16.4.2021 | Svátek má Irena


PSI: Neznají nic než kotec - najdou domov?

15.1.2008

Počátkem prosince loňského roku odvysílala televize NOVA v hlavních večerních zprávách reportáž o dvou týraných psech v obci Pševes okr. Jičín, jejichž majitelé (zkrachovalá firma) se odstěhovali a zanechali je zamčené v kleci po dobu celých pěti let. Oba psi pod sebe 5 let káleli, z hladu požírali vlastní výkaly, do těchto výkalů byly nuceni denno denně uléhat, pět let měli omezený pohyb na cca 4 m čtverečných. Přežívali jenom díky místním lidem, kteří jim zkrz mříže občas prostrčili jídlo a vodu. hledá domov - německý ovčák - foto útulek

Teprve po neskutečných pěti letech někdo z obce zavolal do TV NOVA, aby tu hrůzu přijeli natočit. K mému zděšení na místo přijela vedoucí inspektorátu veterinární správy v Jičíně paní Alexandra Máchová, která na místě do kamery prohlásila, že zvířata neprojevují známky týrání. V podstatě uvedla, že pro ně by to byl problém jen tehdy, když by lidé přestali psy krmit a ti tedy začali umírat hladem. Tato osoba dle mého soudu je naprosto nekompetentní a nemá na tomto úřadě co pohledávat. Té nepomohou žádné titulu, ani školy, neboť bohužel nepoužívá zdravý selský rozum.

Nicméně věci se pohnuly dál díky tomu, že se do obce Pševes rozjela jedna z milovnic psů z Prahy, kontaktovala majitele obou psů a přiměla je klec otevřít. Oba psy naložila do auta a odvezla do záchytné stanice v Jičíně. Zdálo by se, že vše skončilo happyendem. Potíž je v tom, že oba psi zůstávají vlastně v kleci. Lidé v útulku se o ně starají, ale oni potřebují mít domov a především nesmírnou člověčí lásku, která jim pomůže vynahradit to utrpení, potřebují se proběhnout, potřebují pohlazení a objetí.

Pomozte jim prosím prostřednictvím najít s k u t e č n ý d o m o v .

Moc prosím. Byla jsem se za nimi podívat. V záchytné stanici se o ně stará paní Ďurišová (tel.: 776 379 790). Ona mi potvrdila, že když oba psy přebírala, byli v zuboženém stavu - silně podvyživení (objem jim dodávala pouze pět let nečesaná a slepená srst), starší pes se sotva postavil na zadní nohy, oba měli zlomenou psychiku. Nyní už s nimi chodí na krátké procházky. Nicméně opět se oba vracejí do klece.

Moc za ně prosím, pokuste se jim tento smutný osud změnit, pokuste se jim najít dobrý domov s majitelem, jehož ruka umí pohladit, pokuste se jim ukázat, že na světě mezi lidmi nevládne jenom krutost a že všichni nejsme horší než-li zvěř. Sama mám doma pět adoptovaných zvířátek, která byla týrána a mohu říci, že jsou to ta nejvděčnější stvoření.

Zde najdete pořad televize Nova a tady najdete stránky útulku

hledá domov - černý kříženec - foto útulek

Dana Urbanová


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!