24.5.2019 | Svátek má Jana


ARCHITEKTURA: Neznámé vily v Trmalce a jiné

27.5.2008

Stále vycházejí další knihy Foibosu o významných vilách v jednotlivých krajích: Po Praze tu máme vily Liberecka, Ústecka, Olomoucka, Vysočiny, Budějovicka, Brna a Jihomoravského Zlínské vilykraje a jistě přibudou brzy další (viz též zde). V Trmalově vile Jana Kotěry (1902), kde je jedno ze sídel Foibosu, je možno si nejen prohlédnout zajímavý interiér a zahradu a stálou expozici pražských vil, ale běží tam také cyklus přednášek na toto téma. Byl jsem také osloven a vymyslel jsem přednášku o rodinných domech, které v současném vydání Pražských vil dosud chybějí. Koho tedy téma zajímá, zvu ve středu 11. června v 17 hodin do Trmalovy vily v Praze-Strašnicích, Vilová 11 (pět minut od stanice metra Strašnická).

Jsme-li už u přednášek, připomínám ještě poslední jarní díl cyklu významných architektů, věnovaný tentokrát Karlu Hubáčkovi a jeho „školce“, která se uskuteční už 3. června v 18:30 v břevnovském Kaštanu. Jedním z absolventů „školky“ je také Martin Rajniš, který bude vystavovat své poslední, především dřevěné práce ve Fragnerově galerii na Betlémském náměstí, vernisáž je už dnes v 19 hodin, součástí je i křest jeho knížky.

V pátek 13. června v 19:30 jsem byl pozván do evangelického sboru ve Vršovicích, Jihomoravské vilykde budu přednášet o pražské architektuře XX. století. Konečně ve čtvrtek 19. 6. v 19 hodin uvedeme v prodejně Kubisty v domě U Černé Matky Boží na Ovocném Trhu další ze série map, které představují moderní architektonické styly na konkrétních příkladech. Tentokrát to bude pražská secese (o předchozích mapách viz zde).

Konečně chci ještě upozornit na výstavu Bruselský sen, která běží v Městské knihovně. Sám jsem ji ještě neviděl, ale už se na ni těším. A další Psí vycházka? Určitě v červnu ještě nějaká bude. Časem sdělím, kdy.

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


A.N.
14:24
27.5.2008

M.Rund
8:27
27.5.2008

..
,
8:10
27.5.2008

Picmoch
6:38
27.5.2008

počet příspěvků: 4, poslední 27.5.2008 02:24

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.