17.7.2019 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KLIMA: Environmentalisté v pasti absurdityŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 217, poslední: 26.7. 2017 16:01, přehled diskusí

Re: V čem tkví demagogie IVK v otázce GW?:
Autor: P. Zinga Datum: 25.7.2017 20:15

Šimku, co sem furt pleteš Sputnik? Vypovědí Pařížský blaf Rusové nebo Američané? Tak jak bych si mohl ze Sputniku brát v tomto tématu vzor?

Re: V čem tkví demagogie IVK v otázce GW?:
Autor: R. Brzák Datum: 25.7.2017 17:33

"Panuje téměř jednomyslná shoda" - takže se shodujete už všichni, až na mne? Tak Vám snad nebude vadit, když na Vaše řešení nebudu přispívat svými penězi? Snad by Vám nemuseli chybět - je Vás dost...

Korelovat může - ale příčin může být více, přičemž vliv lidské činnosti může být marginální. Všimněte si, prosím, slůvka "může" - víte, já nejsu ekšpert, tak nebudu v otázkách tak nesmírné důležitosti kategorický...

Nebylo by ale od věci, nechat vypracovat i oponenturu té expertizy - například to snížení populace v Americe a Evropě - to Vám přijde jako dlouhodobé řešení? Zvláště, když sem spolu s jinými experty chcete "integrovat" lidi, kteří nemají stejný ekologický drajv, jako VY, dokonce ani jako já?

A proto se domnívám, že Váš výpad vůči výpadu IVK vůči expertům znejrenomovanějším (byť mocnými vládami, tedy levičáky, placeným), je podobným podsouváním, jaké vidíte u nich samotných - však také platí staré a dobré, byť simplicitae - podle sebe soudím tebe...

Re: V čem tkví demagogie IVK v otázce GW?:
Autor: J. Václavíková Datum: 25.7.2017 17:41

Shoda je samozřejmě mezi světovými odborníky, nikoliv mezi diskutéry.

S lidskou činností koreluje oteplování, čistě přírodním vlivům (sluneční činnost) by odpovídalo spíše ochlazování.

Snížení populace (nebo spíš přírůstků) má cenu hlavně tam, kde jí nejvíc přibývá.

Pletete si (pod vlivem propagandy z IVK?) neustále expertní stanoviska s ideologií.

2003571650.1500370648

Re: V čem tkví demagogie IVK v otázce GW?:
Autor: J. Václavíková Datum: 25.7.2017 17:41

Pokud chcete aspoň trochu rozumět probíranému tématu, přečtěte si ten článek:

http://blog.aktualne.cz/blogy/radim-tolasz.php?itemid=29636&_ga=2.120368904.1622501667.1500370648-

Re: V čem tkví demagogie IVK v otázce GW?:
Autor: R. Brzák Datum: 25.7.2017 17:51

Proč si mám pročítat recenzi Klausovi knihy, jestiže mám před sebou kritiku doporučení expertů vládám USA a evropských států, které je i z mého pohledu krátkozraké - protože vytvořené strachem omezenými, i když vysoce vzdělanými vědci? Klause či jeho knihu si kritizujte jak chcete - jeho kniha je mi lhostejná.

ad pan Rada - "Dříve totiž býval člověk více bohabojný... :
Autor: R. Brzák Datum: 25.7.2017 15:45

...a to jeho potřebu strachu bohatě naplňovalo. Dnes si subjektivně tenot pocit kompenzuje zas podle libosti...!

Velmi se mýlíte. Strach je v nás vždy přítomen (a připraven) jako sebezáchovný mechanismus (vycházející z přirozené sobecké touhy přežít). Ale jako "potřebu" jej nemáme - právě naopak, většina lidských chyb jednotlivců i skupin vychází právě z důsledku dlouhodobému podléhání strachu. Toho je jedním z nejlepších dokladů právě historie křesťanství i islámu. Bohabojnost, mimochodem, je opak lásky k Bohu - nemůžu se bát nikoho, koho skutečně hluboce miluji (zato se velmi často bojím někoho, na kom jsem závislý, či koho si nad sebe jako Boha stavím). Zakladatel křesťanství by nás za naši bohabojnost nepochválil... A stejně tak nelze chválit ani podléháním strachům novodobým. Je zcela v pořádku, že nám strach přináší informaci - "hrozí roztávání ledovců a tím pádem vzestup hladiny moří". Je však neproduktivní tomuto strachu podlehnout. Protože pak se budeme snažit zastavit roztávání ledovců (ač je to proces tak veliký, že na to lidstvo ještě tisíce let nebude mít kapacitu). Namísto toho, abychom se připravili na nezbytné - totiž využili obrovskou evoluční schopnost člověka - přizpůsobit se měnícím se podmínkám. To vše je důsledek tunelového vidění, které je podléhání strachu charakteristické. Pod vlivem svého strachu i vzdělaný a chytrý člověk jednoduše spřádá hlouposti - protože není schopen dobře detekovat další souvislosti konkrétního problému. A podobnému strachu podléháte i Vy, pane Rado.

Re: ... "Dříve totiž býval člověk více bohabojný... :
Autor: P. Rada Datum: 25.7.2017 18:49

Ano podléhám strachu jako každá jiná bytost ale různou měrou podle zaměření pozornosti.

Mám ale za to, že jste si na rozdíl od mě nikdy nevšimnul, jak někteří lidé mají rádi horory, strašidelné povídky ... a takto si kompenzují svou denní potřebu dávky strachu.

Podstata ale netktví v míře chytrosti jak se domníváte - jde spíše o osobní míru vyladění vnitřního emočního aparátu který ale může vykazovat i dost specifické poruchy. Analogicky je to s pocitem štěstí a pod.

IVK se zjevně transformoval v ústav pro choromyslné.:
Autor: J. Václavíková Datum: 25.7.2017 14:52

Smutné konce politika, který se chtěl zapsat do dějin. Teď se podbízí (tentokrát přes prostředníky) největším prosťáčkům, adoruje intelektuální diletantství a vysmívá se expertům, jejichž práci není schopen pochopit.

"Teď se podbízí největším prosˇáčkům ...":
Autor: M. Prokop Datum: 25.7.2017 16:02

Ano, vaši eunijní agitační trojku, vy, agent Rudolf a Netzer, lze u článků IVK spolehlivě nalézt.

Re: "Teď se podbízí největším prosˇáčkům ...":
Autor: J. Václavíková Datum: 25.7.2017 16:09

Sancta simplicitas, přesně pro Vás a Vám podobné jsou ty slátaniny psány. On ví, že stačí nakrmit své věrné demagogií, fakta vynechat nebo překroutit, nahradit je prázdnými klišé a nálepkami. A má jisté, že hlupáci ještě zatleskají.

Re: "Teď se podbízí největším prosˇáčkům ...":
Autor: R. Brzák Datum: 25.7.2017 17:15

"Sancta praestantia", či snad "non-simplicitae"?..ne, to pro mne není, raději Vám dám k zamyšlení prosté - "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Proč právě toto staré a dobré (i když asi prosté) pořekadlo? Možná jej můžete použít k výpadu proti zlotřilým IVKovcům, kteří jsou placeni bůhví, tedy VY dobře víte kým... Nebo je můžu použít já, skeptický k expertům, od okamžiku, kdy jsou experti i velmi slovutní (a bezpochyby vzdělaní vysoce nad mou prostotu) placeni státem, nikoliv občanem přímo. Protože stát je koncept levicový, svou moc nutně budující a strachem udržující - a proto rád platí expertizu, která mu umožní dále svou moc budovat a udržovat...

Že Vám to není samotné podivné - náhledy takového směru, jakým se prezentuje ona studie, mne provázeli po mé čerstvé postpubertální období, kdy jsem člověka vnímal jako zhoubu "lidstva i planety". Když se totiž vymaním z vlivu strachu, je zřejmé, že přinejmenším doporučení o snížení počtu dětí v rozvinutých zemích je holý nesmysl. Právě děti naší civilizace a kultury jsou ty, které si přejí své životní prostředí chránit, vyvíjejí nové metody, jak lépe, tedy efektivněji i ekologičtěji využívat náš svět - a dělají to z čistě přirozeného sobeckého zájmu - totiž žít lépe. Tentýž sobecký zájem mají i děti "z Afriky", avšak nemají výhodu naší civilizace, takže jim z toho vychází - "zabezpečit svou budoucnost množstvím svých dětí". Takže když jim "uvolníme prostor" snížením naší populace, nestane se to, že by ony převzaly náš model civilizace (a s ním důraz na ekologii). Civilizace a kultury se totiž utkávají v souboji (ten nemusí mít nutně povahu ozbrojeného střetu), ve kterém ta, která ustupuje (se záminkou humanistického vyhcázení vstříc), vlastně prohrává... Takže snížením naší populace dojdeme k tomu, že se jen navýší populace lidí, kteří nebudou ještě nějaké to století potřebu řešit, zda není třeba zachovat nějaký ten deštný prales...

Re: "Teď se podbízí největším prosˇáčkům ...":
Autor: J. Václavíková Datum: 25.7.2017 17:23

Promiňte, spiklenecké teorie nejsou můj šálek čaje. Takže vyvracet Vám představu, že prakticky všechny klimatologické studie (vč. studií NASA) jsou cinknuté, Vám prostě nebudu.

Že se musí natalita snižovat hlavně tam, kde roste geometrickou řadou, je nabíledni.

Re: "Teď se podbízí největším prosˇáčkům ...":
Autor: R. Brzák Datum: 25.7.2017 17:35

Ona studie byla zaměřena na neefektivní jednání vlád USA a v Evropě - a ta doporučení byla směřována do Afriky?

Re: "Teď se podbízí největším prosˇáčkům ...":
Autor: J. Václavíková Datum: 25.7.2017 17:47

Článek bohužel necituje ani neuvádí odkaz na zdroj, ale aspoň z toho mála odvozuji, že ta doporučení jsou obecná pro lidstvo jako takové. Nepleťte si s tím, že hodnotí opatření v USA a Evropě jako nedostatečná.

Bludy z NGO imjeni IVK:
Autor: P. Rudolf Datum: 25.7.2017 14:42

"Někdy je nutné dovést některé nápady a postoje do extrému a naprostých absurdit, aby se naplno obnažila jejich hloupost a nebezpečnost."

Dobře jste autore svůj článek charakterizoval. Na Centrum českého žvástu IVK je to však slabota. Přidat!

Re: Bludy z NGO imjeni IVK:
Autor: J. Václavíková Datum: 25.7.2017 14:55

No vidíte, konečně je jasné, proč se v těch absurditách neustále předhánějí. Asi z obavy, že by jejich blbost někomu unikla :-)

Re: Bludy z NGO imjeni IVK:
Autor: P. Rudolf Datum: 25.7.2017 16:54

No jo, ale když ti všichni tesaříci, prokopové, varadinkové či kaniokové to tak hezky papaj i s navijákem.

A co papáte vy ? Čím živíte tu svou pýchu a nadutost?:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.7.2017 17:42

Re: A co papáte vy ? Čím živíte tu svou pýchu a nadutost?:
Autor: J. Václavíková Datum: 25.7.2017 17:52

My radši seriózní a faktické informace, madam. Tak co ta paranoia?

Jakákoliv snaha snížit u nás počet dětí pod úroveň, :
Autor: P. Vaňura Datum: 25.7.2017 14:42

která odpovídá přirozené reprodukci obyvatel (tj. dnes 2,3 dítěte na ženu) je skutkovým naplněním zločinu GENOCIDY!

Takto je to definováno ve Wikipedii a tato definice sedí i na multikulturalismus!!!

https://cs.wikipedia.org/wiki/Genocida

Genocida (latinsky genocidium) je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem jako „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny“

"Obecně řečeno, genocida neznamená nezbytně okamžité zničení národa, s výjimkou masového vraždění všech členů národa. Úmyslem je spíše projev koordinovaného plánu různých akcí cílených ke zničení esenciálních základů života národnostních skupin, s cílem zcela zničit skupiny samotné. Úmyslem takového plánu je desintegrace politických a sociálních institucí, kultury, jazyka, národního cítění, náboženství a dokonce individuálních životů osob patřících k takové skupině."

Svět je blízko záchrany!:
Autor: P. Zinga Datum: 25.7.2017 14:13

Právě jsem se dočetl, že ALDI opouští své známé alditašky: za pár let úplně, v "přechodném období" za 20 centů. Výtěžek půjde na boj proti oteplování. Fandím mu, teplejch je nějak moc. Anebo jsou spíše moc vidět. Jako u Cikánů.

První aldi-tašku jsem měl v ruce před 50-ti léty. Už ani nevím, kolik feniků stála. Ty změny jdu hrozně rychle...

Re: Svět je blízko záchrany!:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 25.7.2017 14:23

Nasedněte na loď a odjeďte do země feniků a už se nevracejte, děkuji, frustrovanej komáre.

Re: Svět je blízko záchrany!:
Autor: P. Zinga Datum: 25.7.2017 17:10

Šimku, kde jste na to přišel, že já jsem frustrovanej? Z čeho? Z koho? Z Vás? Abych se zasmál...

Re: Svět je blízko záchrany!:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 25.7.2017 17:18

Tak vy se v těch textech kopírovaných ze Sputniku pozitivně realizujete, komáre? Tak to jo :o)

Re: Svět je blízko záchrany!:
Autor: P. Zinga Datum: 25.7.2017 17:33

Šimku, stále dokazujete, že jste blb.

http://www.rp-online.de/wirtschaft/unternehmen/discounter-aldi-schafft-duenne-plastiktueten-bis-ende-2018-ab-aid-1.6968368

Re: Svět je blízko záchrany!:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 25.7.2017 17:58

Tohle jsem rozporoval? Ne, a pak kdo je tady blbej, komáre :o)

V některých oblastech :
Autor: M. Valenta Datum: 25.7.2017 13:39

by se počty dětí na jednu ženu mohly klidně snížit třeba o tři. Ono se cosi už děje, ale dost pomalu. Např. v Indii, která je populačně ve velkém průšvihu, se sníží počet dětí na ženu mezi lety 2015-2020 z 2,48 na 2,34 a do roku 2050 na 1,89. Ještě hůř je na tom Afrika - proto také ta migrace, že.

Re: V některých oblastech :
Autor: J. Václavíková Datum: 25.7.2017 14:40

Ano, růst populace na zemi je skutečně katastrofický.

Tenhle IVáneK je vskutku pilným šéfikovým žákem !:
Autor: K. Zelený Datum: 25.7.2017 11:41

Ten „...vědecky se tvářící (a dokonce vysokým impakt faktorem ohodnocený) časopis Environmental Research Letters...“, to se mu fakt povedlo. Tahleta grupa http://iopscience.iop.org/journal/1748-9326/page/Editorial%20Board

vědecky se tvářících editorů tohoto plátku, vesměs z proslule se tvářících univerzit typu Harvard a Oxford si přeci nemůže přijít na proslulého ekonoma z nejproslulejšího institutu imeni Klause !

Povedené, i když troch nekonkrétní je taky to odhalení zdánlivě „..úsměvných a absurdních ...“, ve skutečnosti smrtelně nebezpečných závěrů vycházejících s boje klimatem. To šéfik bojovníky s klimatem vyřídil důkladněji, i když se mu tam vloudilo pár desítek chybiček, takže jeho závěry podivnou shodou okolností taky působí jako úsměvné a absurdní:

http://blog.aktualne.cz/blogy/radim-tolasz.php?itemid=29636&_ga=2.120368904.1622501667.1500370648-2003571650.1500370648

Re: Tenhle IVáneK je vskutku pilným šéfikovým žákem !:
Autor: K. Zelený Datum: 25.7.2017 11:46

Sorry jako, pop přečtení diskuse vidím, že recenze dalšího díla hanspaulského velikána už zaujala kolegu s podobným vkusem.