18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Zapečená treska po portugalsku (Portuguese cod bake)

Během letošní návštěvy našich londýnských přátel pro nás Chris uvařila jídlo, které jsem dosud neznala - Portuguese cod bake. Moc nám s manželem chutnalo, navíc mě byla sympatická jeho snadná příprava a jednoduché složení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Enatae 30.12.2013 2:45

Re: Zdravím v poklusu

Io, jen jsem tě chtěla upozornit, že jsi chtěla  debatu o téhle nešťastné a tragické události (zcela pochopitelně)  omezit na neveřejný sektor na Hadech.  Asi sis v tom stresu neuvědomila, že píšeš na Lidovky. Promiň, že to píšu sem, nemám na tebe mail.

Z. Matylda 28.12.2013 14:36

Ryby já ráda

ale momentálně dojíždíme zbytky z Vánoc. Aspoň nemusím moc vařit. Ale tahle příprava vypadá dost jedle, zkusím to někdy.

T. Zana 28.12.2013 13:24

Pěkné!

Hmhm, to vypadá dobře. Možná bych zkusila ten původní recept s vínem.

Ale teď jdeme dolikvidovat poslední vánoční zbytky :-)

Držím palce surikatím drobečkům!

O. Joklová 28.12.2013 12:02

surikaty u Lucky

a taky jsem zkopíruju od včerejší diskuse:

no, tak pokud to nemůžou být Adam a Eva, tak Suri a Kata je dobrej nápad, líbí se mi to... páni, a jak to vypadá cizokrajně, málem ugandsky, svahilsky nebo tak něco podobnýho :-DDDDD

moc těm drobkům držím palce!!! :-))))))

L. Vaňková 28.12.2013 20:08

Re: surikaty u Lucky

Je to přímo skvělej nápad :-) Mimina se zatím drží, oba se v dvouhodinových intervalech krásně ládují a přibírají pomaloučku, ale jistě. Uvidíme, jak to půjde, u takových prcků začínám být mírně optimistická, až když začnou koukat. Aktuání váha je: Suri 42g, Káťa 32g, což je oproti včerejšku nádhera :-)

O. Joklová 29.12.2013 9:52

Re: surikaty u Lucky

hihi, tak z Katy je už naše česká Káťa? :-)))))

Z. Tora 29.12.2013 13:03

Re: surikaty u Lucky

Suri a Káťa jsou nádherná jména :-) moc držím palce, aby to zvládli. Jsi úžasná náhradní mamina, klobouk dolů!

O. Joklová 28.12.2013 11:57

dojedla jsem

poslední porci kapříka i bramborového salátu - mňam!!!!!!!

mějte všichni pěkný den :-)))))

Z. Dalmi 28.12.2013 10:50

Vánoční mlsání

Já si dnes dám asi brambory na loupačku po tom všem mlsání. A tresku zkusím příště :-)

Z. Vave 28.12.2013 9:29

Zdravím a mávám

a přeju všem krásný den. <3

Jedeme s chlapečky pryč, k počítači a ke čtení Mlsotníku se dostanu až odpoledne.

A. Bygmyšová 28.12.2013 9:24

Pomalé pečení

Ahojky, vznášela jsem dotaz u včerejší diskuse, dám to sem znova. Když tu mlsáme.

Liko a ostatní děvuchy, budete-li..... vyzkoušela jsem ne uplné pomalé pečení 4-5 h svíčkovou / zvěřina. Ňam ,ňam. Kdysi jsem tu psala, že na pečeně jsem trotl, ale tohle se povedlo a já snad po letech budu umět i pečeně. Ale..... když tady čtu 14 hodin  ??? pečení ,tak by mne zajímalo....co to žeréééé (myslím elproudu)  To jen pro zajímavost, u pomalého už zůstanu i když nevím zda těch 14 h dám  :-)

Z. Jarka_F. 28.12.2013 11:01

Re: Pomalé pečení

Já jsem taky vznášela dotaz u včerejší diskuse, tak dnes už radši budu držet hubu :-)))

A. Bygmyšová 28.12.2013 11:22

Re: Pomalé pečení

jenže já jsem u včerejší diskude vznesla dotaz dneska  :-)) a čekám ,že se mne někdo ujme a odpoví.

Z. Lika 28.12.2013 11:42

Re: Pomalé pečení

Odepisovala jsem do včerejšího, takže okopíruju. Já vím, taky se teprve orientuju, co kdy kde kdo napsal :-)

A. Bygmyšová - když se peče třeba těch 14 hodin, začíná se na 80 - 90 °C, takže trouba spíš občas přihřívá, až zhruba po 6 - 8 hodinách se začíná pomalu přidávat, a to už je trouba ohřátá a nejsou to velké skoky. Sledovala jsem to u plynovky, kde musím začínat na 130°C, pořád jsem odbíhala k plynoměru, ale ten se za celou dobu pečení (cca 9 hod) neotočil snad ani o jednotku.

Jo, teď jsem to cvičně změřila – za 1 hodinu plynoměr naměřil spotřebu 0,09 m krychlového, když byla trouba puštěná na nejnižší stupeň.

A. Bygmyšová 28.12.2013 12:06

Re: Pomalé pečení

Jasně Liko, já to tam dávala dneska a tak jsem netušila, zda tam ještě vlezeš, proto jsem to dala ještě sem.  :-D

Díky za odpověď, jen mne to zajímalo. Protože jsem fakt zjistila, že to pomalé pečení je skvělé. On už mi tady někdo radil, ale vyzkoušela jsem to až nedávno. Akorát z těma netopejrama jsem to ještě nezkoušela  :-D  :-D

Akden

Z. Lika 28.12.2013 17:39

Re: Pomalé pečení

Hm, netopejři... kdybys jim zatopila jenom maloulinko, mohli by ti v troubě přezimovat :-))

A. Bygmyšová 29.12.2013 6:28

Re: Pomalé pečení

Jo občas bych je mohla vyvenčit viď?  :-)

Š. Matyášová 28.12.2013 19:18

Re: Pomalé pečení

tak holky,když husa pro 8 lidí váží i se sádlem 5 kilo, musíte jí dát čas- když ji ještě přicpete pro sichr pod kůži i kuřecí prsa...a pečete to dlouuuuho,ale na 60st.Celsia,  takže to moc eletriky nežere, jen tolik,aby to ohřálo spirálu na těch 60st....což je asi 25% spotřeby z celkového příkonu....a jednou za rok se to dá... ;-)

A. Bygmyšová 29.12.2013 6:29

Re: Pomalé pečení

Šarí, kuju  :-)

Z. Xerxová 28.12.2013 9:16

hezkou sobotu

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Situace stále stejná :o)  Nestííííhááám a je to moc príma

Š. Matyášová 28.12.2013 5:24

Na dnešek mám ještě poslední porcičku kapříka...

ale tohle si Maričko uložím, jen nedám sýrovou omáčku,to zas nejde k rybě mě, ale naleju šlehačku...bude to podobný,ale nebude tam chuť sýra. 

Dostala jsem k vánocům knížku-Vaříme ze 4 surovin. Nadchla mne ta jednoduchost u jídel. Doma dávám i ze dvou surovin, takové Olupsije se solí. No ze tří,zapíjím je mlékem. Ale neliji do nich,takže ze dvou.

A co tu dělám tak brzo ráno? Kožichové jsou zvyklí snídat v 5 hodin..

Takže Dobré ráno všem a pěknou sobotu .....