23.1.2021 | Svátek má Zdeněk


FOTOČLÁNEK: Rok v cípu Krušných hor 2016

6.10.2016

A máme podzim! Nechci podzim, ale musím zodpovědně prohlásit, že tak krásné září u nás ve Zmrzlákově nepamatuji. Teplo, slunečno. Celá zahrada v květu, příjemná atmosféra i večer. Užili jsme si to báječně.

Září 2016 na zahradě

Září 2016 na zahradě

Už se o Ústí hlasitě mluví jako o městě, které není nic moc, ale má krásné okolí. Myslím, že vám to dokazuji každý měsíc obrázky z lesů a luk. Tak zase nějaké přidám. Matka Příroda je kouzelnice.

Září 2016 v Krušných horách

Září 2016 v Krušných horách

Pokud si chceme něco koupit na sebe, jezdíme čas od času s kamarádkami na dámskou válečnou výpravu. Žijeme na hranicích z Německem, takže je pro mě skoro jedno, jestli odbočím vpravo nebo vlevo, do Ústí nebo do Drážďan. Zato rozdíl v nabídce zboží je obrovský. Chtěla jsem vám to ukázat, tak jsem v obchodním domě vypadala jako špion od konkurence. Některé fotky jsou proto neostré, spěchala jsem.

Září 2016 v Krušných horách

Září 2016 v Krušných horách

A opět záběry z nemocnice. Naše novorozenecké oddělení dostalo dvě kamerky do inkubátorů. Rodiče mohou sledovat své děťátko z domova on-line. Ptala jsem se výrobce, jaký je rozdíl mezi touto kamerou a takovou podobnou třeba z ptačího hnízda :-)

Na novorozeneckém oddělení

Na novorozeneckém oddělení

Technicky velmi malý, ty naše musejí vydržet dezinfekci a časté mytí. Rozdíl je ovšem v ochraně dat, soukromí a zabezpečení proti zneužití. To je velmi náročné. Ještě chci upozornit na jednu zajímavost na fotografii z novorozeneckého JIPu – kontrolka hluku. Vypadá jako svítící ucho. Zelená – v pořádku. Červená – ZTIŠTE SE!

Na shledanou v říjnu :-)

Foto: autorka. Obrázky si můžete prohlédnout níže v klikacím okénku anebo přímo tady na Rajčeti.

Dalmi Neviditelný pes


Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek
Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek

V redakci jsme měli možnost otestovat dva nové chleby Odkolek. Mají vysoký podíl žitné mouky a nádherně propečenou kůrku, která láká k ochutnání už...