytování je to cena standardní." (Zejména, když jde o dvoulůžák, že!) Pro organizátory šampionátu je prý spolupráce s hotelem Babylon velmi důležitá. Věří, že "bude možné najít s jeho vedením společnou řeč". A proč ten obrat?

Vysvětlení podal další Katčin kůň, manažer sekce ubytování organizačního výboru Filip Dohnálek: "V Liberci bohužel není větší ubytovací kapacita, než je hotel Babylon."

Po tomto vyjádření vám dá Vajner asi příště slevu, koni!

Čtvrtek 21. února 2008

V ranním pořadu České televize se hlasatelé tázali libereckého primátora Jiřího Kittnera na milion věcí. Včetně krádeže v hotelu Zlatý lev. Na krádež sněhu a ničení jizerskohorské přírody se během deseti minut plácání nezeptali ani jednou!!!

V jiném rohovoru Kittner už dříve prohlásil:
"Současnou situaci skutečně nepovažuji za kritickou. Spíše se mi to jeví jako souboj odpůrců a příznivců celé akce. Nutno podotknout, že odpůrci se nikdy netajili tím, že s touto akcí nesouhlasí a pokud by nebylo sněhu z Jizerek, jistě by se našla jiná záminka...“
(Jako třeba ohrožení majetku města Liberce, neplacení účtů, přihrávání kšeftů kamarádíčkům a milencům...)

Ke kritice místní opozice liberecký primátor podotkl: "Jediné, co mě v reakci na toto prohlášení napadá, je známé přísloví - po bitvě je každý …“

Jenže ono je před hlavní bitvou! Moby Dick byl dříve příznivcem pořádání libereckého MS v lyžování - s upozorněním na nutnou ochranu přírody v Jizerkách. Po zkušenostech s bohorovností pořadatelů a jejich letošními sviňárnami má však pochyby, zda to tahle partyja zvládne - bez dalšího ničení lesů, vod a strání, a bez dalších zářezů do státního, krajského a napjatého městského rozpočtu!!!

Pátek 22. února 2008

Lidé z Polubného, Jizerky, Desné a širokého okolí jsou naštvaní: "Ať přijede paní Neumannová. Lidé si tu s ní rádi promluví, ať slyší, co jí řeknou a ví, co si o tom myslí.
Hlídač parkoviště na Jizerce svědčí: "Řidiči techniky z toho byli sami nešťastní. Ale byla to jejich práce. Oni prostě potřebovali sníh, tak to udělali..."

Podle Kateřiny N. však problémy nebyly tak strašné. Navíc přece "existovala dohoda s CHKO“. Za celý mediální povyk může hlavně dobrosrdečnost a důvěřivost generálního sekretáře Honců: “Přistoupil k tomu tak, že když se s někým domluví, tak to platí. Byla chyba, že neměl vše písemně. A na to trošičku dojel.“

Tak už se ví, kdo za tu drobnou epizodku s ničením přírody a porušováním zákona může, a už na to taky rovnou tak "tošičku“ dojel, Katyně?

Sobota 23. února 2008

Bylo zahájeno správní řízení, ve kterém může být udělena pokuta až 2 miliony korun. Proti firmám, které svážely sníh z Jizerky. Jedná se o APB Plzeň, ale hlavně o Stavby silnic a železnic (které už pořadatelům věnovaly 50 milionů korun - v naději na kšefty od Liberce?)

V rozpočtu organizačního výboru stále schází 100 až 150 milionů korun, které jsou potřeba pro "docílení nuly", tj. že akce nebude ztrátová.

Má předvídavá žena varuje: “Olympijské hry do Česka nebrat!!!

********************************************************

Co si zapsal Moby Dick
minulý týden: Zlodějská Katka Neumannová
předminulý týden: Mezinárodní absurdní divadlo

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách inernetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Případně si poslužte komentářem.
Předem dík! >>:)) Moby DickDiskuse


honzak
17:31
24.2.2008

lucina (pes)
10:25
24.2.2008

jhm
9:41
24.2.2008

petra
12:52
23.2.2008

Lagron
7:53
23.2.2008

orim
8:51
23.2.2008

Viktor
9:01
23.2.2008

Lyžník
15:57
23.2.2008

ubu
16:28
23.2.2008

honzak
7:19
23.2.2008

Bohata
2:43
23.2.2008

Larus ridibundus
10:35
23.2.2008

hlavacek
10:49
23.2.2008

Larus ridibundus
10:58
23.2.2008

vodák
13:22
23.2.2008

Jenda
23:53
23.2.2008

Fafa
21:57
24.2.2008

Zofka
14:09
25.2.2008

počet příspěvků: 27, poslední 25.2.2008 02:09

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.