22.10.2020 | Svátek má Sabina


FOTOČLÁNEK: Rok v cípu Krušných hor 2016

2.1.2017

To nám to uteklo. Rok 2016 je za námi a já předkládám poslední měsíc, prosinec. Je ze zimních měsíců můj nejoblíbenější. Mám ráda adventní čas, čekání na Vánoce. I ty přípravy a plánování. Pečení cukroví, setkávání lidí, zdobení domu, světýlka.

Na dlouhé procházce

Na dlouhé procházce

Hned prvního jsme pořádali v nemocnici adventní koncert. Začala jsem před několika lety úplně skromně a letos už to přerostlo ve velkou akci. Pozveme i lidičky, kteří něčím přispějí, dáváme prostor neziskovým organizacím. Tak se letos prodávaly perníčky a adventní věnce, prezentovali se aktivní rodiče handicapovaných dětí, vyměňovali jsme si kabelky. Tedy asi spíš vyměňovaly. Tato akce – Kabelkománie – znamená, že odnesete kabelku k prodeji a mnohdy si jinou odnesete domů. Výtěžek šel na konto dárců kostní dřeně. A bylo to téměř 60 tisíc korun. Slušné, ne? A hlavně zpívaly děti z Ústeckého pěveckého sboru.

Adventní koncert a trh v aule naší nemocnice

Adventní koncert a trh v aule naší nemocnice

Další adventní trh jsme navštívili celorodinně a to u sousedů v Sasku. Na pevnosti Königstein. Nádherné prostředí, nádherná akce. Nejlepší, co jsem kdy viděla. Posuďte sami zde. Teď už jsem díky Xerxové obeznámená s ochranovskou hvězdou. Byly jich tam stovky, včetně té největší, 2,5 m velké.

Štědrý den jsme strávili v zeleném Hradeckém kraji.

Na Štědrý den jsme v zeleném Hradci

Na Štědrý den jsme v zeleném Hradci

Ten rozdíl proti našemu Zmrzlákovu je vidět i na fotkách.

Moje okrasná vrbička je ještě okrasnější

Moje okrasná vrbička je ještě okrasnější

A právě do královohradeckého kraje, který dobře znám a který miluji, předávám štafetu. Příštím rokem vás bude ve fotografii provázet Dede.

Děkuji vám za zájem o fotočlánky, za vlídná slova. Měla jsem z toho trochu trému, nejsem psavá. Fotím ale ráda a často. Všechny fotografie jsou z mobilního telefonu, ten mám vždycky při sobě. Plánovala jsem si, jak budu chodit s foťákem, ale byl mi těžký a nepohodlný. Takže vzdávám poctu i firmě Alcatel.

Krásný nový rok, milí Zvířetníci

Mějte krásný, úspěšný, zdravý a láskyplný rok.

Vaše Dalmi

Foto: autorka. Další obrázky si můžete prohlédnout níže v klikacím okénku anebo přímo tady na Rajčeti.

Dalmi Neviditelný pes


Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...