13.4.2021 | Svátek má Aleš


PSI: První hlášení z druhé bedýnky

23.1.2017

Tak zas je to tady. Zas jsem kecala, prý už nikdy žádné štěňata mít nebudu. No ale když ono to vše vyšlo a klaplo a prostě zas jsou tu. Čtyři krásné černé lesklé válečky. Narodili se 2. 1. 2017. První fenku mi Nastěnka povila do postele. Další už se narodili v bedýnce.

Štěňata kerry blue teriér, 4. 1. 2017

Nastěnka byla moc šikovná, vůbec se s tím nepárala, prostě jedno za druhým a do dvou hodin bylo hotovo. Čekala jsem opět velmi velmi starostlivou matku, a proto bylo nachystáno masíčko na úplatky. Ale zkušená Nasťa mě mile překvapila. Nechala si dětičky hezky zkontrolovat, ale pěkně prosím fofrem, jinak se neznám!! Takže jsem jen v rychlosti zvážila jedno miminko a zjistila, že máme pěkné cvalíky, skoro 30 dkg!!

Štěňata kerry blue teriér s matkou Nastěnkou

No a co dál? Nastěnka byla moc hodná, nebyla už tak vyplašená jak poprvé. Taky se šla dobrovolně vyvenčit a celkově byla klidnější. Nechala mě hezky si všechny prohlídnout a zvážit. A zjistila jsem následující: dvě holčičky, jedna s bílou náprsenkou Dorotka, druhá Deli celá černá, pejsek D ́Artagnan bílá náprsenka menší, a Desperado úplně malinká bílá tečka. Až se kluci načipují, dostane jeden mašličku, jak rostou, jsou skoro úplně stejní.

Maminka Nasťa se krásně stará, štěňátka krásně přibírají. Ve 14 dnech jsem je odčervila a malinko přistříhla drápky. A taky jsem obsah bedýnky ukázala tatínkovi Terrynkovi a strejdovi Chickovi.

Štěňata kerry blue teriér s matkou Nastěnkou

Jsem zvědavá, jestli bude Chicco zas hodný strejda a které si vybere jako svoje, až a jestli mu je bude chtít maminka vůbec půjčit.

A Olíček? Ten stál nachystaný u branky pokaždé, když jsem šla ven s Nastěnkou. Hladit miminka, říkal. A jak je hezky mazlil. A nechtěl od nich odejít a pořád vykládá, že za chvilu budou velcí a budou tady všude běhat. A čurat... a kakat... doplňuje Olíčkova maminka :-)

17. den na světě na mě koukla nejmenší Deli. Na druhý den už byli všeci koukací. Bylo na čase, protože po bedýnce už zdatně chodili. Za pár dní dostanou poprvé granulky, tak jsem zvědavá, jak jim budou chutnat.

Vaše Pája, momentálně ve fázi „všechny si nechám“.

Foto: autorka. Klikněte do kteréhokoli obrázku a podívejte se do fotogalerie!

Pája Neviditelný pes