Neděle 20. dubna 2025, svátek má Marcela
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PSI: Momentky z koupelny (Sorbon 6)

Dalmi
diskuse (45)

3 Vezmi mě k sobě, podlaha je tvrdá foto: DalmiNeviditelný pes

Náš Sorbon roste a mohutní. Váha zůstává, je nějaký hubený, chlapec. Je mu jedenáct měsíců a je miminko. Ani náznak nějakého rozumu. Jen všeobjímající láska.

Z pokousání Bohoušem se zotavil fyzicky a snad i psychicky, nevidím rozdíl v chování. Zajímavé ale je, že šrám na hlavě z první rvačky mu zarostl bílými chlupy. Takže má rovný bílý stín nahoře mezi ušima.

Pohodička u hospody

Sníh pomalu mizí a je všude bláto, tudíž spousta špíny, která se s čoklem dostane do domu i při sebelepší péči a pozornosti členů rodiny. Zmazal si kobereček, který má jako svoje „místo“ dole v kuchyni. Strčila jsem tedy pelíšek do pračky a zvědavec se přišel podívat, co že to v koupelně dělám. Horní koupelna je totiž zajímavé místo, jsou tam voňavé věci (použité páníčkovy ponožky) a taky věci, proti kterým je třeba velice rázně a nekompromisně zakročit (zapnutý fén).

No a teď tady hučí a syčí ta veliká bedna, do které je vidět okýnkem. CO TO? V bedně je můj pelíšek! Točí se tam nesmyslně dokola. Paničko!!! No toto, panička nic. Ona to sem vlastně donesla, ona strčila moje spinkání do bedny. Huf! Baf!

3 Vezmi mě k sobě, podlaha je tvrdá

Směju se Sorbonovi, je tak roztomilý, naklání hlavu na jednu či druhou stranu, vrhá pohledy do pračky a na mě a myslí si, že těma velkýma packama pračku zastaví a koberec zachrání. Uklidňování mě stálo nějaké piškoty :-)

A druhá momentka z koupelny. Ta mě málem stála zdraví a způsobila opaření. Stojím ve vaně a sprchuju se. Mám jenom přivřené dveře. Miluju horkou sprchu, stojím a užívám si. Najednou se pohnou dveře, pomalinku se otvírají. Trvá to docela dlouho, někdo se mi sem plíží. Milimetr po milimetru. Jojo, zase na mě chce bafnout manžel a myslí si, že nedávám pozor. Dívám se tedy do výšky cca 185cm, kdy se tam objeví ježatá hlava. Omyl, poněkud níž se objevuje černý čumák… černé oči… uši. Sorbon!

„Co je? Chceš osprchovat?“ zahlaholím vesele.

„NUÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!“ odpoví mi hluboký hlas našeho mlčenlivého miminka. A v mžiku uši, oči i čumák rychle zmizí. 

Pomáhám v kuchyni

Foto: autorka

Jan Kovanic
19. 4. 2025

Vyjíždíme ze Slunečné - já, přítelkyně Karla a její navigace Erika.

Aston Ondřej Neff
19. 4. 2025

Rusko nepřestane útočit a Ukrajina se nepřestane bránit.

SÝR ZDARMA
19. 4. 2025

Anglický ústavní soud potvrdil to, co ví každý normální člověk.

Gita Zbavitelová
19. 4. 2025

Stále víc Izraelců pochybuje, že vláda dosáhne propuštění rukojmích.

Tomáš Procházka
19. 4. 2025

Ukrajina zoufale potřebuje další vojáky.

Aston Ondřej Neff
17. 4. 2025

Chceme napříště podléhat „nadstátní moci‟?

Aston Ondřej Neff
18. 4. 2025

Audit digitalizace stavebního řízení neexistuje.

Aston Ondřej Neff
19. 4. 2025

Rusko nepřestane útočit a Ukrajina se nepřestane bránit.

Marian Kechlibar
17. 4. 2025

Čína je od roku 2010 největší výrobní ekonomika světa.

přečetl Panikář
17. 4. 2025

Německé „ministerstvo pravdy“ hlídá „svobodu názorů“

Lidovky.cz, ČTK
20. 4. 2025

Ruská armáda opakovaně porušila velikonoční příměří, které v sobotu odpoledne oznámil ruský...

Lidovky.cz, ČTK
20. 4. 2025

Neděle zmrtvýchvstání je největší slavností křesťanského církevního roku, připomíná vzkříšení...

Jaroslav Petr
20. 4. 2025

Pokusy na zvířatech s cílem pomoci lidem jsou problematické z mnoha důvodů; hlavně proto, že...

Lidovky.cz
28. 3. 2025

Čeští hokejisté se připravují na mistrovství světa v Dánsku a Švédsku. Od dubna absolvují několik...

berr Roman Berežanský
19. 4. 2025

Útočník severně od Frankfurtu nad Mohanem zastřelil dva lidi. Nyní je na útěku, policie po něm...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz