10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


PSI: Měli skončit na talíři...

1.10.2009

Jednalo se o chudé lidi, kteří svůj život vedli poněkud nezodpovědným způsobem, bez práce, bez peněz a v dluzích, bez pořádného přístřeší. Člověk by se nad takovými lidmi ustrnul, avšak to by u nich nesmělo docházet k takovým praktikám, jakými si zajišťovali stravu. Zárybnická Denisa - zachránění psi - Indián

Není přece problém v dnešní době získat psa, ať už z městského útulku, od známého, nebo nalezence, případně někomu psa ukrást. Takto si tito lidé vždy opatřili několik psů, vykrmili je a poté psi zmizeli, aby se v zápětí objevili psi noví. Tak to fungovalo několik let, v obci s tím lidé byli seznámeni, přesto nikdo nepodnikl žádné kroky, zřejmě aby uchránili své jméno a čest? Až nyní se tomuto člověku dokázal postavit někdo, kdo nemohl dál jen tak přihlížet, jak zoufalá zvířata čekají na smrt.

Bez váhání vzal tři pejsky a pět kočiček a odvezl je k sobě do bezpečí. Jednalo se o pětiměsíční štěně německého ovčáka (Indián) a třináctiměsíční fenu a psa německého ovčáka (Karma a Arfos), dále pět kočiček, dvě želvy a papoušek. Tato zvířata byla držena navíc v otřesných podmínkách, v jedné místnosti bez vody, elektřiny a topení, v odpadcích. Zvířata byla pohromadě ve svých výkalech, nebyla venčena, neměla k dispozici vodu ani krmení, a rozhodně už ne kontakt s člověkem.

Psi byli tak vyhládlí, že žrali kočičí i vlastní výkaly, byli vychrtlí na kost, vděčni za pohlazení a neuvěřitelně přátelští. Kočičky byly zbědované, s rýmou, vyhublé, začervené a vysílené, dehydratované a neskutečně hladové. Zachránce si ponechal zvířátka dočasně ve své péči, jelikož jsme nemohli ihned tolik zvířátek přijmout do našich depozit. Domluvili jsme se však na postupném přeléčení, zajištění základní veterinární péče a po přesunu do našich depozit umístění novým majitelům.

Zárybnická Denisa - zachránění psi - KarmaDo našeho depozita na Praze 3 jsme převzali štěně německého ovčáka, aby si zvykl na soužití s člověkem, na pravidelné venčení a aby získal odpovídající výživový stav. Ostatní zvířátka jsou zatím u svého zachránce, kde je pravidelně navštěvujeme a ošetřujeme. Želvy i papoušek již našly nový domov u soukromého majitele, kterému dá nyní hodně práce zdecimovaná zvířata vyléčit.

Ročního psa německého ovčáka Arfose převezeme do útulku v Žimu, jelikož pejsek bude potřebovat individuální přístup, přeci jen se dokáže pořádně ohnat. Fenečka Karma bude přesunuta do depozita na Praze 5 kvůli výcviku, je možno si jí osvojit. Zvířátka jsou opravdu v zoufalém stavu, dá nám hodně práce udělat z nich krásná zdravá zvířata schopná hledat nové domovy. Prosíme tedy o pomoc!

Naléhavě pro tato zvířátka potřebujeme krmení: granule pro psy a kočky, konzervy pro kočky, vitamíny s taurinem, finance na léčbu, vakcinace, kastrace. Moc prosíme o pomoc s inzercí těchto zvířátek a hledání nových domovů.

Na závěr poznámka - člověku, který takto týral zvířata, bylo znemožněno brát k sobě další zvířata, tento člověk si své jednání uvědomil a sám se zaručil, že již nehodlá v takovýchto praktikách dále pokračovat, další zvířata si pořizovat nebude a že se zaměří na urovnání svého životního stylu. Bohužel tento člověk je zoufalý, nemocný a sám, proto je celá situace velmi skličující. Nakonec došlo k přátelské dohodě mezi tímto člověkem a zachráncem zvířátek, onen člověk nakonec s převzetím zvířat souhlasil a poděkoval za "úlevu".

Děkujeme zachránci za pomoc těmto zvířátkům! Bez vás by jejich osud nebyl rozhodně příznivý! Věříme, že zvířátkům najdeme domovy, kde poznají lepší život.

Denisa Zárybnická, OS Toulavé Tlapky

Tel: 776 083 090, www.toulavetlapky.cz
Číslo účtu pro zaslání finančních darů: 216955754/0300
(položky odečitatelné z daňového základu)

Zárybnická Denisa - zachránění psi - Arfos

Denisa Zárybnická


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !