5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

PORTRÉT: Julia´s Romeo Royal Hermelin alias Rony

Avizovala jsem štěně, abyste si mohli zahádat. A tady jsou výsledky. Pravdu mají všichni, kteří si myslí, že ze štěněte vyroste pes (žádná liška ani šakálek).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 5.12.2008 13:54

Re: O.T. dotaz

já to ještě zkusím - blbý je, že je před vánocema, halt jsme mu ty narozeniny špatně vybrali;-)

štětinka 5.12.2008 13:37

Re: O.T. dotaz

to by nebyl dárek pro mně, propisky stále ztrácím a hledám, málokdy naleznu;-DR^

Zdena b.p. 5.12.2008 14:16

Re: O.T. dotaz

Zaní, byly 2 prodejny, které mne okouzlovaly, ale kdeže loňské sněhy....Ani netuším, jestli tam ještě jsou. 1. byla v Celetné po pravé straně ke Staromáku, a 2. na Kubánském náměstí. Měli tam fakt poklady a ne moc drahé.

Matylda 5.12.2008 12:31

OT- psí žrádlo

Dneska jsem Borůvce kupovala to, na co je zvyklá- Royal Canin. Poučena články na Zvířetníku jsem si početla složení a hned na druhém místě je napsaná kukuřice. Takže je to méně kvalitní? Obhlédla jsem i další a paní ze Zverimexu mi doporučovala Orijen, výrobce je stejný jako Acana, jen obilovin je méně, tedy žádné. Na tom Orijenu tvrdí, že je tam 70% masa, ale mezi masem, rybami, moučkou z kuřat a vejci schovával tapiok- a to jsem snad nikde jinde nečetla. Jaký je názor místních odborníků?

EvaŽ 5.12.2008 12:42

Re: OT- psí žrádlo

Klidně můžeš krmit Royal Canin. Kukuřice není problém, pokud to není hlavně kukuřice nebo pokud není pejsek alergický. Tapiok jsou nějaké hlízy typu sladkých brambor (nevím přesně, ale je to hlavně škrob) a neměl by s ním být problém. Uvidíš, co jí bude chutnat.

Opravdový problém jsou především levná krmiva ze supermarketů. U těch značkových rozdíly asi tak velké nejsou. Taky můžeš zkusit Platinum (je přes internet), to vypadá taky kvalitně. Ale uvidíš. S malými plemeny tak velkou zkušenost nemám. Pokud má chovatelka dobrou zkušenost s nějakou značkou, a máma Fleur vypadá opravdu dobře, můžeš se řídt podle nich.

Xerxová 5.12.2008 12:59

Re: OT- psí žrádlo

RC si určitě kup alespoň malý balíček - protože je-li na toto krmení zvyklá, tak ať jí to skokem nezměníš. Orien je taková BARF strava pro granuláře;-P... nemá žádné obiloviny - jen maso, kosti, ovoce, bylinky a hlízy. Tedy to, co v přírodě požírají masožravci... Poměrně drahé, ale prý dobré. Nevím, u nás Xerda i Betka byli hlavně na RC a na mase...

Přeji ti, aby byla Borůvka dobrý strávník a výborným zažíváním (jako je třeba Kosatka). Arona byl děsný nežravec, s každým jídlem se nechala prosit, že by mohla něco sníst. A Xerda sice jedl s chutí, ale zase v pubertě byl děsný smraďoch a najít správný jídelníček byl úkol takřka nadlidský... Ale naštěstí z toho vyrostl.

Heduš 5.12.2008 13:03

Re: OT- psí žrádlo

Orijenem pouze krmila Pudlíková, než přešla na BARF:-) Citlivým pudlíkům nejvíc vyhovoval, ale dost to tedy leze do peněz.

Matylda 5.12.2008 13:14

Re: OT- psí žrádlo

Pořád je levnější než RC a to o 40 kč na kile

Bláža 5.12.2008 13:27

Re: OT- psí žrádlo

Koupila jsem Orijen pro kočky a světe div se, on jim moc nešmakuje. A já to slyšela i od jiných kočkařů. No a to chceme jen to nejlepší pro své miláčky, že. Takže doporučuji vždy koupit jen malý vzorek krmení a nejprve vyzkoušet. Orijen fakt krásně voní, no ale vysvětli to kočkám. RC je kvalitní, ale doporučuju poohlédnout se po něm na internetu, vyjde mnohem levněji, než v kamenných obchodech. Jen na internetu se nenajde jeho složení, to je zajímavé. Já to řešila tak, že jsem si podrobné složení nastudovala v obchodě na balení.

Xerxová 5.12.2008 14:09

Re: OT- psí žrádlo

RC složení se hledá blbě, ale najít lze v podrobnostech http://www.zoonet.cz/product_detail.php?id=50

Xerxová 5.12.2008 14:11

Re: OT- psí žrádlo

Pak se ještě musí odkliknout detailní popis...

jenny 5.12.2008 12:12

Roňáčku,

jsi úplně nejkrásnější štěník a pěkně vymazlenej. To se hned vidí. Vzpomínám také na jednoho Roňáčka, byl to nádhernej pejsek a jak již bylo řečeno, určo se dívá shovívavě se shora na tebe a ochraňuje tě, to přece puntíky dělají, šák my to víme.VVVVVVVVVV

Heduš 5.12.2008 11:08

podívejte na co jsem potrefila

http://ecesty.cz/cestopisy/1998cks/index.htm

krásně píše!!

Jakub S. 5.12.2008 21:01

Re: podívejte na co jsem potrefila

Krásný odkaz - díky!

štětinka 5.12.2008 10:58

Nechtěl by někdo

cestovní komplet pro psa - kanystřík na vodu se zabudovanými miskami? Dostala jsem v práci a neupotřebím

Kytka 5.12.2008 10:57

Díííky

všem za přání V a těším se na páteční Pražení!! :-)

štětinka 5.12.2008 10:12

Zatímjsem nečetla

jen referuji o nalezenci

Heduš 5.12.2008 9:29

hmmm, tak Ronýsek

:-):-):-) je překrásný, povedlo se mi k němu probojovat, a tak jsem mu mohla omuchlit ouška a podržet ty jeho velikanánský tlapky. Bude z něho určitě velký a krásný pejsek! Díky za zprávu a moc se těším na další!!

jééé, tady je (a bude) tolik štěňátekV:-)

LA 5.12.2008 10:38

Re: hmmm, tak Ronýsek

Jestli chceš hodně štěňátek, tak sežeň pár hárajících fenek, já vyjednám zapůjčení Filipa a uvidíš ten chumel štuclíků. ;-);-D

Mata 5.12.2008 10:41

Re: hmmm, tak Ronýsek

Krasny stenisek! Tiez sme mali Ronyho, ale inej "rasy nerasy". Urcite z neho bude frajer! A nech je tych puntikatych co najviac. Aby bol verny svojmu menu.

Myš a Myšátka 5.12.2008 9:19

Čertění

Tak hlásíme, že tu právě byli čerti, andělé a Mikuláš. Představte si, že o nás úplně všechno věděli, ale nakonec to dopadlo dobře, jen nás všechny moc zmazali a nikoho neodnesli. Nejvíc ale zmazali paní úču Myš a neodnesli jí jen proto, že by se čerti strhali ;-P. A hečte, dneska odpoledne se tu bude bojovat o čertovský rekord.

Matylda 5.12.2008 9:22

Re: Čertění

Že by paní učitelka tak zlobila? Ale to není možné! Určitě se čerti spletli!:-)

Vave 5.12.2008 9:40

Re: Čertění

Páni, takhle ráno že už se rojí? 8-o8-o8-o A prý letos lítají hodně nízko, tak bacha na ně! ;-)

MyškoVV, že budou fotky?

Myš a Myšátka 5.12.2008 9:45

Re: Čertění

Fotky budou, snad se mi podaří dát dohromady malý článeček, uvidíme. A heč, Mikuláše jsme utancovali při čertovské písničce ;-D

Jakub S. 5.12.2008 9:56

Pejřimov asi berou přednostně.

Asi je tam jasnější než jinde, co si kdo zaslouží... Kloučci zlatí, a určitě stejná holčička! Dyť je s nima samá radost. Názor Myšky a Magdy se předem anuluje.

Myš a Myšátka 5.12.2008 10:18

Re: Pejřimov asi berou přednostně.

Vždyť my bysme ty naše uličníky nedaly! Zatím co oni nás s klidem a přehledem ;-P.

Jakub S. 5.12.2008 10:33

No jistě, tomu budem věřit!

Myš 5.12.2008 10:54

Re: No jistě, tomu budem věřit!

Si klidně nevěř, Myš zásadně nekecá ( někdy příšerně;-D).

Bláža 5.12.2008 9:59

Re: Čertění

No tak to je prima zpráva! Doufám, že padně čertovsky dobrý rekord! VV Včera jsem slyšela v rádiu, že v Rakousku se ve státních školkách zakazuje, aby tam chodili Mikulášové a čerti, že prý se děti pak bojí a že tam mohou být děti různých národností, které mají své představy o Mikuláši, většinou je to Santa. Je fakt, že ti rakouští čerti jsou hrůzostrašní i pro dospělé, ale zase nějaká poetika v mezích normy, aby se děti nebály a aby to vnímaly spíše jako pohádkové bytosti by být měla. No i když na druhou stranu mám vzdáleného bratrance, který po Mikulášské návštěvě začal koktat. Ale jak říkám, všeho s mírou a hlavně k nám taky vždy chodil čert, anděl a Mikuláš. :-)VV

Jakub S. 5.12.2008 10:07

Re: Čertění

To má dvě stránky.Než se někdo začne (jako já loni) čertit, jak jsou ti Austriáci nemožní, ať se někam podívá (a nejlíp v reálu), že tam je Mi¨kuláš vážně o celoživotní koktání. Tak v tym przypadku to chápu. Leč s vaničkou i dítě... ach jo. A ohledy na  j i n é  děti přispějí opět dalším dílem k postupné degradaci slavné evropské kultury. Komu je to proti srsti, ať se sakra z Rakouska odstěhuje. Brání mu někdo? A budu a budu zastávat tohle. Su historik. Zde stojím. Nemohu jinak. Řekl Luther (neřekl).