29.5.2022 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

PSI: Cane corso - Výchova a výcvik

Jací jsou lidé, zeptalo se dítě? Dobří a zlí, řekl pes. Jací jsou psi? Dobří a dobří, řekl pes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rpuť 7.10.2007 9:00

Re: Re: Re: hezkou neděli

Tak to jo. Blesan má stahovací cosi upletené jako jakési hladké lanko - všechno ostatní by mu rvalo chlupy z límce.

Fallowa 7.10.2007 8:45

Re: Dobré ránko!

Vavísku,to je dobře,že mláďata i Anka mají tulivou náladu,ale i tak myslím,že se nenudíš:-) a na fotky se moc těším!

Xerxová 7.10.2007 8:40

Re: Dobré ránko!

Už se těším :o)

Xerxová 7.10.2007 8:39

Re: Re: hezkou neděli

S ohledem na štíhlý a dlouhý krk dog jsou kšíry podstatně šetrnější k jejich páteři... Wobler syndrom, srůsty na páteři,... to vše dogám hrozí. Jde o zvyk, Xerda tak chodil taky. V případě, že Kosatku něco zajímá a já nechci, aby ji to zajímalo - chytnu ji za "postranici" a přitáhnu ji k noze. Je na to zvyklá, nepere se se mnou. Pokud jsme dva, pak ji "kritickými" místy - třeba velkým davem hlučných lidí provedeme mezi sebou (každý drží jednu postranici) a ona to má někdy i ráda - cítí se zcela v bezpečí.

Jasně, stahovák - v případě nouze nejvyšší posunutý těsně pod hlavu zastaví psa na fleku. Ale zatím nám kšandičky vyhovují a zvládáme. Ještě se mi nevytrhla - heč :o)

Aby znala i obojek, občas používám kovový plochý polostahovák. Má ho do auta (v kšandách se jí hůř leží - spony jsou veliké) a pokud jdeme na krátkou procházku, do kšand jí "nepřezouvám".

Rpuť 7.10.2007 8:10

Re: hezkou neděli

Fotky jsou nádherné jako vždy! Jen jsem se chtěla optat, je skutečně lepší dávat doze postroj? Já, že Betka se takhle může "mnohem lépe" opřít......:))

Vave 7.10.2007 8:05

Dobré ránko!

Zdravím z Prahy a hlásím, že ve smečce je všechno v pořádku, nikdo nikoho nesežral a všichni se k sobě tulí, Tádoš, Anka i Mikeš. Mám pár foteček, ale vzhledem k tomu, že Tádoš tu bude do středy, album bude až později, nestíhám.

Chtěla jsem přelétnout zameškané příspěvky, ale koukám, že to nebude v mých možnostech, ani časových, ani jiných.

Krásný den všem! :-)VV

Rpuť 7.10.2007 8:03

Re: Re: Bajka o Blesánkovi, ouplně pravdivá

Doslova! Prý už pak nic neříkal......;-D

Xerxová 7.10.2007 7:55

hezkou neděli

přeji krásný nedělní den všem Zvířetníkům a zvířátkům. Moc držím Dede palce, aby bylo zase o trošku líp. Tak trošku sobecky doufám, že pak brzy vyjde nějaký článeček a tím budeme moci změnit stůl v naší hospůdce... :o)

Xerxová 7.10.2007 7:53

Re: Bajka o Blesánkovi, ouplně pravdivá

Blesíno je přemýšlivý psík - proč neudělat staříkovi radost. Předpokládám, že důchodce oněměl hrůzou, že jeho noční můra stala se realitou :o)

Rpuť 7.10.2007 7:51

Re: Re: Bajka o Blesánkovi, ouplně pravdivá

To druhé, řekla bych....;-D

baty 7.10.2007 7:40

Re: Re: Bajka o Blesánkovi, ouplně pravdivá

No kam se tentokrát hrabe Poopíš!;-D

Fallowa 7.10.2007 7:29

Re: Bajka o Blesánkovi, ouplně pravdivá

Dobrý den!Rputi a to chtěl Blesan udělat důchodci radost,že má proč pokřikovat,nebo mu chtěl naznačit že mu na to ...?;-D

Rpuť 7.10.2007 6:02

Bajka o Blesánkovi, ouplně pravdivá

Na náměstí, kousek od bankomatu je okno, za oknem důchodce. Velmi opruzený důchodce. Navíc asi nemá rád psy. Při spatření jakéhokoliv člena čeledi Canidae, lhostejno, co pséko právě činí, otvírá načuřený penzista okno a křičí: "Ukliďte si po tom psovi to h....o!"

Psi i lidé míjejí ho bez povšimnutí, jen občas některý z páníků poměrů neznalý či ducha mdlého pokouší se rozvinout diskusi na téma "můj pes tu nic neudělal".

Ondyno šel Blesánek s páníkem vybrat nějaký ten groš a okno se opět otevřelo. Blesánek však nevšímal si načuřeného dědečka a očuchávaje rohy a procházející nohavice, věnoval se svým zájmům. Zřejmě řozhořčen nezájmem, penzista počal se katit a přidal na hlasitosti. Blesana to patrně vyrušilo, chvíli zdivočelému dědečkovi naslouchal, pak uvážlivě popošel pod to otevřené okno, přičapl a učinil slovo skutkem. Strašlivým!

Hollauer 7.10.2007 1:00

Re: A v čem? Jsem pouhý informatik, upozorňující na hrůzný materiál, prvotní podklad.

Vážený pane Jakube S.,

jak jsem řekl, já nejsem informatik, ale zas toho vím hodně a hodně o násilí - a nedá mi to, tedy o násilí páchaném na lidech, ale i zvířatech, bez ohledu, kdo to násilí páchá... A to je přesně ta situace, kdy obvykle nerozlišuji, jde-li o toho či onoho... A to asi pro Vás bude ten problém, protože i já si myslím, že například vztah Izrael versus Palestina není tak moc ze strany Izraele čistý, na to znám příliš dobře historii, abych se nechával "opíjet" rohlíkem... Izrael se zaštiťuje vším možným, jen aby mohl pokračovat v politice, která mu vyhovuje... Není to, že jedna ze stran je lepší než druhá, ale o tom, že silnější a snad i moudřejší (či morálnější?!...) by měl ustoupít a jednat... Jenže bohužel... A na toto téma též mohu říci, že "neznám bratra"... A koho obdivujete Vy? I já těžko mnohdy "usínám", vidím-li záznam vraždění dětí a žen, kterých se nikdy nikdo nezastane: Darfúr, Rwanda, Jugoslávie, Palestina, Turecko Kambodža, SSSR... holokaust Židů, holokaust Romů, holokaust Arnenů, holokaust českých Němců (mrzáků, dětí, žen a starých lidí...), holokaust národů Ruska za Stalina, holokaust Kambodžanů, holokaust v Africe i Asii... Jste zděšen i ze smrti těchto milionů nevinných lidí, jejichž jedinou vinou bylo, že žili v nějaké zemi, kde se to někomu nehodilo? Vaším celoživotním povoláním je dle Vašich slov informovat... Informujete i o těchto milionech mrtvých? A o těch dalších milionech, na které jsem si nevzpomněl také? I já jsem zděšen lhostejností a jednostranností myšlení lidí... I já jsem zděšen, že tolik milionů mrtvých nikoho nezajímá... Proč i o nich nechcete informovat? Či to činíte? Nevšiml jsem si toho, i když jak říkám, rád se poučím, řekněte mi to, pokud ano, smeknu před Vámi, to mi věřte, protože i já toho o antisemitismu vím hodně a hodně, možná ještě víc než Vy, má však cenu tváří v tvář dalším milionům mrtvých, na něž všichni zapomínají, smysl se zaklínat slovem "hodně" či "víc"... No kdo ví? Možná ano...

Dr. Jan Hollauer

baty 7.10.2007 0:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chvilku stál....

spočinout není spočívat, radost není klídek a zábava, Hitlera a to všechno po něm mám taky za sebou a ty bomby mi už na hlavu padaly, doslova,  jsem ročník narození, že hrůza pomyslet. Myslím si, že být na světě se dá vydržet, když je kde na chvíli spočinout.Takže opravdu dobrou noc:-)

Hollauer 6.10.2007 23:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chvilku stál....

Mnozí spočívali v klidu, baty, až do chvíle, než je Hitler okupoval, a pak už nebylo kdy spočinout jinde než v hrobě... To jen na okraj, protože to už nebylo jen otázkou názoru... I když chápu, že Češi se v poslední době chtějí doslova uradovat a utěšit v zábavě a klídku, proto se staly slova "klídek" a nic "neřešit" v Česku tak frekventovaná...

Jenže se obávám, že by toho klídku brzo mohlo být hodně pomálu, obzvlášť jestli USA napadnou po Iráku ještě Írán, Pákistán a další a další země, jak se to ve vyjádřeních některých představitelů administrativy USA objevuje stále častěji...

RenataE 6.10.2007 23:39

Re: pro zanu

už se to souká, doufám, že mě neprokleješ;-D

Hollauer 6.10.2007 23:39

Re: ŽŽŽidácká svině prznící děti:

A ti děti neprzní? Je to legitimní otázka... Tedy pokud je zrovna v Palestíně nevraždí!

baty 6.10.2007 23:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chvilku stál....

To taky bude, samozřejmě, ale quant a moi - já zatím raději občas spočinu na laskavém Zvířetníku jako drobném předobrazu spočinutí definitívního, v radosti. Je to věc názoru, přeji dobrou noc:-)

RenataE 6.10.2007 23:31

pro zanu

pošlu ti v noci ty fotky, celkem asi 15M, rozdělím na 4-5 částí, doufám, že to klapne:-)

Hollauer 6.10.2007 23:29

Re: Re: Re: Prosba

Bohužel Vás musím ujistit, že ani já nevím, oč tu jde... bohužel, protože kdybych toi věděl, tak bych to napsal... Pravděpodobně jde skutečně o paranoidní chování, kterému nelze ani z mé strany, ani strany Sehnerové zabránit...

Takže je mi líto.

Hollauer 6.10.2007 23:27

Re: Re: Re: Kdo chvilku stál.... Svou reakci dám sem, aby si ji mohli přečíst i jiní

Jen tak mimochodem, nejsem si jist k jakému závěru jste došla... Vaše slova jsou dost odvážná...

Medvídek 6.10.2007 23:23

Re: Re: Prosba

Neobtěžujete, ale to, co píšete že nechápete já nevím, pane doktore. A neví to nikdo kromě vás dvou.

Hollauer 6.10.2007 23:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chvilku stál....

To je možné, jenže to také může znamenat spočinutí v hrobě...

Hollauer 6.10.2007 23:19

Re: Re: Re: Kdo chvilku stál.... Svou reakci dám sem, aby si ji mohli přečíst i jiní

Proč myslíte, že nejsem objektivní pozorovatel? Osobně si naopak myslím, že jsem velmi tvrdý kritik všeho, co napíše, možná až příliš tvrdý kritik, a možná je to i na škodu!

zkumavka 6.10.2007 23:17

Re: arboretum

Ty,Zano,jestli se slečno nepletu,vy bydlíte gdesi v Bohnicích a já která sem to měla za rohem a dneska už za dvouma rohama,tak já sem tam ještě nebyla!! Tak zase mám plány.Bojuju s časem,ale vymlouvat se nechci. Musim tam co nejdříve,dík za připomenutí.R^!!V

Hollauer 6.10.2007 23:17

Re: Re: Re: Tak šlus, šmytec, ende a tak podobně!

Vy jste neskonalý hlupák!

Hollauer 6.10.2007 23:15

Re: Prosba

Vážený Medvídku,

Angu je mi lhostejný, já Vás obtěžovat nemíním, ale nelze trpět lži, navíc sprosté a anonymní v situaci, kdy se podepíšu pod svůj názor a nesu za něj zodpovědnost, tudíž vážím fakta! Navíc to není hádka, ale osočování a sprostoty ze strany anonyma, a podle mého by je měl mazat administrátor tohoto webu...

A také nechápu? Vadí tomu dotyčnému vlastně co? Psi? Sehnerová? Středoasijci? Vydavatel? Autorčino psaní? Aura a Mon, kteří už oba umřeli? Kniha Asijští démoni?

Toť vše...

Dr. Hollauer

Angu 6.10.2007 23:14

Re: Re: Tak šlus, šmytec, ende a tak podobně!

Nevěřím, že to doporučení o stáhnutí se ze Zvířetníku myslíte vážně.

Knihy paní S skutečně nenechají člověka lhostejným - mě tedy ne. Z paranoi mě prosím nepodezírejte - nemáte na to kvalifikaci, jste inženýr, nikoliv doktor.

Medvídek 6.10.2007 23:10

Re: tak

Moje potkanice se jmenovaly Algernon, Amálka, Bambulka, Borůvka, Mušlička, atd. Doporučuju tato nekonfliktní oslovení.:-)