20.1.2021 | Svátek má Ilona


ROZCESTNÍK: Babí léto, září 2017

15.4.2019

Už dlouho jsem měla v plánu dát si o víkendu pořádně do těla a spát tři noci venku, ale nakonec jsem venku spala jen jednu noc a navíc v autě. 

No ale babí léto bylo parádní a něco málo jsme nakonec taky viděli.

Nad Zvěstovem

Nad Zvěstovem

První okruh čítal 16 km a potkali jsme slovy dva turisty, navíc kousek od Ratměřic, a pak už skoro ani noha, přestože jsme šli z části po stezce sedláka Oneše, místní celebrity.

Jankov

Jankov

Zámek Odlochovice je nepřístupný, ale v jeho prostorách je kavárna s venkovním posezením přímo s výhledem do krásných zahrad, a tak jsme využili možnosti chvíli posedět s pohárem a kochat se krásně upravenou zahradou.

Odlochovice

Odlochovice

Místní mladík Evžen si půjčil Ferinku, aby se s ní mohl trochu projít, ale pohladit si ji nechtěl. Procházka s ní ho ale evidentně těšila. Pak už jen dojít k autu a zaskočit na krátkou návštěvu k lapinkoiřímu krasavci Lokimu.

Loki a Feri.

Loki a Feri.

Přespali jsme v autě na kraji lesa a hned ráno jsme byli připravení pokořit Malý i Velký Blaník. Leháro jako předchozí den to nebylo, na Malý Blaník po červené trochu do kopce s kořeny přes cestu, na vrcholu kamenné pole a taky poutní zřícenina barokní kaple Máří Magdalény a zpátky k parkovišti už příjemným jehličnatým lesem.

Babí léto, září 2017

Rozehřátí jsme pokračovali na rozhlednu na Velkém Blaníku, terénem ne nepodobným předchozímu vrcholu. Tady už houstly davy, ale než se vymotaly z parkoviště, měli jsme za sebou jak parádní rozhled do okolí, tak cestu přes kameny zpátky dolů.

Foto: Mawenzi. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do pěkné fotogalerie.

Osobní stránky autorky: https://mawenzi.cz

Mawenzi Neviditelný pes