28.1.2020 | Svátek má Otýlie


PŘÍRODA: Chlupatá školka

16.4.2016

Robin Surikata

Ahoj, já jsem Robin. Robin Surikata. Na téhle fotce jsem ještě malej, ale teď už je mi deset týdnů a jsem nejstarší mezi těmi prťaty, co jsou tu se mnou!

Malpa Kolumbus

Měl jsem kámoše Kolumba, což byl Malpa, ale ten už je u nových majitelů a trénuje na pořádného opičáka. Byl super a docela se mi po něm stýskalo.

Novorozeňata surikat

Ale nestýskalo se mi dlouho. Za pár dní k nám přišlo surikatí novorozeně Kryštůfek a týden po něm moje nastávající parťačka Jessie, té bylo čtrnáct dní, takže akorát začala koukat. No a o něco později naši partu rozšířil i Kryštůfkův bráška Matěj.

Jejich máma totiž měla děti poprvé a moc to s nimi nezvládala. Kryštůfkovi při porodu poranila ocásek tak, že o pěkný kus přišel. Matěje jí sice moje náhradní máma nechala, prý aby se učila pečovat, ale po čtrnácti dnech bylo jasné, že jí to moc nejde. Tak už jsme čtyři...

Lvice Viki 1

Aby toho snad naše náhradní máma neměla málo, o týden později k nám přicestovala dva dny stará lvice Viki. To je takovek chlupatej knedlík, jenom jí a spí a občas někam popojde. Většinou ale po pár krocích upadne a už to tak nechá a usne.

Lvice Viki 2
Lvice Viki 3

Já pak musím zkontrolovat, jestli o ní správně pečují a má dobré mlíčko....

Lvice Viki 4
Lvice Viki 5

A Jessie mi s tím už docela pomáhá!

Archie

No a tohle je Archie, můj nejnovější kámoš! Jsou mu tři týdny a nějak se mu nedařilo, tak mu musíme pomoct, aby z něho byl pořádný puma, teda vlastně pumák nebo že by pumlíč? No nic, běží nám čas a musím jít zkontrolovat, jestli všichni dostali večeři!

Tak se zatím mějte krásně!

Váš Robin Surikata

Foto: autorka

Lucka V. Neviditelný pes