25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

PSI: Cane corso - Výchova a výcvik

Jací jsou lidé, zeptalo se dítě? Dobří a zlí, řekl pes. Jací jsou psi? Dobří a dobří, řekl pes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Eva P. 8.10.2007 10:40

Re: Re: Zano houbařko, jsi tu?

Jeee ty taky? ;-D A co Jezek? Bily plamen tancici na mohylach svych nepratel :-) Musim si to zas cely precist... Ja ja bych rada byla Yenefer ;-P

Eva P. 8.10.2007 8:38

Re: chi chi

zani mas ode me vzkazek na hadopasech! :-)R^

zana 8.10.2007 7:10

chi chi

teda vy jste to zase rozjeli;-D... jazykozpytně;-D;-D;-D.

A já musím do rachoty;-(

P i t r ý s e k 8.10.2007 1:02

Re: Re: A já se taky musím jít najest

Lidi, já se z Vás picnu.;-D;-D Můj pan mistr už určitě pochybuje o mém zdravém rozumu, protože se tady řechcu u PC a když mu kousek přečtu, tak se nechytá on a fakt si myslí, že jsem zcvokla.:-D Proto tyto chvíle stojí za plchování. O drahý ZvířetníkuVVVVVVVVVV

RenataE 8.10.2007 0:26

Re: Re: Tak morčata Oxymóron a Kontráš

Já myslím, že Štětinčatům se ta jména budou moooc líbit.;-D

Jakub S. 8.10.2007 0:24

Můj majl mají: zane, vave, dalmi, medvídek, Lenka, myška - no hodně lidí!

RenataE 8.10.2007 0:22

Re: A já se taky musím jít najest

Tož si oba nechte chutnat, a neříkali jste náhodou, že už vlastně spíte;-D? A já aspoň půjdu nakrmit pekárničku, abych měla ráno čerstvý chlebík. Ještě jednou díky, pobavila jsem se a poučila:-)

Jakub S. 8.10.2007 0:21

Re: Tak morčata Oxymóron a Kontráš

Šak je to správná poslední fáze toho slavného vývoje: potrestání nevinných. Chudáci malí. Dyby věděli.

baty 8.10.2007 0:19

Tak morčata Oxymóron a Kontráš

nemají chybu.  Když už se kvůli nim strhla taková debata, tak by měla nést důsledky a příslušná jména. Navrhnem to zítra Štětince.

Jakub S. 8.10.2007 0:18

A já se taky musím jít najest

a můžete za to vy. Vidím to jako krajíc přes celý pecen se sádlem a s cibulí a sůl a pepř a papriku. Nedá sa. A pak další vlastní panenské jablíčko. V tom su vlastenec. A bude. Hrozný život. A to sem už měl poslat otázky pro intervjú jednomu brněnskému masérovi. Do firemního časopejska jednoho aromaterapeuta.  Zajtra, zajtra, núr nycht hojte.

Jakub S. 8.10.2007 0:11

Morčátka?

Nále zrovna jó: morčátko Oxymóron = Živé pošetilče - by se nosilo velice hóch nóbl! A kamoš by se mohl nazývat Kontráš. A hotové. A je pokluzené.

baty 8.10.2007 0:09

Á nélepčéší bude temu řict paradox - óbrovská zmrzlinka

 a kvůlivá této slavné debatě se právě cpu peníkovým dortíkem, neb mě z ooobrovské zmrzlinky chytla mlsná. Staří Římané, se prosím, pane profesore začali místo diskuse hádati a jsou zase lidi, co se místo diskuse cpou perníkem. Zcela přízemně, byť ve třetím patře.

RenataE 8.10.2007 0:03

Milí jazykovědní přátelé

moc vám děkuji. Vybrala jsem si z vašich úvah následující: Já jsem si nemohla vzpomenout na výraz oxymoron, který mi nahrála Kaa. Není ovšem zcela jasné (mně), jestli zmrzlinka magnum je opravdu oxymoron. Jakub nahrál contradictio in adjecto, tedy počeštěle kontradikci. I to se mému jazykovému (po)citu v tomto případě líbí. A ještě tu mám antithesi od baty - o té zatím nevím, co si mám myslet, protože se mi ji ještě nepodařilo nastudovat. A k tomu příslib od přednosty baty (batysty;-D) s dalším exkursem. A to všechno kvůli jménu pro morčátkovou, která se bude jmenovat úplně jinak. Úžasné, podnětné.

Jakub S. 7.10.2007 23:52

Ahoj holky. No člověk s vama nevydrží mlčet, no.

Jo. Množiny Contradictio in adiecto a Oxymóron se prolínají. - A tak je to se vším. Nepomůžete si.

A já sem už před půlhodinu místopřísežně slíbil jedné z vás, že už du do postele. Fakt! Tak to vidíte. Vemete si to na triko? Takový škody nadělaný. Aby se jeden zbláznil. Tak lepší dyž sou dva.

P i t r ý s e k 7.10.2007 23:46

Re: Re: Bajka o Blesánkovi, ouplně pravdivá

Blesánek je třídaaaaaaaaaa;-D;-D

Jakub S. 7.10.2007 23:46

No tak eště ach jo a sou to stále tytéž:

oxymóron - neutrum od oxymóros = ostře, šťavnatě, živě, zřejmě pošetilý, bláznivý, nerozumný (oxys = ostrý). - Šťavnatě pošetilý: aj, totě by se tomu příteli nebohému velice bylo bývalo líbilo... Inu, co pak napsal tuhle přjtel Tyl ve Kwětech: Pan Mácha  g e s t  básník, toho mu nikdo upjrati nesmí... musel-li pak tu stodolu pitomau hasiti!! Nu giž marno.

Contrádictio in adiecto (na jednu délku sem zapoměl) bylo už za renesance přetulmačeno mj. i do angličtiny, a užívá se to: a contradiction in terms. Takže to jak cítíte má trochu širší možnosti použití, a taky je to tam slyšet denně u soudů. Mimochodem vývoj slova contradictio je velice zajímavý a skýtá příležitost se zamyslet: původně contra dico = mluvím proti (komu), čili: odporuji. Contradictio - původně prostě odpověď, brzy z toho už spíše odpověď namítavá čili námitka. A pak už dál i samotný rozpor. Elementary, my dear watsonesses.

Z toho jest pak seznati, milí studenti, že již staří Římané, áno, áno, se místo diskuse hned začínali hádati. Nú - nihil novum sub sole, že ano?!

baty 7.10.2007 23:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro JakubaS - jazykový problémek

Zdravím o ulici výšejác!!!

RenataE 7.10.2007 23:36

Re: Re: Re: Re: Re: Víkendové hlášení

A jak je to s tím křenem? Nakládáš ho nakyselo nebo jak? Tedy jak nakládáš křen jsem se chtěla zeptat, už jsem z té naší jazykové debaty úplně zb/lblá.

baty 7.10.2007 23:35

Re: Ahoj holky. No člověk s vama nevydrží mlčet, no.

ále jendže -je ona ta kontradikce streng genommen odborný termín, kategorie?? Antithese by se mi líbila víc;-D, ale fakt už du spat!!

RenataE 7.10.2007 23:32

Re: Ahoj holky. No člověk s vama nevydrží mlčet, no.

Já vím, že jsem strašná baba. Prosím tě, moc prosím, nechytám rozdíl mezi těmi dvěma jevy (jsou-li to jevy). Contradictio in adjecto bych přeložila jako protimluv? Ten rozdíl mi připadá jemňounkej, je to vůbec rozdíl?

jiný Honza 7.10.2007 23:32

Re: Re: Re: Re: Víkendové hlášení

Už piju kafe s MLP. Nastrouháno, naloženo, houby úúúplně udušené v kelímkách. Už aby byl pátek!

baty 7.10.2007 23:29

Re: Re: Re: Re: pro JakubaS - jazykový problémek

Problém byl taky v tom, že my jsme v hlavičkách hledaly zapadlý termín z poetiky a přednosta to vzal striktně lingvisticky.

Jakub S. 7.10.2007 23:23

Ahoj holky. No člověk s vama nevydrží mlčet, no.

No tak to, co říkal hodil tehdá na papír kolega Ignác Mácha blahé paměti, je přirozeně oxymóron (neutrum); ále jendže - pokáď de o obrovskou zmrzlinku nebo nápadnou nenápadnost nebo křičící ticho, tož to je asi, jak říkáme my sedláci, contradictio in adiecto - kontradykcijó in adjektó. Oslovení v hospodě: ty blbý intelygente! Krutá laskavost, že.

Bože vy ste strašné baby. Někeré sou všecky stejné.

P i t r ý s e k 7.10.2007 23:22

Re: O.T.Pitrýsku

   Čauky Baty, došel, písla jsem odpověď. nezabloudila? Pápá

baty 7.10.2007 23:21

Re: Re: Re: Re: Jo, a dobrou noc

všem okolo.

baty 7.10.2007 23:18

Re: Re: Re: Re: Re: Pitrýsku

no právě proto jsem tam dala toho vytřeštěnýho smajlíka, že mě ani nenapadne! Přednostovi nadhodit problém z oboru bejvá nebezpečný, ale takoví jsou všichni;-P

P i t r ý s e k 7.10.2007 23:17

Re: Re: Pokud tam budu, ano. Teď už zas nevím, víš.

 Jakube, hošku,

 to se kamarádům nedělá.  Vždyť se těšíme - mohu i za ostaní?-  Teď se budu bát, že pokud to tak půjde dál, přijedu tam sama.;-( Bojím, bojím

baty 7.10.2007 23:13

Re: Re: Re: pro JakubaS - jazykový problémek

´Tak jsem kvůli tomu vylezla z pelechu, neb mě napadla antithese a oxymoron a vy už to tady máte, to byla normálně telecí patie, vy jste si to psaly a já jsem to slyšela. Ale na ten případ se zmrzlinkou magnum to ouplně nepasuje, ale já taky chodím v loňskejch džínách, co mi nepasujou, takže přibližně to tak je.:-D:-D:-D

P i t r ý s e k 7.10.2007 23:12

Re: nebojte se, zítra Zvířetník vyjde... bude nové povídání :))

  Milá Dede,

 mohu snad napsat i za ostatní, že nic tak nepotěší Zvířetníčkům V, než zpráva, že špatné se k dobrému (i když pomaloučku) obrací. Za sebe slibuji, že v R^ nepolevuji.R^R^R^

RenataE 7.10.2007 23:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro JakubaS - jazykový problémek

Neboj, to říkal přednosta - a stejně za to můžu já:-)