19.9.2020 | Svátek má Zita


PSI: O jedné Barče z Moravy

16.3.2006 22:16

Jedná se o benefiční akci pro opuštěné a týrané pejsky z útulku ve Zlíně, která se bude konat tuto sobotu 18. března 2006 na dostihové dráze Tlumačov v Otrokovicích, viz: http://www.mscoursing.com/.

Ale myslím, že byste měli něco vědět o hlavní "pachatelce" celé akce, o Barboře Zdráhalové, která nejen že tuto akci vymyslela, ale přesvědčila i mnoho sponzorů, partnerů a garantů o tom, že zúčastnit se a pomoci pejskům má smysl. A tak se najednou sešlo plno dobrých duší, které se do akce pustili spolu s Barčou. Jak jsem tak pročítala diskusní fórum na zmíněných stránkách, došla jsem k závěru, že nejlepší bude nehledat slova vlastní, ale použít úryvky z diskuse. Není k tomu co dodat, snad jen že její práci a nadšení obdivuji a držím jí palce, ať to v sobotu dopadne co nejlépe!

Z diskuse vyjmuto:

=Zdravím paní Zdráhalovou, jejího manžela a pejska a samozřejmě všechny garanty a ostatní zájemce o pejsky. Již v pondělí jsem se zajímal o fenku NO Ságu a dnes jsem opět kontaktoval organizátorku s dalším dotazem. Jsem hrozně rád, že existuje člověk jako je paní Zdráhalová, co nedokáže v telefonu říci nemůžu - nejde - nedokážu a i přes spoustu práce se mi věnovala. Z textu níže jsem pochopil, že již sdělila paní Jeleňové (garant pejska), že jsem nevěřil, že Sága může dostat "výbavičku" a musím to potvrdit, opravdu je to neuvěřitelné, že dokázala "až takto zbláznit lidi" a ti jdou a pomáhají za své peníze udělat maximum - děkuji Vám!!

Nemohu slíbit, že si Ságu vezmu domů, jelikož ji musím vidět a udělat si obrázek o jejím chování sám, jsem vděčen za tuto nevšední akci, protože psa mohu poznat - nikoliv hladit přes mříž - a zažít s nim "něco jiného než vycházku v útulku". Určitě s manželkou dorazíme, jelikož nám před vánoci zemřela fenka a budeme se snažit najít nám další partnerku na cestu životem... Na pejska si netroufáme, ale fenku jistě jednu odvezeme!

Děkuji paní Jeleňové za vše pro Ságu a pokud si vybereme právě ji, budu rád za "udržení kontaktu" pro případnou pomoc a to jisté samozřejmě platí pro další garanty NO fenek.

Nechci zde psát o svých pocitech, protože jen tato zpráva mě bude trvat psát tak půl hodiny, ale můžu Vám říci, že jsem nikdy / a to mě už není "málo"/ nezažil takový pocit očekávání!

Těšíme se na akci a jak zde jedna z garantek pravila "akce to bude skvělá i kdyby trakače padaly!"

=Děkuji Vám za tuto akci, jelikož my bychom do útulku nikdy nešli neboť v "pláči ostatních" bych si nedokázala vybrat!!

=Když přišla Barča s nápadem benefice, tak jsem nepochybovala, že akce vyjde. O čem jsem pochybovala, tak o lidech a o tom, že akce výrazněji pomůže tomu, aby si pejsky někdo vzal. Ale teď když vidím, jak je o pesánky zájem, je to naprosto úžasný. Moc často nebrečím, ale tady mívám poslední dobou slzičky v očích skoro pořád. Je to úžasný, jak se dokážou dát lidi dohromady, když je k tomu postrčí někdo, jako je Barča.

V sobotu to bude úžasný, pevně tomu věřím. Strašně mě mrzí, že mi zdravíčko nedovolí aktivně se zapojit nebo se alespoň přjet podívat. Budu na vás ale intenzivně myslet a držet pěstičky a to hlavně hafíkům, aby se jich za mříže v útulku vrátilo co nejmíň.

=Konečně jsem dokázala vyjít z bytu, konečně jsem se rozhodla něco říci... Je to 5 měsíců, co jsem se pokusila spáchat sebevraždu a člověk, co mě dokázal zastavit byla Barča!! Této osobě já vděčím za svůj život... Jediné, co mě teď chybí je můj zrak, ochrnutou pravou část těla lékaři dávají do pořádku ...

Minulý týden mě Barča navštívila a opět na mě nebyla vůbec milá a neustále jen hučela, co vše dokážu a nedokážu a že "to že jsem byla srab není věčné!!" a přitom všem mě jen tak mimo řeč sdělila, že i jiní teď dokážou, že něco umí...

Zarazilo mě to a tak jsem si nechala povyprávět, co se komu stalo - Barča mě popsala příběhy pejsků z útulku a že pro ně chystá velkou benefici a že oni, oproti mě nikdy neuvažovali nad tím něco vzdát a bojují, bojují s hnusným a těžkým životem, který jim dává jen klacky pod nohy, pobrečí, zakňučí, ale vždy se hrdě postaví všemu, co je jim do cesty kladeno!!! Když jsem ji poslouchala tak jsem brečela a v duchu ji "jako vždy" nenáviděla - je tak neskutečně hnusně upřímná a pravdivá ta její skutečnost, že i když jsem nechtěla dala jsem jí za pravdu - ano ti pejskové jsou machři a dokážou, že mají na to, být přáteli a báječnými partnery!

Dlouho se mnou ještě diskutovala nad "věcma", co Vás nemohou zajímat a nakonec mě řekla, že ji mám přestat srát a začít žít.. že mě samo pomůže, že to přeci není problém - pro ni není nic problém!!.. a odešla, pomalu bez rozloučení odešla!

A já.. já se dneska rozhodla - konečně jsem vylezla ven a šla jí teda říci, že já nejsu žádný srab a že taky něco dokážu a že se bude ještě sakra divit, jak jsu dobrá! Když mě uviděla, rozbrečela se /konečně taky někdy brečí ona../ a nevěřila, že jsem to já..a jsem - sedím tu teď naproti Barči, diktuju jí, co Vám má psát a jsem spokojená .. dokázala jsem se postavit a jít ven, dokázala jsem sama sobě, že nejsem žádnej srab a dokážu to i Vám, protože já na benefici dojdu!!! Ať chcete nebo nechcete, tak se tam domotám a dojdu neb když to dokážou pejskové být nejlepší a jiní.. tak to dokážu i já..

Vím, že to nemá s beneficí nic moc společného, ale chtěla jsem Vám to říci - chtěla jsem Vám říci, že když jsem to dokázala já, tak každý jiný i když je čtyřnohý může dokázat též neuvěřitelné a dle toho, co od Barči vím - ti pejskové to dokážou..

Kdybych mohla, ráda bych si jednoho vzala - možná, když bych měla psího kamaráda, nedošlo by vše tam, kam došlo ... Teď si jej dovolit nemůžu, ale určitě si každého ráda pomazlím, když mě to umožníte neb nyní už vím, že bez přítele a lásky /a vůbec nemusí být lidská/ není život životem..

.. díky, že mě to Barča napsala....

Tak co, přijdete se v sobotu podívat?

Lenka Blažková (Bláža)


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!