25.5.2019 | Svátek má Viola


FEJETON: Jak se přišlo na ty kondomy...

8.9.2010

Když při debatě v užším pracovním výboru jedné strany pro letošní komunální volby padl návrh, aby kandidáti rozdávali voličům balíčky s kondomy, vyvolal nejprve bujaré veselí a posléze všeobecný nesouhlas.
Většina členů výboru argumentovala tím, čím začali argumentovat ihned po realizaci tohoto záměru zástupci veřejnosti a jiných stran. Je to blbost, shodli se všichni.

Jenže zástupci návrhu se nedali. Jednak měli před sebou vizi slíbené provize od prodejce kondomů. A navíc se skutečně domnívali, že otázka kondomů je zásadní otázkou života naší mládeže. Neboť v době jejich mládí tomu tak bylo.

Nakonec se stalo, že se návrh dostal až do orgánu nejvyššího.
Tam vzbudil značné rozpaky.
Zastánci návrhu posléze přišli s tím, že jde o vysoce sociální čin. Konzervativní vláda vedená duem záškodníků Nečas-Kalousek neúprosně stahuje smyčku sociální beznaděje obyvatelstva. "A víte sami, přátelé," uvedl jeden z členů výboru, "že i za komunistů byl sex především zábavou chudých. A o ně nám jde. Jestliže jim dáme zadarmo kondomy, jejich životní úroveň neklesne, naopak stoupne."
"A o kolik stoupne?" zeptal se dosud mlčící předseda.
Nikdo nevěděl.
Nebo se nikdo nechtěl přiznat.
Předseda se rozčílil. "Tak vy nikdo nevíte, kolik stojí kondom?"
Mlčení.
Předseda začal vyvolávat jednotlivé členy předsednictva a položil jim přímou otázku: "Kolik stojí v České republice kondom?"
Nikdo nevěděl.
Pak jednoho staršího člena předsednictva napadlo, že by jim mohl pomoci jejich předseda. "Ty jsi, příteli předsedo, nejmladší. Ty bys přece mohl vědět, kolik stojí."
Opět se rozhostilo hrobové ticho.
Posléze předseda odpověděl: "Hodně."
A bylo rozhodnuto.

Bylo vyrobeno několik milionů balíčků obsahujících prezervativ.
Členům strany bylo doporučeno, aby je rozdávali voličům se slovy: "Tohle vám hodně pomůže."
Je zajímavé, jak i v takové složité a přímo zapeklité situaci se může krásně uplatnit čeština.
Když ve větě tohle vám hodně pomůže, nahradíme slovo hodně slovem se stejným počtem písmen a začínajícím také na ho, stane se věta daleko pravdivější.
A kouzlo nechtěného? Jako vždycky na to přijdou voliči této strany bohužel až po volbách.Diskuse


T. Konczyna
7:52
19.9.2010

J. Vozábalová
15:10
10.9.2010

d. Šimáček
16:10
8.9.2010

počet příspěvků: 5, poslední 19.9.2010 07:52

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.