27.2.2021 | Svátek má Alexandr


PSI: Princezna Shanny

30.8.2019

Tuhle mi přišel zajímavý e-mail od J. Novotné:

Shanny je adoptovaný shar-pei ze spolku Šarpej v nouzi a formou hlášení jsme začali dávat spolku vědět, že se má dobře. Zaujala nás reakce na její hlášení a proto jsme si říkali, jestli by nemohlo zajímat i víc lidí. :-)

Soudím, že zajímat nás to bude. Pěkné počtení přeje Lika!

Ahoj, jsem Shanny a jsem princezna! To je vše, co o mně potřebujete vědět.

Nějaký čas jsem trávila u tet pod spolkem Šarpej v nouzi, jak jsem se tam dostala, není důležité. Před pár dny jsem se dostala k uječené, tichému a piškotonosičce. A tím začalo moje týrání, které by mělo být hlášeno na psociálku!

Princezna Shanny se veze

Princezna Shanny se veze

Den čtvrtý – těžký život princezny

Uječená mě dnes vzbudila a tvrdila zase něco o výletě, ona je fakt pošahaná a myslí si, že se nechci válet na gaučíčku. Tichej je zrádce a odvezl mě na výlet a tak začal den s názvem: Prachovské skály. Cesta dobrý, to se můžu válet v pelíšku a nemusím pohybovat tlapkami. Jo a taky můžu prdět v autě a pozorovat, jak se uječená, tichý a piškotonosička dohadují, kdo z nich to byl. Strašná bžunda!

Na procházku je to hezké místo a hezky se mi tlapkalo po cestách, ale pak to přišlo: schody! Kdo tam byl, tak ví, že jsou fakt ošklivé a zcela nevhodné pro princezny jako jsem já. Uječená si naivně myslela, že pamlsek a pozitivní švitoření ve mně vzbudí instinkt horolezce (jsem Shar-Pei a ne Reinhold Messner).

Na turistiku ti dlabu.

Na turistiku ti dlabu.

Napadlo mě, že bude velká bžunda nechat uječenou vycukat, takže jsem tři úseky schodů vylezla. Ve čtvrtém na odpočívadle čekal jiný pes a asi mě chtěl povzbudit, tak na mě štěknul a to byla moje chvíle! Chvíle, kdy jsem se zastavila a nechtěla dál.

Uječená se chvilku snažila mě ukecat, ale rychle pochopila, že jsem se rozhodla. Chvilku mi jí bylo líto, protože její pohled byl plný zoufalství, ale je tvrdá! Vzala mě do náručí a všechny schody mě odnosila. To má za trest, neměla si myslet, že je chytřejší. Já vážně nejsem debil, ale princezna! Uječená je opravdu blbka, protože mi ještě za odměnu večer koupila nový mrazák na maso a objednala 40 kg masa. Kdyby tak tušila, že jsem to na ni upekla!

Den pátý

Ráno jsem se probudila a byla rozlámaná, protože to včerejší nošení bylo hrozně náročné. Tichý prohlásil, že pojedeme na výlet! Zrádce! Piškotonosička mě uplatila pár piškůtky, takže jsem nadávala jen trošičku. Ve finále to nebylo vůbec zlé, protože mě vzali na výlet do lesa! Takových pachů a ten bordýlek, ve kterém jsem se mohla válet, žůžo.

Já nejsem divočák, já jsem princezna!

Já nejsem divočák, já jsem princezna!

Uječená mě připla na lonž, že v lese nesmím běhat volně, taková potupa! Pak jsem to pochopila, lonž má praktické důvody: aby se uječená neztratila a věděla, kam má jít, tak blbá je! Po lese jsem lítala jako tajtrdlík a užívala si to. Piškotonosička a tichý sbírali nějaký sajrajt, prý houby. Uječená prohlásila, že do lesa mi musí pořídit reflexní vestu, protože prý chrochtám jako divočák a dupu taky tak. Nejsem divočák, ale divočit umím. Tichý mi slíbil, že zítra mě vezme zase do lesa na houby.

Den šestý

Jako ty vado! Slíbili, že půjdeme na houby! A jako nic?!

Stejně najdou houby

Stejně najdou houby

Místo toho mě vzali k babičce s dědou. Zahrada super, ale ten pes by tam nemusel okounět! Je to starej hajzlík a byl na mě hodný, ale je to prostě raťafák a já mám přece úroveň! Vzali mě na oběd na zámek, takže to trochu vylepšili, protože pochopili, že princezna patří na zámek, ale stejně jim to nedaruji. Odpoledne mě vzali do jednoho super obchodu Dogstyler, že mi prý něco koupí, tak jsem se těšila.

Když uječená začala nosit pamlsky, které mám ráda, tak jsem dělala hérečku, přeci se nedám zadarmo. Jenže pak tichej řekl, že potřebuji nové kšírky a že se mu líbí růžové.

Fakt růžová! Já se picnu!

Fakt růžová! Já se picnu!

Jako vážně? Růžová?! Ostudou bych umřela! Myslela jsem si, že on je můj parťák a bude na mé straně. Chyba! Večer budu chrápat jako banda opilých námořníků, abych se jim pomstila.

Den sedmý

Uff, jsem týraný šarpík! Vzali mě na návštěvu k jedné fenečce jménem Coco. Prý jsme hezká dvojka Coco Shannyel, jsou fakt divný, ty lidi. Coco je hezká princezna, ale trochu žárlivá, ale aspoň lezla po uječené a ta mi dala pokoj. Bylo to hrozně fajn, ten klid myslím. Trochu jsem si začala hlídat svůj prostor, protože nikdo se nebude přibližovat k mým otrokům! Hrudník mám veliký a tak umím vydávat zvuky jako pes baskervilský. Hrozná bžunda, ale uječená říká, že to není moc hezké.

Strážní pes Bobina aneb Shanny, když se tváří jako Kelišová

Strážní pes Bobina aneb Shanny, když se tváří jako Kelišová

Doma jsem zjistila, že když budu vyvádět, jako kdyby mě na nože brali, tak mě nenechají doma samotnou, prý kvůli sousedům. Začala jsem toho zneužívat, protože chci být milována a opečovávána a ne čekat doma.

Už jsem zmínila, že doma žiju s kočkama? Ten černý prd je mazlivý a je s ním sranda. Bílá je asi také princezna a tak se moc nebavíme, ale respektujeme své dýchání. Mno a pak tu je kuře! Kuře je kočka sphynx a je s ní hrozná bžunda! Hrajeme si spolu a honíme se po bytě! Občas honím já ji a občas ona mě, ale nechceme si ublížit, jen spolu demolujeme byt a piškotonosička má mžitky před očima. Jo a uječená říká, že s ní jdu zítra do práce a trochu se prý bojí, jak to zvládnu. Nevím, co to znamená, ale mám úroveň, takže uvidíme.

Den osmý – práce

Jako ty vado! Co je to za nepořádek! Uječená vylezla z peřin podezřele brzy a tvrdila něco o práci. Musela mě budit, protože vstávat jsem opravdu neměla v plánu. Strašný zážitek a strašné ráno. Naložila mě do auta a odvezla do kanceláře. Já chci ven a ne do práce! Ale ve finále to šlo. Takových otroků a všichni říkali, že jsem nádherná! Já byla jako pravá princezna, pořád nějaký chlap kolem.

Těžký život princezny Shanny. Shar-pei

Těžký život princezny Shanny. Shar-pei

Na záchod jsem uječenou nechtěla pustit, to se mi moc nelíbilo, protože nepřítele je třeba sledovat a hlavně: co kdyby šla žrát do lednice a já u toho nebyla!! Trochu jsem i štěkla, to aby všichni věděli, že jsem sice princezna, ale natrhnu jim pytlíky!! Po práci jsem lítala na dostihové dráze, teda on je to oplocený trávník kolem obrovské skladové haly (tam pracuje piškotonosička). Na dráze jsem byla jako vítr, rychlejší než prd norského rybáře, prostě fičák!!

Jo a uječená říkala, že mi tyhle hlášení zakáže, protože jsem prý blbka a nikoho to nezajímá. Kecááá!

Tak pac a pusu

Princezna Shanny

J. Novotná a Shanny Neviditelný pes