21.9.2021 | Svátek má Matouš


VíP: Aneb víkendový pokecník

14.8.2021

Provozní slepota, nos mezi očima a samozřejmě

Je neuvěřitelné, čeho jsem schopna. Kupuji si jízdenku v e-shopu ČD, a jelikož to nedělám poprvé a pecko s internetem jsou mým denním chlebem, jedu v podstatě na autopilota. Klik, klik, a po vytištění již zaplacené jízdenky hledím jako tele na nová vrata. Stala jsem se hrdou majitelkou zavazadlovného, vagonového úložného a místenky pro kolo. Cožee? No ano, ešop poněkud změnil fejs neboli ksichtík, a jsem rázem v kýblu.

Za blbost se platí, v tomto případě to naštěstí moc nebolí. Na druhý pokus už nejedu na autopilota a pro jistotu si taky protřu brejle, abych se zbavila provozní slepoty. Nakonec se povedlo.

Že nevidím nos mezi vlastníma očima, a navíc že jsem ta kovářova kobyla, jsem se přesvědčila předevčírem. Už pár měsíců mám opakované potíže se zády. Stáří a kovid (výmluva), řekla jsem si. Nakonec se mi dostala do ruky knížka Pavla Koláře a docvaklo mi to. Vždyť před půl rokem jsem vyměnila sezení u pecka, u něhož trávím denně opravdu hodně, hodně hodin. Do té doby jsem seděla na balonu, jenže ten díky nenechavým Čendovým prackám ušel (to takhle sedím a sedím, stále níž, už mám monitor někde téměř nad hlavou, než mi to došlo: ďurka a osm stovek za kvalitu v tahu). Od té doby jsem seděla na kancelářském křesle s područkami a rehabilitačním podprdelníkem. Myslela jsem si, že tím záda ochráním, jenže omyl.

Každého klienta se vždycky ptám: co se změnilo předtím, než vám začaly ty potíže? Takže konečně jsem se chytla za nos, podívala se na něj a vzpomněla si, co se u mě změnilo. Takže jsem si hned koupila balon a vzápětí po usednutí, ale opravdu vzápětí, moje záda zahlásila: to je ono!

A to samozřejmě? Za samozřejmost počítám přístupnost internetu - pevný, ve městě, co víc si přát. Dost často sázím Zvíř v předvečer, po práci. No a tuhle v poledne najednou prd chrocht, internet exnul. Po obvyklých manévrech „vystoupit-nastoupit“ jsem musela uznat, že závada nebude na našem přijímači, a už mi šrotovaly katastrofické scénáře. Cožpak o to, mohla bych zavolat Zaně, jenže ta by musela zavolat Evě, a kdoví kde teď obě jsou... Naštěstí jsem zaslechla na chodbě nějaký šramot. Padlo na mě tušení (po výcviku od elektrikářů, kteří klidně jen tak zkusmo cvakají jističi po baráku) a bylo to tak: u sousedů pan interneťák vytáhl nesprávný kabel. Spustila jsem sice ne jako siréna, ale přiběhl rychle a opravil to hned.

Jsou to všechno tzv. hedvábné starosti, jak to tak čtu. A to je to „samozřejmě“, na které jsem si tak ráda zvykla. Lepší je však být ve střehu :D

Přeji příjemnou sobotu a neděli. Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes


Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !