20.8.2017 | Svátek má Bernard


GLOSA: Nejdůležitější energetická legislativa

19.5.2012

Víte, jaká je nejdůležitější energetická legislativa? Ano, máte pravdu. Zákonů, které se zabývají energetikou, tedy především tou elektro, je opravdu hodně a vybrat si z nich ty nejdůležitější, to chce už chvilku přemýšlení. Navíc když se celá řada z nich neustále modifikuje a doplňuje. Bohužel ale ne proto, aby se právní prostředí vylepšilo, spíše jen proto, aby byly zalepeny díry, které po sobě nechala ta již neaktuální znění, nebo aby téměř s křížkem po funuse byla dohnána realita. Provedl jsem si soukromý výběr a předkládám názvy sedmi zákonů, které já pokládám za nejdůležitější.

Je mi jasné, že kolegové z oboru a zejména ti věční šťourové namítnou, že i ty čtyři, mnou zmíněné jako poslední, byly již také (a to hodně dávno) aktualizovány. Víte, ona ta aktualizace z pohledu tohoto příspěvku zase není tak zásadní. A především, to jejich aktualizované znění kazí vtip.

Bylo by moc dobře, kdyby si všichni, zejména politici, ekologové, enviromentalisté, alarmisté a celá řada dalších, co tak rádi "kecají" do energetiky, zapamatovali, že žádný ze zákonů jimi prosazovaných a elektroenergetiku ovlivňující, byť bude sebedůležitější, nemůže být nikdy nadřazen této sedmičce!

Tady jsou:

Ohmův zákon
1. Kirchhoffův zákon
2. Kirchhoffův zákon
Zobecněný Ampérův zákon
Faradayův indukční zákon
Gaussův zákon elektrostatiky
Zákon spojitosti indukčního toku

P.S. Pan Maxwell mi jistě promine, že jsem ho čtyřikrát zapřel.

Poprvé uveřejněno na jaluvci.blogspot.comDUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Diskuse


počet příspěvků: 5, poslední 19.5.2012 06:44

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.