7.7.2022 | Svátek má Bohuslava


Diskuse k článku

PSI: Cane corso - Výchova a výcvik

Jací jsou lidé, zeptalo se dítě? Dobří a zlí, řekl pes. Jací jsou psi? Dobří a dobří, řekl pes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Štětinka 6.10.2007 18:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dobré ráno - dle možností...

Hani, já fakty nevím. Psala jsem, že se mi ten úryvek nelíbil a tím bych to spláchla.Prostě, co se mi nelíbí, nečtu a tím to nepodporuji. Nejsem si ale jistá, kam až může svoboda tisku a demokracie. Asi jsem na to ještě moc mladá (hurá, aspoň an něco;-D;-)), abych pochopila rozhořčení takové síly, jako měl Jakub.

Hana Williamson 6.10.2007 18:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dobré ráno - dle možností...

Stetinko, se zpozdenim, ale prece. Podle mne MaRi ma pravdu. Na tvuj dotaz, jak to literarni dilko bylo mineno, se domnivam, ze to nemohlo byt mineno jinak nez sovinisticky. Zejmena, das-li si dohromady pasaz z Nechci umrit, mami a to, co citovala Judith.

zkumavka 6.10.2007 17:52

Re: Milí Zvířetníci

Palce v pohotovosti,posíláme sílu a optimismus.Bude dobře,věřím!R^R^R^VVV

Hana Williamson 6.10.2007 17:41

Re: nová Betka

To vypada, ze to byl moc pekna sobota.

jiný Honza 6.10.2007 17:19

Re: Milí Zvířetníci

Držíme, myslíme. Zázraky se dějí!

Myš 6.10.2007 17:07

Re: Milí Zvířetníci

Milá Dede, se zpožděním, ale o to intenzivněji držím pěsti, aby bylo dobře. Zázraky se dějí, to vím zcela určitě, tak se za vydatné pomoci Zvířetníků ¨stane i teď. R^R^R^R^R^R^VVVV

Fallowa 6.10.2007 16:14

Re: nová Betka

To je moc hezký :-)- Betka a draci,Betka a kachny,no zkrátka podzimní Betka je superR^V!

Štětinka 6.10.2007 16:12

Re: nová Betka

KRASAVICE NAŠE ELEGANTNÍ....;-)R^

Olčava 6.10.2007 16:08

Re: Re: Milí Zvířetníci

Oprava - všechny

Olčava 6.10.2007 16:05

Re: Milí Zvířetníci

Trochu opožděně, ale taky přidávám R^R^. Milá Dede drž se, moc na Tebe a na vás všecny myslímVV

Xerxová 6.10.2007 15:46

nová Betka

sobotní klasika je snad tady

Hana Williamson 6.10.2007 15:10

Re: Re: Šok

Dobre receno, Honzo.

Štětinka 6.10.2007 14:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dobré ráno - dle možností...

Já už přečetla, je to opravdu moc hnusné, sama bych takovouhle knihu odložila hned na začátku.  Na druhou stranu to dokážu zhodnotit pouze z jiné strany.  Ze strany kvality spisovatelské, ze strany slohu.  Pí S. ví, jakým způsobem psát  k danému tématu. Píše o hnusech a zvěrstvech očima mladé a zmatené holky. Zvolila způsob podání a ten k tomu patří.

Nejsem si jistá tím, jak tu někdo psal, že nerozumí lidem. To snad nebyla autobiografie? Proto by tohle měla hodnotit prodejnost knihy

Zdá se mi to podobně sporná kniha jako Můj Boj, taky se lidé dělí na ty, co by chtěli, abychom se z ní poučili a na ty, kdo se bojí, aby si ji někdo nevyložil jinak.

Ovšem současně s mými pocity jsem si i vědoma, že mezi vámi tady jsem jen obyčejnej literární žabař. K článkům o psech od A.S. jsem občas měla výhrady, ale ty jsem povětšinou i vyslovila, od toho tu diskuse je,ne? Obávám se, aby tu tyhle rozpory nezbrzdily nový projekt od Dede. Lidé by se mohli bát sem napsat o svém povolání, o věcech, ve kterých se cítí relativně nejbezpečněji, aby je tu někdo nenapadal s tím, že je to jinak (mluvím třeba o chápání a výcviku psa)

baty 6.10.2007 14:28

Re: Milí Zvířetníci

Dede, zázraky se dějí, dík za každé malé vítězství. Pečuj o sebe, vaši Tě budou potřebovat a máš toho teď za sebou hodně, včetně poletování na půlkou Evropy.R^V:-)

Hana Williamson 6.10.2007 14:22

Re: Milí Zvířetníci

Mila Dede, ja drzela nocni smenu, zatimco vy v Cesku spite. Moc na tvou rodinu myslim. Drz se. VVV

MaRi 6.10.2007 13:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dobré ráno - dle možností...

víš, já nějak nemám žaludek na to, abych ten text četla a hodnotila. Nesedí mi ani způsob vyjadřování, ani téma, ani zdůrazňování židovství násilníka.

Angu 6.10.2007 13:03

Jiný pohled

Zmiňované dílo autorky je brutální...opravuji - je to skutečně výkal a nikoliv dílo...;-€ S její tvorbou z jiného oboru než domácí mazlíci (psi, kočky) nesouhlasí leckdo z místních čtenářů, jak už bylo napsáno. Ani z jejích článků o psech osobně necítím lásku a empatii, mám osobní zkušenost s Aurou i s Monem z dob, kdy autorka žila v Praze a vysočanská komunita pejskařů si to skutečně "užívala". Šlo o agresivní nezvladatelné psy, které autorka ani její partner naprosto nezvládali. To, o čem paní S. píše ve svých psích článcích, jsou její vize, nikoliv prožitá skutečnost v každodenním vztahu se psem. Jak už tu někdo poznamenal, je to spíš pohádkové vnímání světa. Každý z nás, kdo psy má, ví, že psy nelze podle plemen dělit na neohrožené rytířské hrdiny ani na omezené agresivní pitomce, ale že to prostě jsou živé bytosti jako každý jiný tvor a že v pestrosti je právě ta krása, ne?;-)

Paní S. a její vydavatel omlouvají brutalitu, vulgaritu a nízkost ve svém díle právě uměleckou nadsázkou, kterou takoví jako já nedokážou ve své přízemnosti pochopit. Tak mi bylo odpovězeno v teď už zrušené diskuzi v blogu paní S. na idnes. Jak je vidět, nás přízemních je asi víc...R^

Je to neštěstí, co všechno papír nebo monitor vydrží.....

Hezký den všem.

Štětinka 6.10.2007 13:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dobré ráno - dle možností...

MaRi díky, já ten odkaz otevřela, ale nějak se nejsem schopná na úryvek soustředit.

Asi jsem furt mimo, ale proč je tu na pranýři pí Sehnerová? Napsala to jako rasistka nebo se nějak jako zastala tohohle problému? Furt nechápu, pokud to není skutečnost, je to jen její fantazie sepsaná do knihy, mohlo by to fungovat jako varování? Ale opravdu jsem nečetla, snad si to vytisknu a zkusím to přelouskat

vampir 6.10.2007 12:42

muj nazor - nikomu nevnucuji

Mne taky hned prisel na mysl film Jud Süss, ktery je  JEN v  Nemecku zakazan (vyjimka - k studiu a s komentari), i kdyz premieru mel v r. 1940 v Benatkach. Herec, ktery ztvarnil postavu Süsse, spachal po valce sebevrazdu, ta putka mela zakazanu jakoukoliv hereckou cinnost.Pry se osivali ty role hrat,musel PRY pritlacit Göring.V roce 1954 poslouzil film arabske propagande vuci Izraeli.

Pani Sehnerova ovsem   pritvrdila, obeti je skoro jeste   dite, ktere se nemuze a neumi branit.Ta z filmu byla dospela.Osobne bych ted odmitla jakykoliv clanek pani Sehnerove vytisknout.Tudiz si myslim, na rozdil od jinych, ze bylo od Jakuba S. spravne na to upozornit.Ve svem rozcileni se nastval i na  jeji psy, tak to ja ne, presto uz nebudu od ni  nic  cist, i kdyz o tech pesacich psala hezky (nejsem odbornik).

MaRi 6.10.2007 12:12

Re: Re: Re: Re: Re: Dobré ráno - dle možností...

Štětinko, u reakce Judith Saebel z 02:58 je odkaz na literární počin, který se mi nepodařilo PŘEčíst, ale ta trocha mi stačí k pochopení, co Jakuba tak rozhořčilo. V krátkosti, osoba se dopustila sviňárny a je tam na několika místech zdůrazňována příslušnost toho darebáka k určitému národu.

julča 6.10.2007 12:03

Re: Milí Zvířetníci

VR^

RenataE 6.10.2007 11:57

Re: Milí Zvířetníci

Milá Dede, stále držím, ať se vše v dobré obrátíV

Štětinka 6.10.2007 11:57

Re: Milí Zvířetníci

držím, až mi modrají a moc prosím o zázraky!V

Štětinka 6.10.2007 11:54

Re: Re: Re: Re: Dobré ráno - dle možností...

8-oProsím, mohl by mi někdo stručně shrnout o co tu jde? 8-oPochopila jsem, správně, že Jakuba rozčílilo nějaké dílo paní Sehnerové? Čím? Nějak mi to nedochází, asi mám bohaté rodiče ;-Da dlouhé vedení. Zkoušela jsem si poposednout, ale nic...Koukám jako vyvoraná myš

Xerxová 6.10.2007 11:46

Re: Milí Zvířetníci

Zázraky se dějí - věřím, že to vyjde i tentokrát. Vydrž, myslím na Vás všechnny :o)

zana 6.10.2007 11:27

Re: Milí Zvířetníci

Dede:-)V!!! Držím samozřejmě dá lR^VVR^VVR^VVR^VV!!

Fallowa 6.10.2007 11:26

Milý Jakube,

úryvek z knihy jsem přečetla a je to fakt síla;svůj názor jsem si udělala,ale promiň - tady mě zajímá to,co píše paní Sehnerová sem,na Zvířetník a souhlasím se Rputí,že bys měl své pochopitelné pobouření o tomto tématu vyjádřit článkem ve společenské rubrice.Nepochybuju o tom,že by u článku byla rozsáhlá diskuze.

julča 6.10.2007 11:11

Re: Re: Re: Dobré ráno - dle možností...

Jakuba chápu VV i všechny komentáře zde VV...někdy člověku ujede ruka, myšlenky předběhnou slova a člověk stiskne enter a nejde to vzít zpět, buďme tolerantní, každý si neseme něco v sobě a mnohdy stačí poslední kapka, aby člověk vybouchl :-)

Jakub je člověk s VELKOU duší...V 

 

Fallowa 6.10.2007 11:09

Re: Milí Zvířetníci

Dede,stále držíme palce i tlapky,aby atb zabrala a stav maminky se zlepšilR^R^R^VVV!

Beda 6.10.2007 11:07

Re: Milí Zvířetníci

Dede!!!! jsme s tebou, moc na vás myslíme a palce držímeR^R^R^VVVVVVVV